amrowek  Dołączył: 15 Sie 2014
Czy pauje tylko elektromagnes z C-romu czy z DVD-romu też?

@RPM
ale ja mam też czasami czas ograniczony a nie lubię coś ropaprać i zostawić
 
RPM  Dołączył: 28 Lip 2010
amrowek napisał/a:
Czy pauje tylko elektromagnes z C-romu czy z DVD-romu też?

@RPM
ale ja mam też czasami czas ograniczony a nie lubię coś rozpaprać i zostawić


Fizycznie pasuje ale to jest złe rozwiązanie.

Aktualnie na OLX ktoś sprzedaje z W-wy MZ-50 za 90, nawet z obiektywem.
Jak nie znajdziesz nikogo to możemy jakoś spróbować ogarnąć temat.
Tylko nabądź dawcę.

[ Dodano: 2020-05-24, 21:31 ]
No dobrze panowie i panie. Chyba zdobyłem wymagane doświadczenie - jeśli ktoś potrzebuje pomocy z wymianą można pisać.
 
RPM  Dołączył: 28 Lip 2010
No dobrze panowie i panie. Chyba zdobyłem wymagane doświadczenie - jeśli ktoś potrzebuje pomocy z wymianą można pisać.
 

Watanabe  Dołączył: 18 Cze 2012
Koledzy pomóżcie mam K30 z wadliwym solenoidem i matrycą z rysami ( sam nie wiem skad te artefakty). Mam też okazję okazyjnie nabyć K50 z uszkodzonym SR. I teraz pytanie - czy da się pożenić części z tych dwóch puszek żeby zrobić jedną sprawną?
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Nie próbowałbym tego robić nie mając na koncie 10 naprawionych aparatów. Ale (1) do odważnych świat należy no i (2) kiedyś musi być ten pierwszy raz :mrgreen:

[ Dodano: 2020-07-03, 09:28 ]
Przy założeniu oczywiście, że K30 i K50 różni tylko skorupa a wnętrzności są wymienne między sobą.
 

greentrek  Dołączył: 14 Sie 2012
Cóż, wiele nie ryzykujesz, jeszcze pytanie co to jest okazyjna cena. Poza tym SR jest przereklamowane, pewną łapkę trzeba mieć i wystarczy ;-)
 

fuen  Dołączył: 13 Lis 2012
W temacie k-30 i innych z problemem: w USA złożono oozew zbiorowy przeciwko producentowu aparatów marki Pentax.
 

Kerebron  Dołączył: 10 Mar 2016
 

kojut  Dołączył: 13 Kwi 2011
Wiem o którego k-50 ci chodzi :-D
Jeśli chodzi o naprawę, to moim zdaniem nie ma sensu - duuużo łatwiej, taniej i szybciej kupić MZ-50 i z niego wymontować solenoid, który pasuje do k-30.
 
Adam Dąbrowski  Dołączył: 05 Cze 2010
Witam. Problem rozwiązany?
K30 padł i tylko w trybie manualnym mogłem robić zdjęcia.
Przesłona nastawiana ręcznie i obiektywy w których to można robić.
Na stałce uruchomiłem HDR i bawiłem się mając świadomość że aparat jet uszkodzony a wyniki były różne.
Trwało to długo, przez przypadek uruchomiłem automatykę przesłony i zrobiłem zdjęcia, było normalnie!
Dzisiaj k30 chodzi jak nowy, wszystko działa! ! Naprawdę działa!!
Cud??
Popróbujcie ;-)
Adam

[ Dodano: 2020-07-07, 12:03 ]
https://www.penta-club.ru...0/page__st__180
Rekomendowane przez forum Pentaxa angielskiego.
Ja tego się nie podejmę,,,, :-B
Adam
 
slava3  Dołączył: 20 Paź 2015
A czy są na tym forum użytkownicy K-30 i K-50, których ta wada nie dopadła? Czy istnieją egzemplarze niewadliwe? Mojego K-50 używam od 5 lat i ma obecnie ok 23 tyś przebiegu. Jak na razie wszystko OK. Czy mogę spać spokojnie? :-)
 

kojut  Dołączył: 13 Kwi 2011
Mój aparat wciąż działa bez problemów.
 
RPM  Dołączył: 28 Lip 2010
Wada dopada aparaty nie używane lub rzadko używane. Te w ciągłym użyciu o dziwo działają.
 

galex  Dołączył: 02 Cze 2006
Tak jest wg miejskiej legendy. Inna głosi, że wada dopada tylko aparaty zasilane fabrycznym akumulatorkiem.
Moja K30 z przebiegiem 45500 czasem (chyba coraz częściej, właściwie to w większości przypadków) robi 1. zdjęcie na czarno. Kolejne są OK.
Używam włącznie akumulatorków AA.
 
Adam Dąbrowski  Dołączył: 05 Cze 2010
RPM napisał/a:
Wada dopada aparaty nie używane lub rzadko używane. Te w ciągłym użyciu o dziwo działają.

Doszedłem do podobnego wniosku.
Zaniedbałem K30 bo miałem pod ręką lżejsze alternatywy. Moja połowica sugeruje "zastanie " się mechanizmu.
Na dzień dzisiejszy wszystko śmiga aż miło.
Z akumulatora korzystałem krótko potem AA Eneloop ale problem niedoświetlenia wystąpił i w Apollo wykonano kilka serii co pomogło ale na krótko.
Analogowe nawyki oszczędzania filmu tkwią w podświadomości :lol:
 

kojut  Dołączył: 13 Kwi 2011
RPM, to też nie jest zasadą. Moja k-30 ma nieco ponad 10 tys zdjęć zrobione w ciągu prawie 7 lat. Można powiedzieć, że częściej dopada takie aparaty 😉
 
Adam Dąbrowski  Dołączył: 05 Cze 2010
:-D tiaaa
Sprawdziłem mój przebieg, 63 300 klapnięć, czyli przechodzony... mam k30 ponad 7 lat.
A strzela na dzień dzisiejszy znakomite fotki, obarczone oczywiście moimi błędami... ;-)
Na stałkach manualnych jest znakomicie, 30% natychmiast do kosza a reszta musi czekać na decyzję.
Też do kosza... :mrgreen:
Jak się bawić to się bawić..
 

ringo13  Dołączył: 25 Lut 2013
Mnie "ciemnica" dopadła przy 59000 fotek w samym środku urlopu :(
Jednego dnia trzy ciemne fotki i cały dzień ok, kolejnego dnia tylko widzę ciemność.
Jak to dobrze że w zapasie był staruszek K200.
 

dybon  Dołączył: 05 Gru 2007
Wal serią ile wlezie, czasowo powinno pomóc.
 
RPM  Dołączył: 28 Lip 2010
Dopóki nie popsuje się nieodwracalnie z tego co piszą na pentaxforums.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach