M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
Chyba za prosty. Cos na poziomie LR, ewentualnie ciut uboższe. Niekoniecznie bogatsze. Ja znalazłem pt photo editor.
RT za potężny. Dxo w wersji free chyba juz nie do dostania, a jesli tak to nie do zainstalowania na wielu komputerach jednocześnie pracujących.
 

Kerebron  Dołączył: 10 Mar 2016
M.K napisał/a:
RT za potężny.

Raw Therapee, jak mniemam? W takim razie darktable pewnie też będzie "za dobry".
Z prostszych znam np. digiKam, ale nie mam z nim większych doświadczeń. Możesz robić za gwinejskiego świniaka, jak chcesz. :-D
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Nie napisałeś pod jaką markę. Dla Sony i Fuji C1 jest za darmo w wersji Express.
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
Pod różne aparaty, nawet takie, które teoretycznie aparatami nie są(telefony). O darktable zapomniałem - instaluję go i zobaczę jaki jest interface. Z tego co pamiętam to wydaje mi się, że jest bardziej poukładany niż RT. DigiKam też sprawdzę. Choć zależy mi żeby były podstawowe narzędzia edycyjne jak pędzel, filtry połówkowe plus narzędzia do usuwania "zaniczyszczeń obrazu".
 

Zbynio  Dołączył: 07 Maj 2007
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
M.K i masz rozwiązanie. Co prawda wrednie wyciąga z cieni, ale na początek może być.
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
Michu, RawTherapy i Darktable zbyt zaawansowane - odbiorą przyjemność początkującym. PT photo editor jest wizualną kopią LR, trochę mu brakuje w wersji za darmo, ale łatwość obsługi ma ogromne znaczenie. Natomiast DigiCam to nie ten interfejs. Program musi być uniwersalny, tak żeby obsłużył wszystkie aparaty włącznie z najbardziej egzotycznymi, więc wołarka pod system odpada. No i jeszcze jeden wyznacznik - musi być za darmo. Na razie jest PT. Jestem otwarty na propozycje wszelkie.
 
Pietrek  Dołączył: 19 Lut 2018
A snapseed?
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Ale pisząc "masz rozwiązanie" miałem na myśli to, co zaproponował Zbynio.
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
Pietrek, źle się kojarzy. Prosty nie znaczy szybko. Prosty czyli czytelny, łatwy w nauce i używaniu, ale dający możliwość panowania nad końcowym efektem fotografii. Taki entry level do edycji fotografii.

[ Dodano: 2019-02-27, 08:51 ]
To nie jest takie proste Michu. Nie mogę polegać na licencji dawanej w danym dniu, bo instalację na komputerach będę przeprowadzał w terminie nie ustalonym z góry.
 
RPM  Dołączył: 28 Lip 2010
Kody do DxO są bezterminowe. Zakładam że inne give-away-e także - dostajesz licencję ale kiedy jej użyjesz to Twoja sprawa.
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
Mylisz się co do oprogramowania z giveaway…Trzeba zainstalować w danym dniu. Promocja z dzisiaj nie pójdzie jutro. Co do DxO - nie mam nawet jednego klucza, żeby zainstalować 9 czy 10. Tzn mam mój oryginalny, ale raczej nie chcę tego tak załatwiać.

[ Dodano: 2019-02-27, 12:15 ]
No i pomimo tego, że to świetne rozwiązanie, to bardzo brakuje korekt strefowych we wszystkich Dxo OP. Dopiero DxO PhotoLab posiada te korekty.
 

wariat133  Dołączył: 29 Mar 2012
https://topazlabs.com/studio sprawdź topaz studio według tej strony podstawowa wersja darmowa. Obsługa coś pomiędzy LR, a Luminarem.
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
Mam go nawet na komputerze - zapomniałem o nim i już wiem dlaczego. Np. BB bez pipety. To duży minus. Tylko na tym jednym narzędziu. Jest mieszanie warstw, a nie ma suwaków czerni i bieli! Redukcja szumu i wyostrzanie w wersji pro! Ale dzięki za podpowiedź. Może jeszcze coś się znajdzie choć powoli tracę nadzieję. Do DxO pisałem, ale nie mają wersji do nauki - inaczej - nie chcą mieć. Zaproponowali, że mogą zgodzić się na instalację jednego numeru seryjnego na trzech komputerach jednocześnie. I tyle. Musiałbym kupić 30 licencji.
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
M.K, ja mam Afinty i moge zgodnie z licencja zainstalowac na ilu sprzetach chce
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
M.K, jeśli potrzebujesz coś od X-Rite np. ColorChecker Passport lub kalibrator, dodają gratis licencję na Affinity Photo.
 

jerz  Dołączył: 19 Kwi 2006
M.K napisał/a:
Michu, RawTherapy i Darktable zbyt zaawansowane - odbiorą przyjemność początkującym. PT photo editor jest wizualną kopią LR, trochę mu brakuje w wersji za darmo, ale łatwość obsługi ma ogromne znaczenie. Natomiast DigiCam to nie ten interfejs. Program musi być uniwersalny, tak żeby obsłużył wszystkie aparaty włącznie z najbardziej egzotycznymi, więc wołarka pod system odpada. No i jeszcze jeden wyznacznik - musi być za darmo. Na razie jest PT. Jestem otwarty na propozycje wszelkie.


Obsługa "wszystkiego" i za darmo to dwa założenia, które pewnie nie są możliwe do spełnienia jednocześnie. Tu jest dość dobre zestawienie tego, co jest na rynku za darmo:
http://www.photo-freeware.net/
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
Takiego wsparcia to się nie spodziewałem. Dzięki wielkie! Affinity mam - ale jak to jest z licencją? To, że mogę zainstalować na ilu chcę oznacza, że mogę jednocześnie wszystkie maszyny uruchomić?

X-Rite i color checker posiadam - wtedy jak kupowałem dostałem NIKO soft. I to był duży gratis, bo on wtedy kosztował sporo. W każdym razie informacja bardzo przydatna w związku z Affinity.

[ Dodano: 2019-03-01, 08:51 ]
jerz, też pomocna strona bardzo. Dzięki za drogowskaz.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Sprawdź RAWShooter Essentials 2006. On chyba był bazą do stworzenia LR. Widzę, że tam nie ma już dostępu do instalatora.
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
M.K, na dwóch komputerach u mnie w domu działało bez problemu

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach