bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
plwk, chciałoby Ci się zrobić Auto Tone + jakieś odszumianie w LR?
https://cloud.krawczyk.it/s/AeW2zMYPnQF3CdJ
pod linkiem masz RAWa, a do tego samego katalogu możesz wrzucić wynik, w pełnej rozdziałce. Zestawię 4 na raz i będzie można porównać.
To co wstawiłeś to malutka rozdzielczość i nie wiem z jakiej matrycy.
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
plwk, Dobre, takie trochę wiedźmińskie. Vesemir? :)
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
bbartlomiej napisał/a:
Zestawię 4 na raz i będzie można porównać.

Wrzuciłem. Dodałem ustawienia odszumiania. Nie wiem jaki obiektyw a LR nie rozpoznał. Osobiście bym dosyć dużo skorygował ustawienia w stosunku do automatu.
Moje z z K-1 wyeksportowane do 1200x800.

 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
plwk, no to trochę nie fair porównanie, 36 Mpix z FF przeskalowane do 1200x800 nawet bez odszumiania bedzie wygladac dobrze :D

Poniżej starcie tytanów. Jak dla mnie HQ z DXO również lepsze niż LR6. Obiektyw M.Zuiko 40-150/2.8 PRO

ON1-DXO-LR by bbartlomiej, on Flickr
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Na pewno. DxO ma dla każdej matrycy zoptymalizowane ustawienia wywoływania i odszumiania. Który to model Olympusa?
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
plwk, E-M1 Mark II. Jak chcesz, może zrobić podobne porównanie DXO 4 i On1 2020.5 dla jakiegoś Twojego RAWa. Na niskich czułościach różnica nie jest dramatyczna, ale On1 zawsze wypada gorzej. LR gdzieś pomiędzy.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
LR nie ma profili dla odszumiania dla RAWów z poszczególnych aparatów i czułości. Ma stałe, mało ciekawe ustawienia i trzeba samemu szukać lepszych ustawień.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Dołożyłem automatyczną obróbke z DxO OpticsPro 11 dla ustawień domyślnych.
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
Domyslnie DxO OpticsPro 11 jak nowsze ustawia HQ noise reduction? No to musze powiedziec, ze nawet tu jest niezły upgrade:
DXO11 vs DXO4 vs LR by bbartlomiej, on Flickr

Dorzucilem tam te pliki w full res.
 

komtur  Dołączył: 04 Cze 2008
Używam już Photolaba 4 i używałem poprzednich. Jakiś czas temu przeniosłem się z LR i absolutnie nie żałuję. Na początku jest mocno dziwnie, bo program wiele z pozoru analogicznych do LR funkcji wykonuje inaczej. A jest też trochę różnic fundamentalnych. Ale trzeba po prostu poćwiczyć i ogarnąć. Żeby Photolab rozwinął skrzydła, musi być spełniony warunek polegający na dostępności profilu posiadanego aparatu i obiektywu. Jeżeli program dysponuje taką "parą", to jest po prostu znakomity. Oprócz świetnej korekcji zniekształceń jest też wyostrzanie zrobione "pod" konkretny model obiektywu (dodatkowo jest też dostępne "zwykłe" wyostrzanie). Jakość demozaikowania w najnowszej wersji (przynajmniej w moim przypadku) jest znacznie lepsza niż w LR. Nowe odszumianie DeepPRIME to jakiś kosmiczny, niewiarygodny momentami poziom. Z tego co pisze DxO, to nie tylko nowa redukcja szumów - nieco inaczej przebiega sam proces demozaikowania. Ale to może też zależeć od tego jakie pliki RAW program dostaje, możliwe że ich algorytmy radzą sobie z niektórymi formatami lepiej, a z niektórymi gorzej. Tego nie wiem. Generalnie odnoszę wrażenie, że ponieważ DxO jest "maleństwem" w porównaniu z Adobe, to lepiej reagują na sygnały od klientów - ich forum dyskusyjne jest bardzo aktywne i użytkownicy mają realny w pływ na to, co się z programem dzieje. Swoją drogą tego DeepPRIME to chyba nikt się nie spodziewał, bo już poprzednie "lepsze" wyostrzanie (Prime) było świetne i przewyższało wiele konkurencyjnych rozwiązań.
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
bbartlomiej, a może spróbuj w DXO plik z RAWChalange?
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
bbartlomiej napisał/a:
pod linkiem masz RAWa

Pozwoliłem sobie pobrać celem ewentualnego użycia w RAW Challenge. :-)
 
Aphar  Dołączył: 03 Lip 2017
W wersji 9. DXO moduł (funkcja?) PRIME jest w standardzie. Podobnie jak możliwość korekty perspektywy. Wersja 11. nie zawiera obu tych modułów. Każdy trzeba osobno dokupić (nie pamietam już, może w jednej paczce, a może w dwóch).
Czy w tej nowej wersji Photolab 4, DeepPRIME jest w standardzie, czy również w dodatku? A co z korektą perspektywy? Czy również w cenie, czy to dodatkowy koszt?
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
bakulik, luzik.
Wrzuciłem dziś do psów, piesków pieseczków ( https://pentax.org.pl/viewtopic.php?t=8673&start=3380 ) trochę zdjęć z tego samego wyjścia rano, ale już na ISO-Auto więc głownie ISO1600. Umiem w On1 zrobić podobną obróbkę, ale nie tak ładne przejścia tonalne... LR nie mam, żeby dłubać.
Jak chcesz któregoś z tych łagodniejszych RAWów z tego wątku wyżej, to daj znać.

Aphar, PRIME i DeepPRIME jest w wersji Elite. Korekty perspektywy to osobny produkt ViewPoint. https://www.dxo.com/dxo-photolab/pricing/ - tu jest tabelka z funkcjonalnością obu wersji.
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
Ciekawostka dotycząca limitu aktywacji DxO PhotoLab 4 - właśnie przed zakupem piszę z supportem:
- masz 3 aktywacje w wersji Elite
- jednocześnie można używać na 1 komputerze
- po zmianie komputera trzeba się skontaktować z DxO i może spróbują wyczyścić tą zużytą aktywację

Ten aspekt trochę mało customer-friendly. w On1 również mam limit aktywacji, ale mogę używać na 2 kompach na raz, plus jak coś się z aktywacjami pomiesza, to mogę je samemu zresetować z panelu użytkownika na on1.com i po prostu zalogować się w programie od nowa.
 

Rafi  Dołączył: 25 Mar 2007
Dorzuciłem na https://cloud.krawczyk.it/s/AeW2zMYPnQF3CdJ plik z Silkypix wołany na AUTO (wyostrzanie i odszumianie - ja lepiej nie potrafię ;-) ) - trochę jedynie kolory zmieniłem. Oczywiście nie dorównuje temu, co potrafi DeepPRIME, ale przyznam, że osobiście spodziewałem się "gorszych" efektów, zarówno (głównie) po sobie jak też po programie. Jest gorzej, ale "tragedii" też nie ma moim zdaniem...




Czekam, aż Blesso pokaże co potrafi najnowsze C1P (ja mam starszą wersję, a zakładam, że silnik wołarki na dziś jest lepszy, więc u siebie nawet nie sprawdzam).
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
Rafi, fajne dzieki! Widzę, że Silkypix gubi kolory - sporo zielonych zafarbów zarówno na frisbee jak i na lewym policzku pod okiem i uchem. Tak samo zielony zafarb na górze szarej obroży. Coś pomiędzy On1 a LR/DxO HQ.
 

Rafi  Dołączył: 25 Mar 2007
bbartlomiej napisał/a:
RafiWidzę, że Silkypix gubi kolory - sporo zielonych zafarbów zarówno na frisbee jak i na lewym policzku pod okiem i uchem. Tak samo zielony zafarb na górze szarej obroży.

Zgadza się - widziałem i w pewien sposób... wiem, ponieważ ostatnio właściwie tylko w SP [Silkypix] obrabiam (rc - bo własnych RAW mocno brak). Czasem też do innego softu (dla porównania) sięgam, gdy mi SP nie bardzo pasuje. Ogólnie z ustawień AUTO w SP jestem naprawdę zadowolony - obecny "komplet", tj. sprzęt i wołarki, daje mi więcej niż moje faktyczne potrzeby/wymagania (ktoś inny może oczekiwać... czegoś innego). Z drugiej strony oczywiście widzę - tak jak opisałeś - ewidentną różnicę (w większej skali zwłaszcza) między DeepPRIME a SP, ale praktycznej konieczności tej "lepszości" jakoś nie odczuwam (lokalnie też mógłbym przecież obrobić, gdyby mi mocno zależało - AUTO wyszło jak widać). W szczegółach i tak jest dla mnie aż nadto wystarczająco - chyba jednak bardziej interesuje mnie odbiór całości "obróbki", bo technicznie moje wymagania zostały już dawno przez sprzęt+soft spełnione...

Żeby nie było ;-) : w rc różnice o których piszesz i które sam widzę, bym "wypunktował", gdyby pozostałe aspekty (odbiór całości) były porównywalne...
 

Jakaranda  Dołączyła: 29 Maj 2013
Zajrzałam na stronę DxO i zobaczyłam taki obrazek



Bardzo się ucieszyłam, że od wczoraj staniało, kliknęłam upgrade i otworzył mi się stary obrazek.



Czegoś nie rozumiem? Mam jeszcze coś kliknąć, żeby zapłacić 50 euro a nie 70?
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
Tam jest magiczne słówko „FROM”. ;-) 49,99 Euro kosztuje wersja Essential, co widać na obrazku (razem z Twoimi kodami!).

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach