Rafi  Dołączył: 25 Mar 2007
  Free rc388
Wersja "testowa" - w nawiązaniu do opisu w http://pentax.org.pl/view...1179530#1179530

[Jako że to wersja "testowa" pozwolę sobie po prostu skopiować część postu z tematu RAW Challenge 388.]

Ponieważ mnie ten RAW "męczy", to sobie pozwolę:

1. HDR (wspomniano o nim - z ciekawości użyłem) na "szybko" zrobiony dziś: [coś tam drobnego po HDR jeszcze robiłem w PSE, więc exif może mylić - użyłem Google (NIK) HDR Efex Pro]


2. Jedna z wersji, których nie wysłałem (ale dodatkowo z dzisiejszą małą korektą - obcięte od góry poziomy wejścia /uzyskujemy pozorny efekt "światła"/ w Faststone Image Viewer).


Osobiście właśnie w mniej więcej takim kierunku widziałbym obróbkę tego zdjęcia. Przeważające w rc ciemne tonacje mi nie odpowiadają...
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
Ja bym walczył o lepszy kolor fontann. One są i na jednym i na drugim ujęciu sztuczne - niebiesko-zielone. Mam HDR też, ale...jak się wstawia fotki tak jak Ty to zrobiłeś Rafi? Gdzieś na serwer trzeba je wysłać czy co?
 

Rafi  Dołączył: 25 Mar 2007
- przyznam, że nie mam pojęcia czy zbliżyłem się do rzeczywistego koloru, czy też nie.

- M.K - mamy wątek na forum: http://pentax.org.pl/viewtopic.php?t=7149
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
M.K napisał/a:
One są i na jednym i na drugim ujęciu sztuczne - niebiesko-zielone.

Ależ one takie właśnie były. :-)

Rafi napisał/a:
przyznam, że nie mam pojęcia czy zbliżyłem się do rzeczywistego koloru, czy też nie.

Jak najbardziej.



Teraz są inne.

 

Rafi  Dołączył: 25 Mar 2007
bakulik napisał/a:
Ależ one takie właśnie były

Próbowałem neutralnie "trafić" w WB i zakładałem, że pewnie gdzieś w pobliżu się kręcę... Zdawałem też sobie sprawę, że zapewne trochę za niebieską mam tonację z uwagi na dobór koloru "nieba"... Czyli jednak byłem w miarę w pobliżu, co przy moim założeniu koncepcji obróbki powinno mnie cieszyć. No i w sumie cieszy :-)

Czyli moja wersja wysłana do "rc" (jak niżej) chyba była najbliższa rzeczywistym kolorom?

 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
bakulik napisał/a:
M.K napisał/a:
Cytat
One są i na jednym i na drugim ujęciu sztuczne - niebiesko-zielone.


Ależ one takie właśnie były.


No to się wyjaśniło :-B
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
Dodatkowo widać fontanny od strony zacienionej, czyli oświetlonej jedynie światłem odbitym od nieba, stąd barwa przesunięta w stronę niebieskiego jest uzasadniona.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach