Cobretti  Dołączył: 06 Lut 2007
"natomiast w widoczny sposób zmiękczając ich krawędzie (zwłaszcza przy dużych otworach przysłony - 1.0, 1.2, 1.4)."

To mam płacić 20k zł za fotki przez woreczek foliowy? Toż to szmelc, skoro foty sa ostre dopiero dla f/4... Zaraz poszukam jakichś sampli w necie.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Cobretti napisał/a:
To mam płacić 20k zł za fotki przez woreczek foliowy? Toż to szmelc, skoro foty sa ostre dopiero dla f/4...


Nie zrozumiales.
 

Cobretti  Dołączył: 06 Lut 2007
alkos, oświeć mnie, np. dla Canona nie ma takiego zastrzeżenia, mam sample, ale żadne nie są ze 100 proc. cropem, więc nie bardzo widać, jaka jest faktyczna jakość zdjęcia w oryginale. Za co płaci się 20k zł? Za marketingową zagrywkę?
 

hamster  Dołączył: 11 Paź 2006
a ma ktoś linka do tego szkiełka canona?
 

vesper  Dołączyła: 19 Gru 2006
Bardzo dobry artykul, kupa ciekawych informacji, DZIęKI!
 

piotr_w  Dołączył: 14 Lis 2006
Cobretti napisał/a:
To mam płacić 20k zł za fotki przez woreczek foliowy? Toż to szmelc, skoro foty sa ostre dopiero dla f/4... Zaraz poszukam jakichś sampli w necie.


Lepiej kupić cyfrowy kompakt z Allegro za 1kzł. Bedzie ostro, kontrastowo i bez winiety.
I można od razu podłączyć do komputera i zdjęcia kumplom przy piwie pokazać...

Pozdrawiam myślących inaczej :-)
 

Cobretti  Dołączył: 06 Lut 2007
piotr_w, jeżeli piszesz do mnie, możesz pisać wprost "lepiej kup", konketniej brzmi i wiadomo o co chodzi. Ale nie mam konta na allegro, a kompakt już mam - na jakość faktycznie nie narzekam, dzięki. Ode mnie też masz pozdrówki i piwo.
 

piotr_w  Dołączył: 14 Lis 2006
To nie była "porada" kierowana do Ciebie, to był raczej rodzaj żartu, dodałem emotikonkę.

Inna sprawa, że to po prostu szkło specyficzne, do specyficznych zastosowań.
miłego oglądania:
http://pl.pixel-peeper.com/lenses/?lens=12307

:-)
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Cobretti napisał/a:
Za co płaci się 20k zł? Za marketingową zagrywkę?


Za możliwość pracy przy "unavailable light"
Za DOF
Za specyficzną plastykę obrazu - i nie mowie tu o bokehu


Ta twoja "ostrość" to dopiero zagrywka marketingowa...
 

Wojciech Ben K.  Dołączył: 16 Gru 2007
świetny artykuł, tylko czemu admin nie usunął niepotrzebnych dywagacji tego siejącego swoją kryptoreklamę "Cobrettiego"???
...już ponad rok mija i zapewne niejedna osoba traci czas ,a zacne forum ciągle w rozbudowie, informacji co niemiara...
bez urazy,,, :-B
 

motaba_virus  Dołączył: 16 Mar 2008
artykul rewelacyjny :!: tylko podczas czytania nasunelo mi sie pytanie; jak to mozliwe ze mozna zrobic obiektyw jasniejszy niz 1:1?
bo jak sie tak zastanawiam to mi wychodzi ze on powinien miec w srodku jakies wlasne zrodlo swiatla a chyba nie ma :-P :mrgreen:
 

piotr_w  Dołączył: 14 Lis 2006
motaba_virus napisał/a:
ak to mozliwe ze mozna zrobic obiektyw jasniejszy niz 1:1?


http://pl.wikipedia.org/wiki/Jasność_obiektywu
 

buran  Dołączył: 06 Kwi 2008
 

PK  Dołączył: 24 Maj 2008
(do poczytania "online"):
Rudolf Kingslake: A histry of the photographic lens
Znalazłem przypadkiem, możliwe, że komuś się przyda.
 
zippo50  Dołączył: 05 Cze 2015
Bardzo lubię czytać wypowiedzi mądrych ludzi ale źle trawię wymądrzających się nie posiadających wiedzy.
 

specmisiek  Dołączył: 19 Mar 2008
Cobretti- oczy człowieka to około 2,1. Oczy sowy to 1,3.. Tak to naukowcy wyliczyli ale wedle jakiego wzoru- zabij a nie wiem ;-) . Najjaśniejszy obiektyw to chyba wyprodukował Carl Zeiss na zlecenie NASA. Całe 10 sztuk. Jeden zatrzymali na pamiątkę, 6 sprzedali NASA a 3 odkupił podobno Stanley Kubrik i nakręcił film w 1975 roku-cały przy blasku świeczek, jako żywo ;-)
 

apemantus  Dołączył: 08 Maj 2013
Jak wieść gminna niesie, NASA udostępniła Kubrickowi te "słoiki" z wdzięczności za nakręcenie w studio lądowania na Księżycu :mrgreen:
A film ("Barry Lyndon) zacny!
 

greentrek  Dołączył: 14 Sie 2012
Strach pomyśleć ile będzie kosztowało nakręcenie przez Pixara sceny lądowania na Marsie :mrgreen:
 

Kuba Nowak  Dołączył: 12 Maj 2010
Matt Damon już tam był.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach