irek83  Dołączył: 10 Paź 2014
Widać nie jestem w temacie co do wartości takowego sprzętu, mimo to cena wydaje mi się wysoka.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Zważywszy na ceny nowych to faktycznie było tu grubo.
 

cube007  Dołączył: 12 Mar 2009
irek83 napisał/a:
Widziałeś za ile ten skaner został wylicytowany :shock:
Faktycznie sporo - ja 2 lata temu upolowałem identyczny, w świetnym stanie (z papierami, CD, kartonem) za polowe tej ceny. Szukałem skanera kilka miesięcy, ale jak widzę, była to inwestycja z całkiem dobrą stopą zwrotu :mrgreen:
 

Penteusz  Dołączył: 27 Mar 2012
Cytat
GBP 295,01
Około 1 790,34 zł

Taniocha :shock:
 
rad500  Dołączył: 08 Paź 2008
 
Witam,
mam skaner Minolta Scan Elite II.
Czy dalej nie zrobili do niego softu pod Win 7?

Btw, widzę, że trzyma dobrą cenę :shock:
 

kojut  Dołączył: 13 Kwi 2011
rad500, VueScan jest świetnym programem i kosztuje niewiele. A jak zależy Ci na oprogramowaniu producenta, to dobrym rozwiązaniem jest instalacja XP czy W98 na wirtualnej maszynie.
 

Zbyszek  Dołączył: 19 Paź 2006
np.
Dimage Scan Dual IV spokojnie działa na W 8.1 Użyj VueScan-a jako dawcy driverów, musi być zainstalowany i nie koniecznie używany. Oryginalne oprogramowanie normalnie działa, w tym przypadku korzysta z cudzych driverów. Dzisiaj właśnie odpaliłem po reinstalacji systemu. Kilka kilo h.. się posypało (było pod górkę, skleroza) ale już działa jak poprzednio.
 

Atimis  Dołączył: 22 Lut 2009
Ostatnio wpadł mi w ręce skaner Rollei DF-S 290HD: 9.0 megapikseli, 3600dpi - jako że jestem zielony w temacie skanowania, wie ktoś może czy takim sprzętem można uzyskać zadowalające wyniki ? ;-)
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Skoro go masz to dlaczego nie sprawdzisz osobiście?
 

Atimis  Dołączył: 22 Lut 2009
plwk napisał/a:
Skoro go masz to dlaczego nie sprawdzisz osobiście?


Bo póki co nie mam ze sobą filmów, wszystkie zostały w innym mieszkaniu, a zastanawiałem się też czy same parametry skanera są ok.
 

kojut  Dołączył: 13 Kwi 2011
Atimis, przede wszystkim to nie jest skaner, tylko cyfrowy aparat fotograficzny zamknięty w pudełku i z ramką umożliwiającą fotografowanie filmów. Co do wyników: jeśli szukasz czegoś do podglądówek lub zdjęcia będziesz prezentował w rozdzielczości max 1600x1200 pix to to urządzenie wystarczy.
Zdecydowanie lepsze efekty uzyska się "skanując" cyfrową lustrzanką niż tym czymś.
 

Atimis  Dołączył: 22 Lut 2009
kojut napisał/a:
Atimis, przede wszystkim to nie jest skaner, tylko cyfrowy aparat fotograficzny zamknięty w pudełku i z ramką umożliwiającą fotografowanie filmów. Co do wyników: jeśli szukasz czegoś do podglądówek lub zdjęcia będziesz prezentował w rozdzielczości max 1600x1200 pix to to urządzenie wystarczy.
Zdecydowanie lepsze efekty uzyska się "skanując" cyfrową lustrzanką niż tym czymś.

Dzięki za obszerną odpowiedź ! Skoro już go mam to z ciekawości postaram się go przetestować ale będę szukać poradników odnośnie skanowania lustrzanką :-B
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
 

Atimis  Dołączył: 22 Lut 2009
plwk napisał/a:
http://pentax.org.pl/viewtopic.php?t=51184

Dziękować ! :-B
 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
Ostanio w Lidlu widziałem ich skaner do negatywów przeceniony do 69 PLN. Widział ktoś jak to cudo działa? Nadaj się w ogóle do czegoś?
 

Zbynio  Dołączył: 07 Maj 2007
Arti napisał/a:
Ostanio w Lidlu widziałem ich skaner do negatywów przeceniony do 69 PLN. Widział ktoś jak to cudo działa? Nadaj się w ogóle do czegoś?
Też myślałem by to kupić bo mam sporo negatywów do skanowania. Ma to coś matrycę CCD. Poszukałem informacji w necie i piszą, że nadaje się do archiwizowania fotek z imienin u cioci. Rozdzielczość trochę malutka, i słaba rozpiętość tonalna, więc do wyższych celów to raczej można odpuścić. Ja odpuściłem.
 

szybkiparowoz  Dołączył: 20 Lut 2011
To NIE jest skaner. To tani aparat cyfrowy zapakowany w plastikowy sześcian.
Było tu już o podobnych wynalazkach z różnym logo wielokrotnie.

Generalnie: nie warto. Przy odrobinie wysiłku lepsze rezultaty da się osiągnąć "skanując" lustrzanką.
Epson 4490 / V500 / V550 da dużo lepsze wyniki, ale to kwota o rząd wielkości większa.
 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
szybkiparowoz napisał/a:
rząd wielkości
co ma skaner do polityki ?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
I do rozmiaru 8-)
 

szybkiparowoz  Dołączył: 20 Lut 2011
A do słowa "kwota" nikt się nie p*****?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach