ig00rek  Dołączył: 13 Mar 2010
Witam, również mam pytanie a w zasadzie 2 pytania do użytkowników tej lampy.
1 Czy zadziała taki układ: YN560IV na sankach a na statywie Metz58 af-1 z odbiornikiem YN rf602?
Wszędzie raczej testowana jest z nowszymi wyzwalaczami a ja mam chyba 6 takich odbiorników i wolał bym nie kupować specjalnie nowszego.
2 Jak mocno trzyma się w sankach taka nieprzykręcona lampa? Gdy fotografuję reportaż na 2 body to zwykle mam szelki na aparaty i jeden sobie "dynda" na wysokości biodra - przykręcony jest przy mocowaniu statywowym więc lampą do dołu. nie wypadnie mi ona samoczynnie?
 
Blesso  Dołączył: 24 Wrz 2007
Na pierwszej stronie masz nawet fotki, które zostały wykonane za pomocą YN 560IV jako nadajnik i insze lampy z odbiornikiem RF602 ( pojawiają się problemy przy pracy z czasami dłuższymi niż 1/20 sek)
A sama lampa jest dosyć luźna w sankach. Ale nie na tyle by z nich wypadła. Pierścień wysuwający blokadę warto mocno dokręcić, ale sam bolec blokady przeznaczony jest raczej do canonowskiej/nikonowskiej stopki.
Ogólnie nic nie wylata, ale czasami trzeba lampę "odkręcić" ; dosunąć w sankach i " zakręcić" ponownie.
 
Dstan  Dołączył: 30 Sty 2013
Witam
Z racji tego że jestem totalnie niedoświadczony w temacie lamp mam pytanko czy na początek przygód z takim sprzętem warto kupić dana lampkę? Na razie będzie służyła tylko na sankach do mocno amatorskich zdjęć ;) jak to wcześniej wspominali Np urodzinach u cioci ;)Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam
 

squonk  Dołączył: 01 Wrz 2008
Może na początek jednak coś z automatyką ? Np.Metz 44 AF-1 ?
 

Robur  Dołączył: 12 Cze 2011
..albo coś, co pozwoli ściągnąć lampę z sanek? Czyli lampka YN+ wyzwalacz YN....większa uniwersalność, więcej funu....
 
Dstan  Dołączył: 30 Sty 2013
Może w przyszłości będzie ściągana z sanek ale na dzień dzisiejszy potrzebuję czegoś tańszego niż metz i bardziej rozwojowego :)
 

dybon  Dołączył: 05 Gru 2007
Dstan napisał/a:
Może w przyszłości będzie ściągana z sanek ale na dzień dzisiejszy potrzebuję czegoś tańszego niż metz i bardziej rozwojowego :)


Nic bardziej tańszego i rozwojowego nie kupisz.
Jeśli masz w aparacie możliwość to radiowo wyzwolisz błysk tego Metz'a.
I masz fajną zabawę.

A jak chcesz taniej, to dowolna lampa i masz "zabawę", i zdziwienie - po co ludziom takie lampy.

A i tak pójdziesz swoją ścieżką.
 

squonk  Dołączył: 01 Wrz 2008
dybon napisał/a:

Jeśli masz w aparacie możliwość to radiowo wyzwolisz błysk tego Metz'a.
I masz fajną zabawę.

jak radiowo ? optycznie. radiowo dopiero z parą nadajnik-obbiornik, a wtedy i tak manual :-)
 

dybon  Dołączył: 05 Gru 2007
squonk napisał/a:
jak radiowo ?


Instrukcja Metz44 AF-1 strona 14.

Pentax K-50 - Lampa - tryb bezprzewodowy.

No chyba że ja coś pokręciłem?
 

Kuszelas  Dołączył: 12 Lis 2006
Chyba jednak pokręciłeś ;-)
Zwróć uwagę na ostatnie zdanie punktu 8 przesłanej przez Ciebie instrukcji, to które znajduje się już na stronie 15.
"Jeżeli lampa slave nie odpowie, dostosuj jej pozycję tak by czujnik był w stanie odebrać błysk lampy master lub kontroler"
Kluczowe jest tu słowo "błysk"
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
dybon, wyzwalanie radiem to nie w tym systemie ;-)
 

romeck  Dołączył: 18 Lut 2011
Enzo napisał/a:
dybon, wyzwalanie radiem to nie w tym systemie ;-)

Uściślijmy:

squonk napisał/a:
radiowo dopiero z parą nadajnik-obbiornik
 

dybon  Dołączył: 05 Gru 2007
Ok, macie racie, ja pokręciłem.
Faktycznie zewnętrzna lampa jest wyzwalana błyskiem, wcześniej nie zwróciłem na to uwagi, wydawało mi się że działa to "radiowo".

Mój błąd.
 
jarkar  Dołączył: 23 Sty 2013
Pytanie do użytkowników YN-564IV, ile (orientacyjnie) błysków można wyzwolić na komplecie akumulatorów (podajcie proszę pojemność aku lub producenta), uwzględniając moc błysku.
Blesso wspominał, że ver.4 jest mniej wydajna w stosunku do poprzedniczek.
Zwrócił ktoś uwagę na wydajność?
 
Blesso  Dołączył: 24 Wrz 2007
Narzekałem trochę na "prądożerność" YN560IV ale może tak źle nie jest.
Ostatni "rekord" to 1300 błysków z mocą ustawioną na 1/128 ( w tym około 100 - 1/64).
Napięcie ( odczyt z ładowarki BC 700 po takiej "dawce mocy" to 1.22 V - co oczywiście nie jest żadnym wskaźnikiem).
Jak do tej port lampa spisuje się znakomicie. Jest to idealny sterownik dla podrzędnej YN 560III jak i inszych YN560 wyzwalanych za pomocą RF605.
 
kadet  Dołączył: 01 Sie 2012
Blesso napisał/a:
Narzekałem trochę na "prądożerność" YN560IV ale może tak źle nie jest.

Powiem szczerze że przeczytałem twojego posta na 1 stronie i zdecydowałem się na III-ke. Teraz znowu mam dylemat. Na znanym portalu aukcyjnym różnica w cenie między jedną a drugą wersją to 30zł.
To będzie moja pierwsza "zewnętrzna" lampa błyskowa, raczej nie będę miał prędko funduszy na kolejne aby bawić się w studio. Potrzebuję lampy do doświetlenia imprez rodzinnych/szalejących urwisów/etc.
Będę wdzięczny za poradę.

PS czy razem z lampą powinienem zamówić od razu jakieś akcesoria które są bardzo przydatne w zamkniętych pomieszczeniach?
Pozdr.
 
Blesso  Dołączył: 24 Wrz 2007
Trochę smucą informację o problemach lamp YongNuo z elektroniką objawiające się wyzwalaniem pełnej mocy błysku bez możliwości jej korekty. Szczególnie "dużo" tych informacji dotyczy wersji YN 560III.
Dlatego ( by uciec od tych kłopotów) może wydaj te dodatkowe 30zl by mieć "iluzoryczną" ;) szanse na to, iż Twoja lampa nie odmówi posłuszeństwa.
To jeden aspekt.

Drugi jest taki, że im więcej lamp, tych efekty są ciekawsze. Przekonuje się o tym zawsze, gdy porównuje swe (jak zawsze wybitne w warstwie technicznej i fotograficznej) fotki z fotami innych osób, które używają jednej błyskotki ;)
Jeśli nie masz dziś forsiaków na zakup dodatkowej lampy, nie oznacza to, że za jakiś czas nie skusisz się na następny produkt od YN. A wtedy YN 560 ver IV będzie jak znalazł.

Dla mnie manualna lampa to zawsze strzał w sufit lub praca z odbłyśnikiem.
Skrócenie czasu wyzwolenia migawki zapewniony przez większą ilość światła zapewni Ci w warunkach domowych 1/16 mocy YN 560 IV bez dodatkowych ulepszaczy, ale z ISO wyższym niż 400-800 ;) szczególnie, gdy masz szybkie urwisy i jasny sufit.

Gdy odważysz się strzelić na wprost to przydałby się jakiś dyfuzor ( mi odpowiadał Lumiquest LQ-116 Ultrabounce- niestety nie mam fotek porównawczych oraz już samego dyfuzora).

Co się zaś tyczy prądożerności, to po prawie roku użytkowania YN560 IV raczej bagatelizowałbym ten problem. Oczywiście/możliwe, że lampa potrzebuje "dobrych" akumulatorów dlatego stosuje w miarę młode Sanyo/Panasonic Eneloop.
 
maderos  Dołączył: 07 Lis 2013
Lampa zamówiona ( jutro odbiór ). Mam pytanie odnośnie współpracy wbudowanej lampy w body i wyzwalania błysku, czy tak się da? Tzn., YN560IV stoi sobie na sankach "gdzieś" a wbudowaną w aparat wyzwalam. Czytałem ten watek, ale, "albom niekumaty" albo nie było :P
 

squonk  Dołączył: 01 Wrz 2008
Tak. W YN-560 ustawiasz tryb pracy S2 i ok. Moc lampy dobierasz ręcznie.
 
maderos  Dołączył: 07 Lis 2013
Ok, o to mi chodziło. Dzięki :)

[ Dodano: 2015-11-26, 21:57 ]
Powiedzcie, jaki najtańszy wyzwalacz radiowy kupić? Póki co nie będę dokładał lamp, pozostanę z tą jedną.

[ Dodano: 2015-12-04, 15:48 ]
OK. Wyzwalacz dojechał. RF 603C II. Działa bez zarzutu.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach