powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
greentrek, może i masz rację, ale ja od wielu lat używam domowo HP Deskjet 2400. Jadę tylko na tuszach zastępczych i nie narzekam. Drukarka chodzi, drukuje jak trzeba i na razie nie myślę o wymianie. Chociaż czasami mnie kusi na coś co mogłoby drukować fotografie. Wyszły jakieś Epsony z uzupełnianymi, niedrogimi tuszami, wlewanymi do zamontowanych w nich pojemnikach, starczającymi ponoć na dużą ilość wydruków B&W i COLOR. Oczywiście wg danych reklamowych.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
powalos napisał/a:
Chociaż czasami mnie kusi na coś co mogłoby drukować fotografie. Wyszły jakieś Epsony z uzupełnianymi, niedrogimi tuszami, wlewanymi do zamontowanych w nich pojemnikach, starczającymi ponoć na dużą ilość wydruków B&W i COLOR. Oczywiście wg danych reklamowych.

Mam takiego Epsona i praktyka potwierdza dane reklamowe.
 
PiotrK.  Dołączył: 30 Maj 2017
plwk napisał/a:
Mam takiego Epsona i praktyka potwierdza dane reklamowe.


Mogę zapytać jaki model?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Już nieprodukowany Epson L310, ale wszystkie te najtańsze EcoTank są chyba z tym samym, ewentualnie lekko zoptymalizowanym, zespołem zasilania i druku.
 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
Nadchodzi chyba czas, kiedy trzeba pozwolić mojemu Epsonowi DX8450 odejść na emeryturę...
To jest teraz warte zainteresowania?
Moje potrzeby to: urządzenie ze skanerem, tusze takie dolewane chyba teraz warto, żeby dało radę zdjęcie wydrukować w razie potrzeby, WiFi byłoby miłe ale nie musi być koniecznie, lubię Epsona, ale nie jest to miłość.
Coś polecacie?
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Miesiąc temu wymienialiśmy. Miał być kolor, WiFi i dupleks. Wyszedł z tego Epson EcoTank L6260. Drukuje dużo i nic sobie z tego nie robi.

p.s. Była też oczywiście próba na podstawowym papierze fotograficznym Epson Value Glossy. Fajnie, ładnie, przyzwoicie ;-) Czasem skorzystam, chociaż foto nie było priorytetem przy wyborze.
 
radek_m  Dołączył: 21 Lis 2007
Mi jak szukałem urządzenia wielofunkcyjnego wyszedł laserowy kolorowy HP MFP 178nw, niestety bez dupleksu, mimo że chciałem. A to ze względu na rozmiar - limit wysokości półki w biurku. Wszystkie urządzenia ze skanerem i dupleksem miały od razu automatyczny podajnik do skanera, a przez to przekraczały minimalnie dopuszczalną wysokość.
No i wyszedł zgniły kompromis.

Laser bo z atramentowymi miałem zawsze problem z zasychaniem dysz. Za rzadko drukowałem i się zraziłem. A zdjęcia jak potrzebuję na scianę, to wysyłam mailem do labu po 1 do 2h mam gotowe odbitki A4 do odbioru. A drukowane jakoś mi za szybko traciły kolor.
 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
Ryszard napisał/a:
Epson EcoTank L6260

Ciemna śrubka, co ta inflacja zrobiła z pojęciem "tania" :evilsmile: ...
Ale dzięki, fajne to, nie wiem czy w budżecie, muszę pomyśleć.
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Jestem na świeżo w temacie, więc się podzieliłem. Doczytałem że ma być tania, jak już post siedział na forum ;-)
Priorytety wymieniłem. Tani zakup nie był wśród nich - ale kosztom eksploatacji się przyjrzałem. Oryginalny komplet 4 kubeczków za mniej niż dwie stówy nie był bez znaczenia. U nas drukarka jest "w pracy" i nie ma dnia odpoczynku. Ryza papieru schodzi w 2 tygodnie, czasem szybciej.
radek_m napisał/a:
Laser bo z atramentowymi miałem zawsze problem z zasychaniem dysz.
Ostatnio parę ładnych lat lecieliśmy na monochromatycznym laserowym Canonie i sprzęt był 100-procentowo bezobsługowy. Jednak jak zobaczyłem ceny tonerów do koloru, to wybrałem plujkę. Mam nadzieję, że (1) trochę to przez lata dopracowali i (2) przy codziennym użytkowaniu nie będzie zasychać.

A Tobie Arti, może podpasuje coś z oferty Brothera? Kumpel ma kombo ze skanerem i jest bardzo zadowolony.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Mam taniego Epsona atramentowego, drukuję, mniej więcej, raz na miesiąc i praktycznie nie miałem problemów z zasychaniem atramentu w głowicy.
 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
Ryszard napisał/a:
Jestem na świeżo w temacie, więc się podzieliłem. Doczytałem że ma być tania, jak już post siedział na forum

I to jak najbardziej doceniam. To, że mogę się zdziwić ceną zakładałem na samym początku. Takie czasy.
plwk napisał/a:
Mam taniego Epsona atramentowego, drukuję, mniej więcej, raz na miesiąc i praktycznie nie miałem problemów z zasychaniem atramentu w głowicy.

U mnie niestety to jest jednak problem. Teraz doszło magiczne znikanie jednego koloru. Mam już chyba pół półki w szafce wszystkich tuszów a drukarka co chwilę zgłasza brak magenty. Kałuży tuszu pod drukarką też nie ma. A teraz mimo że tusz jest to go nie używa do wydruków, czyszczenie nie pomaga.
Jaki to tani Epson?
Ryszard napisał/a:
coś z oferty Brothera

Jakiś model masz może, żeby zawęzić poszukiwania?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Arti napisał/a:
Jaki to tani Epson?

To Epson EcoTank L310 (już niedostępny), ale on nie spełnia twoich wymagań.
 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
plwk napisał/a:
EcoTank L310

Ale szukając tej Twojej znalazłem L3251, z jakąś promocją czyli 200 zł cashback... Jedyne com i się nie podoba to miejsce podajnika na papier bo będzie mi akurat wystawał tam gdzie siedzę, ale to nie jest jakieś nie do przejścia... Jakieś doświadczenia z taką ktoś ma?
 

szpajchel  Dołączył: 20 Kwi 2006
Jeśli chodzi o Brothera, to od lat katujemy DCP-T700W. To był najwyższy model, gdy Brother rozpoczął produkcję urządzeń ze zbiornikami. Sprawdza się w domowym "biurze", eksploatacja jest bardzo tania, z czyszczeniem głowicy nie ma większych problemów (raz już prawie w nią zwątpiłem, ale pół kwaterki spirytusu pozwoliło przywrócić mi wiarę :mrgreen: ). Ma tylko jeden minus - kiepska jakość zdjęć, to znaczy można cioci albo nauczycielce pomachać takim wydrukiem, ale do ramki to się raczej nie nada.
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Arti napisał/a:
Jakiś model masz może, żeby zawęzić poszukiwania?
Spróbuję się dowiedzieć u źródła. Na razie wiem tylko, że model na kartridże (ok. 40zł/sztuka), kilkuletni. Nowsze są też z baniakami, będzie taniej.
 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
Wypada się przyznać. Zakupiłem Epsona EcoTank L3251.
Na razie działa i jestem zadowolony. Podoba mi się ten cały system Ecotank. Drukuje zdecydowanie lepiej niż poprzednik, bo nie jest uszkodzony ;-) .
Skaner też działa. Jeszcze nie sprawdzałem jak sobie radzi z drukiem zdjęć, bo nie mam chwilowo papieru foto. Ale funkcje sieciowe to fajna rzecz zdecydowanie.
Mam wrażenie, że sama jakość wykonania jednak w stosunku do DX8145 jakaś taka bardziej oszczędna.
A wziąłem ten model bo był na niego akurat cashback, myślałem o L3260 bo ma wyświetlacz ale nie było na niego cashbacku.
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Arti napisał/a:
Zakupiłem Epsona
Epsoniarz! :-P No i dobrze. Niech tam śmiga. Nasza kończy chyba trzecią ryzę i jest OK. Tuszy wyraźnie ubyło, ale jeszcze na długo wystarczy. Co do zdjęć, to cóż, jak się człowiek naczyta na jednym forum, że wszystko musi być skalibrowane i idealne, to później trudno dogodzić. Moje próbne wydruki już się wysezonowały i przeżarły i pozostają przyzwoite - w cieniach mają niebieskawą poświatę, jakby zamiast czerni drukarka osiągała jakiś rodzaj bardzo ciemnego granatu. Można to potraktować jako swoisty charakter czy regionalny koloryt ;-) Ja to widzę, laików nie drażni. To nie jakieś rozjechane ORWO, bynajmniej. Do "domowych" fotek bez jakichś skrajnych barw wystarczy. A są jeszcze inne, lepsze papiery do przetestowania.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Kalibracja drukarki w ubiegłym roku kosztowała 60 zł.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Ryszard napisał/a:
A są jeszcze inne, lepsze papiery do przetestowania.

Fomei Pro Pearl polecam. Są do nich profile.
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
plwk, spodziewałem się znaczniejszej kwoty. A 4-kolorówki też profilują? Znalazłem w necie ofertę, ale tylko jakieś Epsony "pro".

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach