wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
To nie od serwisantów, wiec nie może być w dechę.
 
mihu7  Dołączył: 25 Lis 2013
Dodam i ja swe trzy grosze...

Może tym, o czym świadczy, że obiektyw jest w dechę, jest opinia celników, na przykład. To nacja zaj...biście znająca się, nie tylko na obiektywach, ale chyba na wszystkich - w dechę - rzeczach...
Otóż... kupiłem se na je_beju jakiegoś tam kirona 105/2.8 makro, z jakimiś tam stykami... W Kanadzie, w dodatku (tam chyba taniej...). Ponieważ wiadomo, że to nie pentaxowskie szkło, stare, i pewnie już kolekcjonerskie, a i niedoceniane przy okazji (only 150 $) puścili je w placówce bez problemu... (czyli bez żadnych dopłat).
Ale jak zakupiłem, od jakiegoś Japończyka - pentaxa FA 50, też z jakimś tam makro (zupełnie nie wiem, dlaczego za to makro płaci się więcej) to...
musieli wziąć w łapki i się poprzyglądać... Wynik - vacik 23 % + dostawa, kurierem...
Cena je_bej + niecałe dwie stówy za to, że celnik nie omieszkał wziąć w łapki tego akurat obiektywu...

Wyciągam więc wniosek: Obiektyw w dechę, można poznać po tym, czy spodoba się on celnikom, czy nie....
;-)

PS. Srał ich pies za dodatkowe opłaty... mnie budyń i tak nie schodzi z facjaty, pomimo tego, że ostatnio nawet za telefony badziewiaste (jakieś tam Xiaomi, z procesorami 8 rdzeniowymi - tylko ?) musiałem dopłacać VAT....
Pozdro All !
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Stare, ale odświeżę:
alle napisał/a:
Ja wczoraj zostalem zaskoczony przez moja zone, ktora wreczyla mi przedwczesny prezent urodzinowy, a w torbie leżały dwa objektywy: 50 mm 1.8 pentax oraz 100mm macro 2.8 rowniez pentax!
Obiektywy jak obiektywy, ale żona w dechę!
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
tref napisał/a:
żona w dechę!
czy aby na pewno nie obrażasz teraz jego żony? ;-)

tref napisał/a:
przedwczesny prezent urodzinowy
dobrze że tylko prezent przedwczesny ;-)

[ Dodano: 2015-10-19, 07:38 ]
mihu7, morał tej bajki jest krótki i niektórym znany - im częściej będziesz zamawiał obiektywy, tym częściej będziesz przez celników łapany
 
Krystian55  Dołączył: 18 Paź 2016
Mhm masz racje ;)
 

automaciek  Dołączył: 10 Lis 2010
mihu7 napisał/a:
Dodam i ja swe trzy grosze...

Może tym, o czym świadczy, że obiektyw jest w dechę, jest opinia celników, na przykład. To nacja zaj...biście znająca się, nie tylko na obiektywach, ale chyba na wszystkich - w dechę - rzeczach...
Otóż... kupiłem se na je_beju jakiegoś tam kirona 105/2.8 makro, z jakimiś tam stykami... W Kanadzie, w dodatku (tam chyba taniej...). Ponieważ wiadomo, że to nie pentaxowskie szkło, stare, i pewnie już kolekcjonerskie, a i niedoceniane przy okazji (only 150 $) puścili je w placówce bez problemu... (czyli bez żadnych dopłat).
Ale jak zakupiłem, od jakiegoś Japończyka - pentaxa FA 50, też z jakimś tam makro (zupełnie nie wiem, dlaczego za to makro płaci się więcej) to...
musieli wziąć w łapki i się poprzyglądać... Wynik - vacik 23 % + dostawa, kurierem...
Cena je_bej + niecałe dwie stówy za to, że celnik nie omieszkał wziąć w łapki tego akurat obiektywu...

Wyciągam więc wniosek: Obiektyw w dechę, można poznać po tym, czy spodoba się on celnikom, czy nie....
;-)

PS. Srał ich pies za dodatkowe opłaty... mnie budyń i tak nie schodzi z facjaty, pomimo tego, że ostatnio nawet za telefony badziewiaste (jakieś tam Xiaomi, z procesorami 8 rdzeniowymi - tylko ?) musiałem dopłacać VAT....
Pozdro All !


No widzisz a mnie pozytywnie zaskoczyli celnicy, dwukrotnie oszukałem przeznaczenie..... a w środku yn660 i yn560tx.


Dane przesyłki:
Numer przesyłki RS20xxxxxx5CN
Rodzaj przesyłki: List polecony ekonomiczny
Kraj nadania: Chiny
Kraj przeznaczenia: Polska
Masa: 0.8 kg
Status przesyłki:
Nazwa zdarzenia Data i czas Jednostka pocztowa
Nadanie przesyłki 2016-09-28 18:23 International Postal System
Wysłanie przesyłki 2016-09-29 19:30 GUANGZHOU
Nadejście przesyłki 2016-10-21 20:53 WER Warszawa
Zatrzymanie przez urząd celny 2016-10-24 17:12 WER Warszawa
Wysłanie przesyłki 2016-10-24 21:09 WER Warszawa
Nadejście przesyłki 2016-10-25 04:40 WER Szczecin
Zatrzymanie przez urząd celny 2016-10-25 10:13 WER Szczecin
Zwolnienie przesyłki przez urząd celny 2016-10-25 10:14 WER Szczecin
 
RPM  Dołączył: 28 Lip 2010
Bo Twoje kontenerem szło i pewnie nie chciało im się przerzucać wszystkiego tylko od razu cały oclili.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach