bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
  Dział obrazowania Olympusa sprzedany
https://www.olympus-globa...20/nr01695.html

Zakupi go JIP, o którym piszą, że specjalizuje się z odkupowaniu nierentownych biznesów, szatkowaniu i sprzeaży z zyskiem.

Uwielbiam ten system i jest mi bardzo żal. Skiepścili sprawę tą samą matrycą w E-M1X, E-M1 mark III co od lat oraz takim samym EVF.
Mialem w pełni przejśc na MFT, ale na szczęście szkła do FF Canona nie chciały się sprzedać dostatecznie szybko.
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
bbartlomiej napisał/a:
specjalizuje się z odkupowaniu nierentownych biznesów, szatkowaniu i sprzeaży z zyskiem
Czyli sugerujesz, że pozamiatane? Odpalmy im może kilka, sprawdzonych w boju, protez kolanowych? ;-)

[ Dodano: 2020-06-24, 16:24 ]
bbartlomiej napisał/a:
Mialem w pełni przejśc na MFT, ale na szczęście szkła do FF Canona nie chciały się sprzedać dostatecznie szybko.
Mój mały rozumek tego nie ogarnia. Jakby dziś wieczorem bomba pieprznęła w garaż Pentaksa i zmiotła go w proch, to i tak mam 4 aparaty na chodzie i mogę się dalej bawić. Czy nie mogę? :oops: :-? :-(
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
Cytat
Mój mały rozumek tego nie ogarnia. Jakby dziś wieczorem bomba pieprznęła w garaż Pentaksa i zmiotła go w proch, to i tak mam 4 aparaty na chodzie i mogę się dalej bawić. Czy nie mogę?
dość często zmieniam sprzęt, w tym całe systemy, wybierając to, czego aktualnie potrzebuję. Trudniej sprzedawać sprzęt firmy, która już go nie produkuje. Nabywcy nie podzielają zwykle Twojego entuzjazmu, że przecież wciąż działa ;-) To chyba w miarę jasne?

Poza tym wolę, żeby produkty Olympusa dalej były niż żeby miało ich nie być.
 

Generic  Dołączył: 09 Lis 2007
Smutno jak firmy typowo fotograficzne sprzedają działy fotograficzne innym firmom. A firmy zajmujące się wszystkim co popadnie radzą sobie dobrze w branży fotograficznej.

Ale tak to widocznie musi być.
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
Generic napisał/a:
A firmy zajmujące się wszystkim co popadnie radzą sobie dobrze w branży fotograficznej.

Samsung pluje sobie teraz w brodę… ;-)
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
I Canon, i Olympus :)
Dziwi mnie tylko, że Olympusa było stać na inwestycje w dział foto, a z jakichś względów tego nie robili. JIP też raczej nie zrobi. BTW. podobno JIP wczesniej odkupiło markę VAIO od Sony.
 

cube007  Dołączył: 12 Mar 2009
Re: Dział obrazowania Olympusa sprzedany
bbartlomiej napisał/a:
https://www.olympus-global.com/news/2020/nr01695.html
Zakupi go JIP, o którym piszą, że specjalizuje się z odkupowaniu nierentownych biznesów, szatkowaniu i sprzeaży z zyskiem.
Na razie JIP chce kupić, ale sprawdza czy jest co...
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
Mała matryca + chore ceny zrobiły swoje. Nigdy nie widziałem sensu 4/3 i jeszcze w takich cenach. Świetny K-5II i s + Ltd. i jest zestaw mały wygodny i z dużo lepszym obrazowaniem.
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
foto napisał/a:
K-5II s + Ltd.
Wypisz wymaluj mała matryca + chore ceny. :mrgreen:

[ Dodano: 2020-06-25, 09:25 ]
foto, a tak na serio, sam właśnie pokazałeś że aparatu nie kupuje się tylko dla parametrów. Przecież te nasze cudne Ltd. to są strucle starodawne, na śrubokręt, ciemne, niewspółmiernie drogie - no przereklamowane po prostu. Ale je lubimy, co nie? ;-)
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
foto, a jak moge do niego dokupić sobie dobry autofocus? Chciałbym móc dalej robić zdjęcia chartom w biegu. :-P
Dla mnie ceny niektórych produktów i recycling tej samej matrycy 20mpix od kilku lat wraz z niezlym, aczkolwiek mało współczesnym EVF na LCD zrobiły swoje. Mimo wszystko szkoda.
Z cenami to też nie jest takie oczywiste. Robiłem rozeznanie i wcale niełatwo znaleźć równoważny aparat do E-M1 mark II w podobnej nawet cenie, który da mi 10fps z AF-C na mechanicznej i 18fps z AF-C na elektronicznej migawce oraz hi-res. Prawdę mówiąc mam problem na co by ewentualnie zmieniać.
 

Kuba Nowak  Dołączył: 12 Maj 2010
Hmm, z mikro 4/3 miałem LX100 panasa, ale o dziwo mnie nie zachwycił, a miał być następcą XZ-1, którego czasami używam do dzisiaj.
Sony a5000 też mnie nie zachwycił i ostatecznie za zaawansowanego kompakta robi teraz K-70 z kicią.
Tak od kilku lat czekam na porządnego kompakta od olka i chyba się już nie doczekam, bo ceny pewnie jeszcze pójdą w górę, a ilość premier osiągnie ekskluzywny poziom pentax'a :-( Tak czy siak szkoda, bo wygląda na to, że olek przegrzał się w wyścigu zbrojeń jak związek sowiecki...
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
Ryszard , ja aparat kupowałem świadomie waśnie dla parametrów obrazowania, to jest mój główny parametr przy zakupie. Mam K-1 i K-5IIs oraz GR III, matryce mają gumowe a K-1 super gumową. Szybki AF do śledzenia pomijam bo głównie fotografuję architekturę i krajobraz, okazyjnie portret. Co do Limitedów to że mają śrubokręt mi nie przeszkadza, bo raczej się nic nie psuje i jest mniejsze. MTF maja bardzo dobre.
Sam korzystam z FA 31,43,77 i są mega. Co do ceny to są już długi czas na rynku i w świetnej cenie można kupić bardzo ładny egzemplarz.

bbartlomiej, co do AF przy Twojej fotografii to 100% zgoda. Ja bym się na Twoim miejscu w ogóle nie przejmował ponieważ nawet biorąc najczarniejszy scenariusz, że Olek zniknie z rynku czego mu nie życzę, to będzie naprawdę dużo sprzętu na rynku wtórnym w dobrych cenach. Przez dekadę lub dwie będzie co kupić, potrzeba Ci więcej ?
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
Ano szkoda. Choć mnie bardziej interesuje czy będą dalej produkowane i tworzone nowe szkła i aparaty m43? Do moich potrzeb system był w sam raz, mały, lekki, poręczny. Mój em-5 wciąż działa i zdjęcia robi, ale gdybym chciał z klika lat nową puszkę... ciekawe jak długo Panasonic będzie produkował sprzęt z m43 skoro ma już swój FF.
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
Żaba, Panasonic też nie do końca jest alternatywą przez upieranie się przy DFD zamiast PDAF. Zobaczymy. Wszędzie mówią, że JIP to taki syndyk mas upadłościowych. Nie wróżę niczego dobrego.
 

greentrek  Dołączył: 14 Sie 2012
Pasikoń ma co prawda wiele innych gałęzi produkcji, nie ma obawy żeby padł, ale jeśli dział obrazowania jest wydzielony jak w innych korpo to nie ma szans wyżyć na samych pro FF. Tym bardziej że u43 jest dobrze dostosowane do 4K, co na kilka lat zabezpiecza zachcianki 97% potencjalnych filmowców, a nie musi być absurdalnie drogie i wielkie. A że nie ma PDAF - co to, tylko Canon ma receptę na szczęście? Ma po prostu sprawnie działać.
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
Jakoś jestem spokojny. Prawdę powiedziawszy, dla tych którzy lubią małe aparaty, z wymiennymi szkłami, m43 pozostaje atrakcyjny. Dla mnie m43 to system dla amatorów. Kompletnie nie rozumiem parcia Olympusa na segment pro. Mam wrażenie, że padli bo zamiast robić tanie szkła i celować w klienta masowego robili super szkła, tyko co z tego, skoro były tak koszmarnie drogie i skierowane dla garstki bogatych zapaleńców u systemu. Ten plan nie mógł się udać. Szkoda.
Teraz tylko czekać co zrobi Panasonic.
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
greentrek, sęk w tym, że nie działa. Wszyscy recenzenci są od lat co do tego zgodni. DFD nie nadaję się do AF-C i już. PDAF ma nie tylko Canon tylko wszyscy poza Panasonickiem ;-)
Mam nadzieję mimo wszystko, że Panasonic nie zaniedba MFT
 

greentrek  Dołączył: 14 Sie 2012
Chyba coś Ci umknęło - Pentax też nie ma PDAF 8-) Ale focimy, focimy... Też jestem zdania że AF jest najbardziej użyteczny przy foceniu pcheł... oczywiście chartów także ;-)
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
pogubiłem się gdzieś w tych skrótach - czy ktoś mógłby jakąś podpowiedź zrobić ??
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
greentrek, ma.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach