Bogdan  Dołączył: 07 Lip 2008
Cytat
w K-r szczela lustro przy zasilaniu z tego akumulatora, tutaj w K-30 niedoświetla co jakiś czas.


Tutaj również lustro skacze (przynajmniej w moim przypadku) ale jakby nie było siły na otwarcie przysłony.
Przy koszyczku z bateriami ok.
 
potokowiec  Dołączył: 28 Lut 2011
Re: ... cóż
Na akumulatorkach nie próbowałem. Muszę kupić adapter.
I tu moje pytanie: decydować się na oryginalny czy też zadowolić się dopóki nie będę pewnym skutku, zamiennikiem? Jeśli zamiennik ( znalazłem w necie zarówno w cenie ok. 25 zł jak i 70 zł) to który? Macie w tym temacie jakieś doświadczenie? Śledząc wątek przeczytałem o niedomykających się klapkach. Byłbym wdzięczny za konkretne namiary dobrych adapterów, sprawdzonych, np. jakieś linki.

Dziś zrobiłem jeszcze test ( na baterii zamienniku, oryginalna wraca jeszcze z Apolla :-D ).
Zauważyłem że aparat wykonuje zdjęcie dopiero na wysokich wartościach przysłony, coś od
16 w górę. Niżej wszystkie zdjęcia absolutnie ciemne, czyli proces się znacznie a właściwie zupełnie pogłębił w porównaniu do stanu wcześniejszego. Robiłem seriami i pojedynczo. Jutro wróci akumulator oryginalny, więc jeszcze raz spróbuję, choć jestem przekonany o bezcelowości tego.
 

kowal269  Dołączył: 23 Lip 2013
Witam.
Mam niestety to samo. Miałem aparat jeszcze na gwarancji więc wysłałem do serwisu. Wyczyścili styki i pomogło na 2 tygodnie. Teraz czyszczenie już nie pomaga a gwarancja minęła.
Z problemem radzę sobie w taki sposób że mam ustawiony tryb zdjęć seryjnych, wówczas pierwsze jest niedoświetlone a kolejne już ok. Wiem że przez to szybciej padnie mi migawka, ale póki co
nie stać mnie na zmianę sytemu a pentaxa raczej nic już nie kupię. Spróbuję z koszykiem - może u mnie też zadziała.

Poważnie zastanawiam się nad zmiana systemu.
 
larry  Dołączył: 12 Wrz 2007
Re: ... cóż
potokowiec napisał/a:
Na akumulatorkach nie próbowałem. Muszę kupić adapter.
I tu moje pytanie: decydować się na oryginalny czy też zadowolić się dopóki nie będę pewnym skutku, zamiennikiem? Jeśli zamiennik .....


Dziś na 60 zdjęc jedno wyszło ciemne, na świeżych akumulatorkach i zewnętrznej lampie.
Akumulatorki to 2500 GP, koszyk nie oryginalny.

kowal269 napisał/a:
Witam.
Mam niestety to samo. Miałem aparat jeszcze na gwarancji więc wysłałem do serwisu. Wyczyścili styki i pomogło na 2 tygodnie. Teraz czyszczenie już nie pomaga a gwarancja minęła.
....
Poważnie zastanawiam się nad zmiana systemu.


Kolego kochany, to pięknie Cię pojechali z czyszczeniem styków.


To tak jak, by lekarz powiedział że na twoje hemoroidy, pomoże dobre wycieranie d....
Przypuszczam że na drodze prawnej, mógłbyś dochodzić swoich praw, ale rodzi się pytanie czy warto się kopać z koniem.

Ostygłem i chłodno stwierdziłem, że sam sobie ten system wybrałem, to go mam, do rodzinnego pstrykania, może być, ale jeżeli miałbym nim zarabiać na chleb, szybko by wyfrunął przez moje okno, jest słaby.
 
dzidzi  Dołączył: 21 Lis 2011
Powiedziałbym, bardzo słaby i młody, a na chleb nie chlep to na pewno byś nie zarobił
 
tomek_j  Dołączył: 04 Lis 2010
Przykry problem i chluby marce nie przynosi. Ale z drugiej strony jak działa z koszyczkiem baterii, to ja bym się nie przejmował tylko dalej używał. Szczególnie jak aparat jest już po gwarancji.
 

fuen  Dołączył: 13 Lis 2012
potokowiec napisał/a:
Wysłałem do Apollo, dostałem odpowiedź że aparat zostanie wysłany do serwisu głównego we Francji. Koszt:
- ok 1000 zł naprawa
- 250 zł diagnostyka
+ koszty przesyłki


W USA jakby taniej ;-)
https://www.reddit.com/r/...y_issue/ctprwaz

Zauważyłem jeszcze jedną rzecz: po wyjęciu dedykowanego aku i włożeniu następnego źródła zasilania, zerują się ustawienia daty i godziny, po wyjęciu koszyczka - ustawienia pozostają.
 
potokowiec  Dołączył: 28 Lut 2011
Dziś nadszedł oczekiwany z niecierpliwością koszyczek. Oczekiwany z nadzieją i niedowierzaniem, że zwykłe akumulatorki mogą sprawić cud.
CUDÓW nie ma!
Jak było ciemno na każdym zdjęciu tak jest ciemno!
Puszka trafi do kosza, wszak 1500 złociszów nie opłaci się wydawać w ciemno nie mając gwarancji, że nowy podzespół będzie bezawaryjny.
Najlepszym rozwiązaniem byłoby zebranie wszystkich aparatów od użytkowników i wysłanie ich w wielkiej paczce do producenta.
Czeka mnie zakup nowej puszki. I naprawdę!!! naprawdę waham się przed pozostaniem przy tym systemie. Szkoda mi całej torby obiektywów tego systemu, więc rozważałem zakup K3 z czym nosiłem się od dłuższego czasu, ale teraz nie wiem... Może w tej chwili przemawia za mną rozgoryczenie sytuacją? Może.
Może wejść w canona (70d?), choć wiąże się to jak wiadomo z zaczynaniem od początku , może nikon no tu już nie wiem co wybrać.
Może jest ktoś chętny na zakup K30, oczywiście do naprawy? Taki żarcik ;-)

Pozdrawiam wszystkich użytkowników K-30.
 

kowal269  Dołączył: 23 Lip 2013
Ja wczoraj także otrzymałem koszyk na akumulatorki. Miałem więcej szczęścia bo u mnie pomogło (ciekawe na jak długo).
Może to też kwestia akumulatorków - ja zastosowałem sanyo eneloop.
 
potokowiec  Dołączył: 28 Lut 2011
Ja zastosowałem zwykłe, nowiutkie warty alkaliczne, nie będę inwestowal w enelopy gdy nie mam pewności że pomogą. Podejrzewam, że po wizycie w serwisie też dużo się zmieniło. Przed wysłaniem robił 2-3 zdjęcia ciemne, później było ok. Teraz wszystkie są do d ...... .
 
tomek_j  Dołączył: 04 Lis 2010
potokowiec napisał/a:
Ja zastosowałem zwykłe, nowiutkie warty alkaliczne, .


Zrobisz jak zechcesz, ale
baterie alkaliczne to napięcie nominalne 1,5V - 4 szt połączone szeregowo dają 6V, a nowe być możne jeszcze więcej . Akumulatorki AA maja napięcie nominalne 1,2V - 4 szt połączone szeregowo dają 4,8V. Jeżeli wada nie występuje przy niższym napięciu , to może warto włożyć jakiekolwiek naładowane akumulatorki niekoniecznie eneloop i sprawdzić.
 
larry  Dołączył: 12 Wrz 2007
k-30.
W moim przypadku, nie wiem, czy niedoświetlenie, będzie się pojawiało, sporadycznie, (teraz robi ciemne zdjęcie raz na 50 - 60 kłapnięć, na akumulatorkach GP), czy wada, będzie się częściej ujawniać, wraz z wiekiem aparatu ?

Co do zmiany systemu, pość obiektywy BCM, na allegro, przed światami, uzyskasz dobrą cenę.

Napisałem do serwisu pentaxa, o usterce, ale milczą ...

Też się zastanawiałem nad K-3 II, ale na jednej z aukcji allegro widzę, taki oto opis produktu ..

„Opis produktu
WERSJA Z NAJNOWSZYCH DOSTAW - WOLNA OD WAD DLA POCZĄTKOWYCH WERSJI !
PRZED WYSYŁKA MOŻEMY PODAĆ NR SERYJNY”


z pentaxem dam sobie spokój, szkoda nerw, na takie gów....
 
RPM  Dołączył: 28 Lip 2010
potokowiec napisał/a:
Ja zastosowałem zwykłe, nowiutkie warty alkaliczne, nie będę inwestowal w enelopy gdy nie mam pewności że pomogą. Podejrzewam, że po wizycie w serwisie też dużo się zmieniło. Przed wysłaniem robił 2-3 zdjęcia ciemne, później było ok. Teraz wszystkie są do d ...... .


35 zł za białe Eneloopy to żadna inwestycja.

Co do aparatu - żeby być zadowolonym kup używkę - ale z modelu który ma dobre recenzje. Ja sam "czekam" czy moje K-30 wyzionie ducha czy nie. Na szczęście w odwodzie mam K-X i K-R a w planie K5-ii używkę więc na pewno zostaję w systemie.
 
potokowiec  Dołączył: 28 Lut 2011
Miałem na uwadze czarne eneloopy :-)


Też się zastanawiałem nad K-3 II, ale na jednej z aukcji allegro widzę, taki oto opis produktu ..

„Opis produktu
WERSJA Z NAJNOWSZYCH DOSTAW - WOLNA OD WAD DLA POCZĄTKOWYCH WERSJI !
PRZED WYSYŁKA MOŻEMY PODAĆ NR SERYJNY”


Jeśli chodzi o nowy zakup , to wolę nówkę, choć jak życie uczy wcale się to nie opłaca, przynajmniej nie zawsze. I jednak skłaniam się ku K3.

A teraz na wesoło:

Jakąś godzinę temu poszedłem do sklepu rtv i coś tam w moim mieście, aby zobaczyć jakąś puszkę. Mój wzrok skierował się na N d7100 (dużego wyboru nie było, ten chyba najlepszy). Po dłuższym rozglądaniu się wreszcie zwróciłem uwagę Pana w Żółtej Koszulce:
- Chciałbym zobaczyć tego N d7100.
Pan poszedł po kluczyk, w tym czasie inny Pan w Czarnej Koszulce podszedł i tak niby się przyglądał i niby mnie pilnował.
Po chwili przyszedł Pan W Żółtej Koszulce z kluczykiem i otworzył gablotkę.
Wziąłem w łapy swoje ww nikona i powiedziałem:
-Ale tu nie ma baterii!
- Baterii nie włączamy do oglądania . Powiedział Pan W Ż. K.
Na to ja:
- Takie oglądanie to jak lizanie loda przez szybę.
Pan w Czarnej Koszulce nic nie powiedział, natomiast ten w żółtej:
- Trudno.

Cała akcja w sklepie RTV.... w Tesco O-c Św.
 
plis  Dołączył: 12 Paź 2011
potokowiec napisał/a:
Mój wzrok skierował się na N d7100

Niestety nie ma systemu bez wad. Wymieniony przez ciebie aparat miał również poważne problemy. Pozdrawiam.
 
larry  Dołączył: 12 Wrz 2007
już ...
 
potokowiec  Dołączył: 28 Lut 2011
Re: już ...
larry napisał/a:
już sprzedajesz ?

:)
http://allegro.pl/pentax-...5797295912.html


Nie to nie mój. Dam sobie i jemu jeszcze szansę. Kupię nowe akumulatorki, te które mam dawno były kupowane i pojawia się komunikat o rozładowanie baterii.
Wczoraj po wielokrotnym użyciu zwykłych baterii aa nastąpił powrót do stanu przed serwisem i aparat po okresie leżenia potrzebuje do zrobienia ok. 2-3 zdjęć ciemnych by wrócić do normy. Powiem więcej, że naweet po takim rozbrykaniu jechał na dedykowanych. Po nocy znów nie mógł zaskoczyć na dedykowanych, po włożeniu palucha znów zaskoczył. Myślę, że były już trochę rozladowane czyli słabsze.
Przestałem na chwilę pisanie aby sprawdzić, aparat leżał od rana i włożone te same baterie Aa , od razu zaskoczył :-) . Może będzie ok.
 

jaro63  Dołączył: 20 Sty 2013
Czy zwróciliście uwagę z jakimi obiektywami ten problem się pojawia a z jakimi nie ?
 

fuen  Dołączył: 13 Lis 2012
Tak.
U mnie z 18-55, 18-135 i 50-200 występował. Z kironami z pozycją A i pentaksami M - nie.

Uaktualnienie:
Nie jestem do końca pewny, ale próbowałem chyba też z Tamronem 18-200 i chyba problem też występował.
 

jaro63  Dołączył: 20 Sty 2013
Czegoś tu nie rozumiem. Wytłumaczcie mi......

Przy naprawie gwarancyjnej wymieniają, z tego co słyszałem - blok migawki.
Czyli wada mechaniczna.
Wydaje mi się to dziwne !
Bo zbyt ciemne zdjęcia, daje zbyt szybka migawka a nie za wolna.
Czy ktoś słyszał żeby psujący się mechanizm działał szybciej niż normalnie ?
To samo dotyczyło by za bardzo przymykanej przysłony.
I tu moje pytanie:
Czy po naprawie (wymiana migawki) wszystkie K 30 działają jak należy ?
Czy przypadkiem u kogoś "dolegliwości" nie powróciły ?

Mam wrażenie że to problem z elektroniką, skoro z manualnymi "szkłami" działa normalnie.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach