Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
RAW Challenge 036
Zasady zabawy są tu:
http://pentax.org.pl/viewtopic.php?t=1745
i tam proszę zadawać ewentualne pytania.

RAW do ściągnięcia: http://www.jarekdabrowski.net/prc/raw/rc036.pef

Wyniki proszę przysyłać na adres:
pentaxrawchallenge <-at-> gmail ->dot<- com
do niedzieli, 23.09.2007, do północy czasu wschodniobiałostockiego.

Miło będzie, jeśli w treści maila napiszecie, jak pracowaliście nad plikiem.

Bardzo proszę o pilnowanie nazewnictwa plików i tytułów maili (wszystko jest wyjaśnione w wątku z początku tego posta).

Obydwa jpgi proszę zapakować razem w jednego zipa.
Pliki proszę nazywać:
- rc036_nick.jpg - duży jpg (max. wielkość 5 MB),
- rc036_nick_700.jpg - mały jpg (max. wielkość 500 kB),
- rc036_nick.zip - załączony zip
Maile prosze tytułować podobnie - rc036_nick.

Miłej zabawy.
-----------------------------
Ciągle proszę o podsyłanie swoich rawów, można je wysyłać mailem na podany wyżej adres, lub wrzucać przez ftp:
ftp . jarekdabrowski . net (usunąć spacje, wiadomo)
juzernejm: rawchallenge
pasłord: oPona2007 (ważna wielkość liter)
(dajcie w nazwie pliku swojego nicka, dobrze jest wiedzieć, od kogo mam pliki)
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Morze, ogień i kobieta - to trzy nieszczęścia.
Eurypides


Po kliknięciu na małe zdjęcie, otworzy się ono w nowym oknie - w rozmiarze oryginalnym.
Zdjęcia dostępne również pod adresem
http://www.jarekdabrowski.net/prc/rc036.html

1. Adam Slawomir


2. Adrian


3. Arczibandit


4. Bronek
Najpierw krzywa, potem duzo krecenia w ACR. Efekt taki sobie.


5. Enzo


6. Ijon


7. Jarek Dabrowski


8. Kafciok


9. Kfan


10. Kndr
Zrobione w PSP. Najpierw ustawilem poziomy pod maksymalny kontrast, potem równowazenie histogramu, podniesienie nasycenia zielonego i niebieskiego a na koncu przyciemnienie.


11. Lipalipski


12. Mihra
Wywolanie za pomoca linuksowej wersji RAWtherapee.
1) WB 6919, Green 1
2) EV 0, Brightness +0,47, Contrast +27
3) Sharpening; Radius 0,8, Amount 367, Thresold 568
4) Krzywa luminancji wygieta w delikatne "S"
Dodam tylko iz glównym celem bylo zliwidowanie tej paskudnej niebieskiej dominanty i zamglenia. W zalozeniu przyjalem iz fotka byla zrobiona (jak sie pózniej po exifie przekonalem) popoludniem, stad troszke ocieplenia klimatu.


13. Musical box


14. Pawelb
SILKYPIX:
- Tone curve R, G i B ustawiane osobno zeby zwiekszyc kontrast i ustawic WB dla swiatel i dla cieni, RGB dla lekkiego rozjasnienia ciemnych i srednich tonów.
- White balance - Camera setting + 50K
- Development\Demosaic sharp na 100, Colorspace na AdobeRGB
- Sharpness/Noise reduction na Exaggerate sharp.
Picture Window Pro:
- konwersja AdobeRGB na sRGB.


15. Smiechoo
PPL WB na kamienie, potem krzywienie...


16. Tapirek
Jak poprzednio LightZone 2.4, sporo róznych przeróbek.


17. Valdis62


18. Zorzyk
 
Kfan  Dołączył: 02 Mar 2007
To było paskudne zdjęcie do obróbki, zeby z niego coś sensownego zrobić totrzeba mieć wprawę z czymś takim albo wiele czasu.
Tera widzę, że troszkę mi się omskło z zielenią za bardzo.
Mój głos na Jarek Dabrowski - najbardziej naturalnie wyszło.
 

zenonblacha  Dołączył: 04 Wrz 2007
Cytat
To było paskudne zdjęcie do obróbki, zeby z niego coś sensownego zrobić totrzeba mieć wprawę z czymś takim albo wiele czasu.

Wiem, bo sam to zdjecie robilem :D

Miejsce: Chorwacja, wzgorze Srd nad Dubrownikiem. Niestety zafarb wyszedl straszliwy, chociaz na Taira mialem zalozony filtr UV. IMHO najprostszy sposob "uzdatnienia" takiego zdjecia, to konwersja do black & white :P

Najbardziej podobaja mi sie wersje Zorzyka (bo ciemne, a ja ciemne lubie) i Musical Boxa (bo kolorowe). Prosilbym obu kolegow o krotki opis "co i jak".

Sam zrobilem cos takiego:
http://picasaweb.google.p...212911140180882

Zabawa w Paint.NET: automatyczne poziomy, retusz krzywej czerwonej a potem co popadnie w Photoshop Elements.
 

kafciok  Dołączył: 24 Lut 2007
Moje typy to - ex aequo - praca Zorzyka: ładne morze, drzewa trochę wypłukane i Jarka Dąbrowskiego: lepsze drzewa, trochę gorsze morze.
Drugie miejsce to wg mnie Valdis62: drzewa trochę za bardzo nasycone chyba. O ile nasycone morze mi nie przeszkadza, to drzewa tak.

Zdjęcie było paskudne, co zresztą widać po tym, co zrobiłem: siuśkowate drzewa i morze koloru osiedlowej sadzawki. Następnym razem będzie lepiej ;)
 

valdis62  Dołączył: 12 Cze 2006
kafciok napisał/a:
drzewa trochę za bardzo nasycone chyba


No nie da się ukryć :-P
Bawiłem sie tym zdjęciem rano, przy silnym świetle padającym na monitor. I "wyjechałem" trochę z nasyceniem drzew, prawie jak "Zorzykowe morze" :mrgreen:

Dla mnie najlepsza praca - Jarka.
 

kafciok  Dołączył: 24 Lut 2007
valdis62, heheh... jeszcze parę dni temu byłem z siebie bardzo dumny, ale kiedy zobaczyłem prace innych, to doszedłem do wniosku, że muszę jeszcze popracować nad techniką wołania rawów :)
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
...bo to zdjęcie to zaraza była :evilsmile: Właściwie to zadne powyzej nie jest dobre.... Tu jest potrzebna obróbka przez kogoś, kto zna meandry PS-a i z wykorzystaniem różnych technik, warstw, czy tam nie wiem czego jeszcze, żeby poszczególne fragmenty pejzażu wydobyć.... Widzi mi się, że może jakby połączyć drzewa Jarka z moim morzem, ale nieco rozświetlonym, to może byłoby bliskie jakiegoś NG ;-)

A mógłby się znaleźć ktoś, kto by to zdjęcie obrobił "jak do gazety" pomijając i łamiąc zasady RC? Jarku, można by taki eksperyment przeprowadzić?
 

zenonblacha  Dołączył: 04 Wrz 2007
Cytat
A mógłby się znaleźć ktoś, kto by to zdjęcie obrobił "jak do gazety" pomijając i łamiąc zasady RC? Jarku, można by taki eksperyment przeprowadzić?

Ja jestem za, chetnie zobacze, co mozna z mojej nieudanej fotografii wyciagnac.

Najlepiej jeszcz z opisem, co i jak, zebym mogl je troche doszlifowac ;-)
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Nie wiem, czemu się upieracie, że morze musi aż tak w szmaragd (zieleń) wpadać. Moje mi się podoba :-P
zorzyk napisał/a:
A mógłby się znaleźć ktoś, kto by to zdjęcie obrobił "jak do gazety" pomijając i łamiąc zasady RC? Jarku, można by taki eksperyment przeprowadzić?
Odcinek się zakończył, wyniki wiszą na tablicy ogłoszeń. Nikt nikomu nie broni na boku obrabiać tago pliku i pokazywać (poza konkursem) swoich wyników.
 

zenonblacha  Dołączył: 04 Wrz 2007
Jarek Dabrowski napisał/a:
Nie wiem, czemu się upieracie, że morze musi aż tak w szmaragd (zieleń) wpadać. Moje mi się podoba

No, akurat ono przy brzegu mocno zielonkawo-przezroczyste jest :)
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Nielegalna obróbka: las, kamienisty brzeg, woda - zaznaczałem te fragmenty i osobno korygowałem. Efekt:

 
Kfan  Dołączył: 02 Mar 2007
To chorwackie morze ma piękne kolory. Byłem w Dubrovniku i okolicy tam są takie mgły ale żeby aż tak zdjęcie zamglić?
Mnie się nie zdarzyło a fociłem wtedy jednocześnie kliszowcem i cyfrakiem.
Pewnie to wina długiej ogniskowej.
Jakość tego zdjęcia to jakbym swoje stare slajdy z filmu ORWO UT21 cyfrakiem sfocił a nawet i te są często lepsze a bawiłem się tak bo skanera nie mam.
A właśnie zcyrakował ktoś swoje slajdy aparatem czy skanujecie je?

[ Dodano: 2007-09-24, 16:22 ]
zorzyk - brawo!!!
 

smiechoo  Dołączył: 31 Mar 2007
Mnie najbardziej odpowiada wersja Pawelb - za naturalność. Co do wersji, która mnie się nie podoba - po porównaniu mojej 'pracy' z innymi nie będę się wypowiadał. Dobrze wiedzieć, że jeszcze sporo się mogę nauczyć - proszę o więcej trudnych tematów do obróbki.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach