foto  Dołączył: 03 Maj 2013
HD PENTAX-DA 55-300mm F4.5-6.3 ED PLM WR RE
Czy ma ktoś jakiś patent, żeby to szkło działało z K-5IIs
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Nie ma patentu, działa tylko z body obsługującymi elektroniczną przysłonę - bagnet KAF4. Nie wiem czy obsługa jej to tylko zmiany programowe, czy jest układ obsługujący to sprzętowo.
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
plwk, dzięki za info, czytałem że z K-5 jest problem dlatego pytam, potrzebny będzie może mi niedrogo zoom o takich ogniskowych do dokumentacji fotograficznej jednego budynku i wolałbym go używać z K-5 którego zawsze biorę na ekspertyzy a nie K-1

Zerknąłem na zdjęcia jakie produkuje ten obiektyw i jestem miło zaskoczony
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
Ponoć w K-5II i starszych brak jest wymaganej ilości pamięci, aby móc obsługę obiektywów z elektroniczną przysłoną dodać do firmware.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Czyli być może możliwy byłby mod, usuwający mało popularne funkcje, aby zwolnić pamięć na obsługę przysłony. Różnica w wielkości fw to prawie 7MB.
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
bakulik napisał/a:
Ponoć w K-5II i starszych brak jest wymaganej ilości pamięci, aby móc obsługę obiektywów z elektroniczną przysłoną dodać do firmware.


Jeżeli tak to szkoda bo mój K-5IIs ma dopiero ok 5000 wyzwoleń i nie mam ochoty żeby go sprzedawać a taki mały sprytny zoom bym z chęcią nabył.
 

irek83  Dołączył: 10 Paź 2014
foto, to może wymiana na kp ?
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
irek83 napisał/a:
foto, to może wymiana na kp ?


Irek83, obrazek z KP bardzo ładny i nawet go macałem ale jakoś nie mogę z tą ergonomią. Przyzwyczaiłem się do K-1 i K-5IIs. Zresztą K-5IIs jak dla mnie jest świetnie skrojony jeżeli chodzi o gabaryty i ergonomię użytkowania i szkoda go :lol:
Muszę jeszcze raz przemacać KP ale to pewnie nie pomoże
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
bakulik, plwk, myślicie, że to taka "prosta sprawa" z podrasowaniem aparatu? Może coś przegapiłem, ktoś robi z powodzeniem takie sztuczki?
 

michal5150  Dołączył: 17 Sie 2007
Autofocus będzie działał, nie działa jedynie sterowanie przysłoną - pozostaje robić zdjęcia na pełnym otworze.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Jeżeli "potrzebny będzie" - jak piszesz (czyli zakup przed Tobą), to może jakieś starsze konstrukcje? Chwalony FA 80-320 lub FA 100-300/4.7-5.8?
 

ZbyszekB  Dołączył: 27 Wrz 2010
foto napisał/a:
obrazek z KP bardzo ładny i nawet go macałem ale jakoś nie mogę z tą ergonomią
O! Następny któremu ergonomia KP nie odpowiada. :shock: Pentax zaprojektował taki wyśmienity korpus a znajdują się tacy którzy nim pogardzają. Toż to jest normalnie świętokradztwo. :evil:
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
ZbyszekB napisał/a:
foto napisał/a:
obrazek z KP bardzo ładny i nawet go macałem ale jakoś nie mogę z tą ergonomią
O! Następny któremu ergonomia KP nie odpowiada. :shock: Pentax zaprojektował taki wyśmienity korpus a znajdują się tacy którzy nim pogardzają. Toż to jest normalnie świętokradztwo. :evil:


Zbyszku ja nie gardzę, czytaj ze zrozumieniem
 

ZbyszekB  Dołączył: 27 Wrz 2010
foto napisał/a:
Zbyszku ja nie gardzę, czytaj ze zrozumieniem
Ja czytam ze zrozumieniem w przeciwieństwie do Ciebie. :evilsmile:
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
Taki test tego obiektywu znalazłem z K-1

https://www.flickr.com/ph...157676860460125
 
krzyc sur  Dołączył: 10 Paź 2018
plwk napisał/a:
Czyli być może możliwy byłby mod, usuwający mało popularne funkcje, aby zwolnić pamięć na obsługę przysłony. Różnica w wielkości fw to prawie 7MB.


Ciekawe czy w ogóle istnieje taka możliwość....Canony maja Magic Lantern...może ktoś zrobiłby takie cuda na Pentaxa.
 

Marek  Dołączył: 21 Kwi 2006
foto, nie wiem jakie to będą ekspertyzy, ale czy koniecznie potrzebujesz 300 mm? Może wystarczy coś do 200 mm? Wówczas szukałbym używanego Tamrona 70-200/2.8. Świetny optycznie i jasny obiektyw, którego na dodatek będziesz mógł bez żadnych ograniczeń używać z K-1, np. do zdjęć portretowych. Cena używanego Tamrona i nowego Pentaxa podobna...
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
Marek napisał/a:
foto, nie wiem jakie to będą ekspertyzy, ale czy koniecznie potrzebujesz 300 mm? Może wystarczy coś do 200 mm? Wówczas szukałbym używanego Tamrona 70-200/2.8. Świetny optycznie i jasny obiektyw, którego na dodatek będziesz mógł bez żadnych ograniczeń używać z K-1, np. do zdjęć portretowych. Cena używanego Tamrona i nowego Pentaxa podobna...


Mam PENTAX-F 70-200mm F4-5.6 i do 150 - 160mm jest dobrze a powyżej mydli, dlatego szukam czegoś 250-300mm bo chodzi mi o dokumentację szczegółów i bardzo spodobał mi się obrazek z 55-300 PLM ale z K-5IIs nie będzie chodził a K-1 ne ekspertyzy nie biorę. Chodzi też o jak najmniejszy i wygodny zestaw.
 

irek83  Dołączył: 10 Paź 2014
foto, kup starszą wersję tego obiektywu
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
irek83 napisał/a:
foto, kup starszą wersję tego obiektywu


Irek, miałem starszą ale nie przypadała mi do gustu. W linku poniżej pokaźna galeria z tego szkiełka i zauważyłem, że jest bardzo równo od boku do boku

https://www.flickr.com/ph...157693830680460


Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach