lukasz b  Dołączył: 22 Maj 2007
plecak na aparat, osprzet i dodatki...
zaczne wiec tak... planuje sobie sprawc plecak na calodzienne wyprawy gdzies za miasto, chce ze soba zabrac aparat (cyfre i analog) 3,4... obiektywy jakies filtry, statyw i to co jeszcze by mi sie przyda do robienia zdjec... a ze to bedzie calodniowy wypad to jakies amq (czyt. jedzenie ;-) )by sie przydalo, chlodniejsze dni sie zblizaja to cos cieplejszego do napicia sie - termos, moze kurtka, bluza...
posiadam plecak WolfGang-a torbe Lowepro Nova 3... a zabranie tego i jeszcze statywu nie usmiecha mi sie i chcialbym to polaczyc w jeden placak ;-) ;-)
wyszukalem na tym forum Kapadocje.... ale troche cena mnie przerazila.. no i wyglad :-P
aha ktos na forum napisal ze tez by sie przydala kieszen na laptopa a takiego nie posiadam (jeszcze - ale kto wie ;-) ) wiec na to tez postanowilem zwrocic uwage.
reasumujac, chcialbym to wszystko zmiescic w jednym plecaku, to co znalazlem to Naneu K3L i Lowepro Rover (a sa dostepne 3 modele: Rover AW, Rover Plus AW, CompuRover AW) szybka selekcja i pozostalo mi K3L i CompuRover. Osobiscie macałem K3L i nieźle sie prezentuje a czy ktos mial w reku (lub plecach) CompuRover-a ??

chyba ze ktos cos innego zna... milo by bylo :-P

i jeszcze cena... jestem na 98% gotowy kupic sobie K3L (299zl) ale spac po nocy mi nie daje CompuRover (nowy ~480zl, uzywki troche taniej) a nie chce kupic cos jezeli pozniej sie okaze ze po dolozeniu ~180zl moge miec cos lepszego :-/ ;-) :-| :-/
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
Szukając kiedyś plecaka foto dla siebie długo myślałem nad K3. Ale ostatecznie nabyłem Naneu Pro Alpha. Zdecydowały przede wszystkim wymiary i waga K3 - zbyt duże! O Alpha już tu kiedyś co nieco pisałem - generalnie się sprawdza, zarówno na krótszych i trochę dłuższych (kilkudniowych) wypadach, tak na rowerze jak i na piechotę. Udało mi się w ten plecak na trzydniowy wypad w góry spakować (razem ze sprzętem foto), tylko śpiwór na zewnątrz trzeba było przytroczyć ;-)
Ale: ta kiesonka na statyw mi się naderwała już (mimo tego, że wykonanie plecaka sprawia naprawdę bardzo dobre wrażenie), a i system "chłodzenia" pleców/odprowadzania potu jest takie sobie (jednak siateczka w K3 powinna być zdecydowanie lepsza).
I prawdę mówiąc "na co dzień" to ta Alpha też jest trochę za duża. Dziś bym raczej mniejszy model wybrał (znaczy Bravo).
Co do ładowności "foto" to bez większego problemu pakuję dwa body (cyfra+analog - choć trochę trzeba się pobawić przegródkami w komorze foto), kilka szkieł (w tym długi zoom czy jakieś tele także), filtry, filmy i różne inne akcesoria (karty pamięci, wężyk spustowy, akumulatory itp.). Laptop nie wejdzie (no, może moja stara Toshiba Portege by się wcisnęła), ale jakoś nigdy nie wpadłem na pomysł, coby z komputerem w plener jeździć.
 

Cześ  Dołączył: 15 Lut 2007
lukasz b, polecam Ci Lowepro Mini Trekker AW. Naprawdę pakowne bydlę, bardzo fajny patent do noszenia statywu. Możliwość doczepienia dodatkowych toreb lub pokrowców w systemie "slip lock". Przy tym jest naprawdę wygodny. Jego cena ostatnio poszła w dół i jest naprawdę atrakcyjna. Sam chyba zakupię ten plecak.
http://www.fotorimex.pl/p..._trekker_aw.htm
 

lukasz b  Dołączył: 22 Maj 2007
zobacze i pomysle nad tym mini trekkerem... ale glownie jestem nastawiony na plecak (jeden ;-) ) rodzaju rover lub k3, mimo tego dziekuje :-)
 

screwdriver  Dołączył: 22 Mar 2007
Cześ napisał/a:
Lowepro Mini Trekker AW
posiadam taki plecaczek i jestem z niego bardzo zadowolony. Denerwuje mnie jednak to, że nie można odczepić dodatkowych pasów.
 

lukasz b  Dołączył: 22 Maj 2007
screwdriver.... co to znaczy dodatkowe pasy :?: :?: :?: :-/
 

screwdriver  Dołączył: 22 Mar 2007
lukasz b, mam na myśli piersiowy i biodrowy. Najczęściej wiszą niezapięte i przeszkadzają.
 

MiQ27  Dołączył: 17 Wrz 2007
Biodrowy się zapina na plecaku (tak jakby "na lewą stronę" :-) ) i już nie wisi.
 

screwdriver  Dołączył: 22 Mar 2007
MiQ27, ale odpiąc się go niestety nie da :-/
 

lukasz b  Dołączył: 22 Maj 2007
screwdriver aaaa, Rover i K3 tez maja :-P a sam mam plecak z tego typu dodatkowymi paskami i nie zwisaja niepotrzebne, zazwyczaj paseczki zapinam ktore podnosza komfort noszenia plecaka :-D :-D :-D
 

screwdriver  Dołączył: 22 Mar 2007
lukasz b, Ja zazwyczaj przenoszę na niewielkie odległości, więc nawet nie ma potrzeby ich zapinać. Jestem wygodnicki i nie oddalam się na duże odległości od samochodu.
 

MiQ27  Dołączył: 17 Wrz 2007
screwdriver napisał/a:
Jestem wygodnicki i nie oddalam się na duże odległości od samochodu.

Któryś z fotografów zwykł mówić "Jeśli coś jest dalej niż 400m od parkingu, to nie jest fotogeniczne" :mrgreen:
 

szczypiorrr  Dołączył: 10 Sie 2007
Tak trochę nawiasem mówiąc (szczególnie do warszawiakuff). W Euro-Color na Marszałkowskiej jest wyprzedaż Lowepro. Kupiłem Nova 4AW za 169 polskich złotych, czyli z ok. 40% obniżką.
 

screwdriver  Dołączył: 22 Mar 2007
MiQ27, z tego co pamiętam H.Newton nie lubił za bardzo oddalać sie od miejsca w którym mieszkał.
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
screwdriver, Jak nie nosisz sprzętu daleko to po co Ci plecak? :shock:
 

screwdriver  Dołączył: 22 Mar 2007
matb, bo jest duży, pojemny, pozwala na wygodny dostęp. Jakoś najbardziej mi podpasował. A do samochodu biegać za każdym razem mi się nie chce. Ładuję co trzeba do plecaka i zawsze mam pod ręką.
 

lukasz b  Dołączył: 22 Maj 2007
odswiezam ten temat... jednak sprawiłem CompuRover'a... moze bym zrobił jego test z fotkami i tu (czyt. nowy temat a ten usunac) wstawic ??
 
cpu  Dołączył: 06 Sty 2008
A ja moglbym sfotografowac K3L ktorego mam :)
 

Cześ  Dołączył: 15 Lut 2007
lukasz b, taki test to fajny pomysł! Można by założyć osobny dział gdzie forumowicze zamieszczaliby testy sprzętu. To mogłoby pomóc wielu osobom w dokonaniu ewentualnego wyboru.
 

Ijon  Dołączył: 27 Paź 2006
Cześ, wątek z testami to dobry pomysł, trochę się będziemy dublować z Cyberfoto, no ale i tak już się dublujemy z alt.pl.zmywarki_do_naczyn i alt.pl.kuchnia :-D

cpu, lukasz b, sfotografujcie co macie, najlepiej z zawartością i napiszcie ile czego wchodzi do środka.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach