Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Na dobranoc, przykład z DXO:
https://www.dxomark.com/C...__1136_1070_639
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
Ryszard, ale po co porównujesz nowy e-m1 mark 2 ze starym Kx? Porównaj sobie z czymś współczesnym podobnie pozycjonowanm.
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
bbartlomiej, spodziewałem się takiego pytania. Chętnie wyjaśnię, ale wieczorem na normalnej klawiaturze. Sprytfon nie daje rady...
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
bbartlomiej, właśnie o to chodzi, żeby parametry zostawić tym, co piksel dzielą na czworo, a pozycjonowanie - marketingowi. To są ich zmartwienia i niechaj pozostaną. Wziąłem do porównania Pentaksa K-x z tej prostej przyczyny, że go mam, znam i lubię. Dla mnie ten korpus wytyczył granicę, gdzie już nie wypada mi narzekać na osiągi matrycy. DXO oceniło go na 72 punkty. Dlatego wszystkie Olympusy z wynikiem w okolicach 70..80 pozwalam sobie uznać za wystarczająco dobre do bezstresowego fotografowania.
Wcześniej nie było tak różowo. Mój pierwszy DSLR, Olympus E-410 ma u nich ocenę 51 punktów, no i faktycznie, przepały i szumy w tym aparacie to był temat sam w sobie. Żeby zrobić coś fajnego, albo walczyłem z RAWami albo pakowałem kliszę do ME-Super. Potem przyszedł czas na K20D, punktów 65. Znacznie lepiej, ale jeszcze niezupełnie to. Ostatecznie pojawił się K-x. Przekroczyłem poprzeczkę 70 punktów i 12EV dynamiki, no i ten CMOS jakoś bardziej "po ludzku" szumi, nie robiąc takiej kolorowej mozaiki jak starszy brat. Jest OK.

[ Dodano: 2019-01-29, 21:39 ]
To imponujące, że RAWa z D810 można bezkarnie wyciągnąć suwakiem z 5EV niedoświetlenia. Być może z K-1 też tak można. No super. Tylko po co? Dla mnie niemożność wykonania takiej sztuczki z Olympusem jest kompletnie bez znaczenia.
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
Ryszard, zgadzam się, że aparaty są "wystarczająco dobre" od jakiegoś czasu.
Z E-M1X problemem jest to, że prosić o 3000$ za taki korpus, gdzie parametry matrycy na tle konkurencyjnych aparatów wypadają blado, a na dodatek nie poprawiono ani AF ani EVF (od dłuższego czasu są lepsze konstrukcje), to zwyczajnie robienie z ludzi idiotów. Jak już miałbym wydać ciężko zarobione 3000$ to wolałbym to zrobić na aparat, który się wolniej zestarzeje niż E-M1X.
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Nie spodziewajmy się, że cena jakiegokolwiek Olympusa będzie przeskalowana według stosunku parametrów matrycy do matryc konkurentów. Nie po to kupuje się Olympusa - on musi mieć jakąś "wartość dodaną", która skompensuje ten aspekt. Tutaj właśnie powinny przemówić inne parametry, o których piszesz - autofokus, wizjer itp.
Takie tam moje wydumki, mało wiarygodne - zawartość całej mojej stopki nie jest warta choćby połowy ceny tego korpusu, więc nie jestem nawet potencjalnym klientem. Aparaty i samochody kupuję wyłącznie używane ;-)

[ Dodano: 2019-01-29, 23:06 ]
bbartlomiej napisał/a:
Z E-M1X problemem jest to, że prosić o 3000$ za taki korpus (...) to zwyczajnie robienie z ludzi idiotów.
Racja. Tak to wygląda.
 

capo_  Dołączył: 15 Cze 2008
No i jest tańszy brat ;)

Cytat
Canon EOS RP w naszych rękach

14 lutego 2019
Maciej Latałło

Canon była czwartą firmą (po Sony, Leice i Nikonie), która wypuściła na rynek pełnoklatkowego, cyfrowego bezlusterkowca z autofokusem. EOS R, bo o nim mowa, nie był wprawdzie modelem klasy profesjonalnej, to jednak jest on adresowany do zaawansowanego użytkownika. Dość wysoka cena spowodowała, że wejście w system EOS RF do tanich nie należy, w związku z tym powstała potrzeba, by pojawił się model tańszy względem pierwszej R-ki. Dzisiejsza premiera EOS-a RP ma stanowić próbę wejścia na nieco niższą półkę rynku, głównie za sprawą korzystnej ceny.


Więcej: https://www.optyczne.pl/6...%C4%99kach.html
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
Canon EOS RP - tak patrze i:
1. Jest brzydki - kurde naprawdę jest brzydki (i dla mnie jest to pewna wada) i wygląda tandetnie
2. Ma obracany wyświetlacz! Kurde to powinien być standard. Wkurza mnie w w moim Olku ten odchylany ekran bez możliwości jego obrotu, a tak mam ekran zabezpieczony na czas transportu i mogę wrzucić ot tak aparat do torby nie martwiąc się o to czy się przypadkiem nie zarysuje ekranik. Super, IMHO duży +
3. dokręcany mały grip, IMHO duży +, coś takiego mam w Olku i bardzo sobie chwalę. Przydatne przy większych, cięższych szkłach.
W sumie OK. Fajny aparat, choć te ceny za nowe zabawki nie są nawet zabawne...
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Żaba napisał/a:
kurde naprawdę jest brzydki (i dla mnie jest to pewna wada)
Wygląd jest wadą? I słusznie, w końcu chodzi o sprzęt do realizowania jakichś tam zadań na polu estetyki.
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
Porównanie systemowe, jest tam między innymi nowy Canon. Myślę, że niejedna osoba oglądająca ten materiał która kupiła Canona i wydała znaczną ilość złociszy może dostać drgawek :mrgreen:

https://www.youtube.com/watch?v=n_cEmS1neC0
 

fuen  Dołączył: 13 Lis 2012
Jak ktoś kupił canona, to może doczytał, że tam się naświetla na cienie, bo ze świateł można zdjąć ponad 4 EV w tym ichnim programie do obróbki.
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
foto, aż poczułem pewną dumę z tego co sam posiadam :)
i nie musiałem wydawać wielu monet na canona :)
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
foto napisał/a:
Porównanie systemowe,

Ładna czapeczka :mrgreen:
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
Rivelv napisał/a:
foto, aż poczułem pewną dumę z tego co sam posiadam :)
i nie musiałem wydawać wielu monet na canona :)


Podesłał mi dziś ten filmik mój serdeczny kolega co ma 6D
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
ja mam k70 akurat :)
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
To materiał naszego forumowicza od dwóch lat.
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
plwk napisał/a:
To materiał naszego forumowicza od dwóch lat.


Fajny materiał bo pokazuje zdjęcia na żywca a nie wykresy i tabelki, chociaż w tych tabelkach to z Canonem też dobrze nie jest.

[ Dodano: 2019-03-18, 12:19 ]
Rivelv napisał/a:
ja mam k70 akurat :)


Czyli masz bardzo dobry aparat ;-)
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
rychu, :mrgreen:
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
foto napisał/a:
Myślę, że niejedna osoba oglądająca ten materiał która kupiła Canona i wydała znaczną ilość złociszy może dostać drgawek
foto napisał/a:
Podesłał mi dziś ten filmik mój serdeczny kolega co ma 6D
Jak dał radę podesłać, to chyba nie miał aż tak źle z tymi drgawkami? ;-)
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
Ryszard napisał/a:
foto napisał/a:
Myślę, że niejedna osoba oglądająca ten materiał która kupiła Canona i wydała znaczną ilość złociszy może dostać drgawek
foto napisał/a:
Podesłał mi dziś ten filmik mój serdeczny kolega co ma 6D
Jak dał radę podesłać, to chyba nie miał aż tak źle z tymi drgawkami? ;-)


Myślę, że jakby miał Rp to by drgawek dostał ale ;-)
Rp przy tej świadomości by nie kupił ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach