wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
Przewaga Nikonów i Minolt nad pozostałymi dedykowanymi i wszelkiej maści błaszczakami jest w autofokusie. DR także jest lepszy, ale to właśnie AF daje lepszą jakość.
 

smigacz74  Dołączył: 03 Paź 2017
Wracając do tematu :mrgreen:
plwk napisał/a:
Tu znajdziesz szczegóły http://www.filmscanner.in...stberichte.html

Przejrzałem powyższą stronę i szczerze niewiele mi to mówi, ponieważ nigdy nie skanowałem negatywów, gdybym juz to robił zadanie byłoby prostrze, wyczytałem i wymyśliłem Reflecta ProScan 10T, nadwyrężając już przeznaczony budżet do 1.950,- (początkowo miałem nadzieję zmieścić sie w kwocie 800-1200zł), jednak z opisu wynika, że:
"Jakość obrazu urządzenia Reflecta Proscan 10T zależy w dużym stopniu od używanego oprogramowania. We współpracy z oprogramowaniem skanującym producenta CyberView wyniki są raczej oszczędne. W połączeniu z oprogramowaniem skanującym SilverFast, jakość obrazu jest drastycznie zwiększona. Dlatego do skanowania slajdów należy zdecydowanie użyć Reflecta ProSCan 10T w połączeniu z SilverFast Ai Studio i za pomocą zintegrowanej kalibracji kolorów IT-8. Do skanowania negatywów polecamy SilverFast SE Plus lub SilverFast Ai Studio, ponieważ wersje te zawierają dialog Negafix do wyboru odpowiedniego rodzaju filmu".
Jak się okazuje podana cena jest bez oprogramowania SilverFast, którą dokupić mogę sobie za jedyne 1500 zł około. Czy ktoś z praktyki podpowie czy ten SilverFast jest tak konieczny zeby wyciągnąc z tego urządzenia tego co jest warte czy lepiej zakupić Plusteka 7200 lub 8200 za kwote 800-1400 zł z oprogramowaniem Ai lub SE czy lepiej w ogóle sie wstrzymac i dozbierac na coś lepszego. Na Reflecte 10T 1900zł + 1500zł SilverFast zdecydowanie mnie nie stać w tej chwili. Może jednak ktoś choć troszkę pomoże w podjęciu decyzji?
Ps.
Zadałem pytanie sprzedawcy na temat oprogramowania Reflecta proscan 10T i otrzymałem następującą odp: "Pragnę poinformować, że zgodnie z informacją producenta dołaczone jest oprogramowanie Cyberview i Adobe Photoshop Elements 12 (jednak nie ma podanej informacji czy to trial czy licencja)."
 

cube007  Dołączył: 12 Mar 2009
smigacz74 - zamiast SilverFast polecam taką metodę skanowania http://aleknowak.net/wp/colour-negative-scanning/
B&W - http://library.kutyla.com...or-best-results
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
Zamiast SilverFast polecam VueScan: http://www.hamrick.com/ Możesz pobrać pełnowartościowego triala (jedynym ograniczeniem jest znak wodny na wynikowym pliku) i zobaczyć, co oferuje.
 

skaarj  Dołączył: 18 Mar 2016
Zdecydowanie VueScan - zjada Silverfasta na śniadanie.

pz
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
skaarj napisał/a:
Zdecydowanie VueScan - zjada Silverfasta na śniadanie.


Mogę tylko potwierdzić. Na duży plus to współpraca z różnymi skanerami i systemami do których często nie ma już fabrycznych sterowników.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Też jego używam mimo, że ze skanerem dostałem Silverfasta.
 

smigacz74  Dołączył: 03 Paź 2017
Szukam i nie mogę znaleźć. Ile kosztuje ten program (VueScan) w przybliżeniu i można gdzieś to kupić? Rozumiem też, że wybór skanera Reflecta ProScan 10T, nie jest najgorszym wyborem? :-)
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
smigacz74 napisał/a:
Ile kosztuje ten program (VueScan) w przybliżeniu i można gdzieś to kupić?
https://www.hamrick.com/reg.html

[ Dodano: 2018-01-23, 14:53 ]
80 dolków
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Można go zainstalować na czterech maszynach różnych systemów, więc można się dogadać z kimś.
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
powalos napisał/a:
na czterech maszynach różnych systemów
Czyli każda musi mieć inny system?
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
No oczywiście, że nie. Ale jak ktoś używa np. okienek i pingwina to może na każdym kompie uruchomić legalną wersję. Pzdr.
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
powalos, to ja dalej nie rozumiem. Na dwa Windowsy pojedzie?
 

Penteusz  Dołączył: 27 Mar 2012
Za dużo skanerów kupiłeś?
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Penteusz :mrgreen:
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Ryszard, tak pójdzie. Po prostu można go zainstalować i jednocześnie używać na 4 komputerach. Mnie podarował swoje dane i nr seryjny kolega espresso

Cytat ze strony programu:

Can I use VueScan on more than one computer?

You can use VueScan on up to four different computers that you personally use, with any combination of operating systems, with any number of scanners, both x32 and x64, with a single license.
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
powalos napisał/a:
Cytat ze strony programu
Leń pięknie dziękuje :lol:
Wszystko jasne :idea:
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
powalos napisał/a:
Ryszard, tak pójdzie. Po prostu można go zainstalować i jednocześnie używać na 4 komputerach. Mnie podarował swoje dane i nr seryjny kolega espresso

Cytat ze strony programu:

Can I use VueScan on more than one computer?

You can use VueScan on up to four different computers that you personally use, with any combination of operating systems, with any number of scanners, both x32 and x64, with a single license.
Czy kolega espresso "personally use" zarówno swojego jak i Twojego komputera? :-D Myślę, że takie rzeczy lepiej zachować dla siebie.
 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
Zawsze można powiedzieć że komputer, a nawet dwa, razem z oprogramowaniem dostał od bezdomnego.
 

irek83  Dołączył: 10 Paź 2014
wuzet, biedny pewnie już zmarł i nie może ani potwierdzić ani zaprzeczyć

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach