Marooned  Dołączył: 14 Paź 2006
Odkryłem właśnie jeszcze jeden minus, którego nie przewidziałem. Wg wiedzy internetowej, nie ma możliwości wyzwolenia aparatu przez kabel. Tylko aplikacja na telefonie. Jest to na tyle problematyczne, że odpadają wszelkie automatyczne wyzwolenia (głowice pano, zewnętrzne timelapsery, wyzwalacze na podstawie zdarzenia typu błysk czy przecięcie wiązki kontrolnej).

Trochę fuckup z mojej strony, bo taka głowica jest na mojej liście todo i jedyną opcją to fizyczne naciskanie spustu migawki albo hackowanie wifi. Nie przypuszczałem, że może zabraknąć tak podstawowej i banalnej rzeczy :-|
 

Marooned  Dołączył: 14 Paź 2006
Póki co kilka fotek z XV PPD. Część na 12-32, część na Olympusie 40-150. Panas 45-150 jest już w drodze do mnie, więc będzie można porównać.

Zdjęcia z większych wypraw "w drodze".
 
Robert  Dołączył: 19 Lis 2006
Jesteś zadowolony z przesiadki? Ciekawe jak się ma 45-150 do 45-200, ten drugi kusi.
Niestety nie przeskoczyłem ciągle problemu z mocowaniem niektórych pentaksowych szkieł przez adapter Fotga, także nie wiem co zrobić, by bateria wystarczała na chociaż 200 zdjęć ;)
 

Marooned  Dołączył: 14 Paź 2006
Na pewno ma się tak, że jest ~1k tańszy.

Po pierwszych 5 minutach Olek wydaje się przyjemniejszy, zoom w drugą stronę (tu niestety zawsze losowo, brak standardu), pierścienie oddalone od siebie. W Panasie pierścienie bardzo blisko i pierwsze zmiany ogniskowej kręciły przy okazji pierścieniem ostrości (na szczęście ten nic nie robi w trybie auto).
Panas jest też odczuwalnie cięższy (mimo, że specka mówi tylko o 10g - może to kwestia metalu zamiast plastiku na wierzchu).

Popstrykam trochę to dam znać.
 
Robert  Dołączył: 19 Lis 2006
Dzisiaj próby zdjęć 4K z Cosiną 100 makro. Jakoś strasznie mi ręka lata, jednak to nie pewny uchwyt lustra.

 

Marooned  Dołączył: 14 Paź 2006
Odkryłem kolejny dość spory minus. Mimo ładowarki wbudowanej, nie da się korzystać z aparatu i jednocześnie ładować/zasilać, więc przy time-lapse bateria umarła po ~1h mimo, że aparat wpięty w ładowarkę sieciową. Ładowanie tylko przy wyłączonym aparacie (a to trwa bardzo długo). Aż oczy przetarłem ze zdziwienia na taki fuckup :shock:

Jedyną opcją na takie zabawy to adapter zamiast akumulatora.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Bezrefleksyjne napiszę że opcje wifi to najlepszy feature w aparatach jaki można było dodać ;-)

12-32 - mały i kieszonkowy - mniejszy od 20/1.7 - niesamowite!
 

Marooned  Dołączył: 14 Paź 2006
I tak oto staliśmy się lumiksowymi trojaczkami :-P
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
😘

Tyle że ja mam najbardziej heteronienormatywny egzemplarz.

No ale co zrobić jak w domu 2 kobiety i kot kastrat. A przez chwilę mieliśmy męską przewagę...
 

Zbynio  Dołączył: 07 Maj 2007
Marooned napisał/a:
I tak oto staliśmy się lumiksowymi trojaczkami
Czworaczkami. :-P
 

Marooned  Dołączył: 14 Paź 2006
Przejmujemy to forum. Wpisujcie miasta.
 

Zbynio  Dołączył: 07 Maj 2007
Marooned, nie rób niemerytorycznego offtopu. :evilsmile:
 
Robert  Dołączył: 19 Lis 2006
Zaraza się rozlazła. Ale co by nie mówić, menu ma fatalne, w porównaniu do kapiątki.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
A to nie wiem. Nie używam menu do robienia zdjęć.
 
p37b  Dołączył: 02 Paź 2011
Też się zastanawiam nad kupnem bezlusterkowca tylko nie wiem co wybrać Panasonic gx 80 czy Olympus OM-D E-M10 Mark II .
Może coś doradzicie
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Hmmm. Nie wiem co doradzić oprócz tego że wybrałem gx80 mając ten sam dylemat (no rozpatrywalem jeszcze em10 MK3 ale przepadł w przedbiegach i używki em5 MK2) :-P

Musisz sobie sam odpowiedzieć na pytanie które feature danego aparatu bardziej cię przekonuje.
 

pape  Dołączył: 11 Lis 2006
To ja też się chyba dopiszę do tej nieformalnej grupy. Samolot, komputer i k5 z wyposażeniem już mi wyszło bokiem.
Mam Pytanie - czy macie jakieś doświadczenie z 14-42 EZ Olka. Małe to jest.
Ale raczej będzie 12-32 i pewnie jeden z: 35-100 lub 40-150.
 

papcio  Dołączył: 20 Kwi 2006
Zaraza się rozłazi ;-) GX9 + 12-60 Leica
 

Marooned  Dołączył: 14 Paź 2006
Ja się jeszcze czaję na Olka 45mm f/1,8 ale drogawe cholerstwo.. no ale nadejdzie ten dzień, bo bardzo mi się spodobało po opiszonowej pożyczce.
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
Marooned, 8 stówek? Chyba nie jest tak źle ;)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach