bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
Na banerach podają zawsze cenę Essential, Elite kosztuje więcej. Ja czekam na Black Friday - rok temu było 50%
Na Twoim screenie nawet widać, że 2 Essential do 4 Essential kosztuje właśnie 50 EUR
3 Elite do 4 Elite już 70 EUR
 
RPM  Dołączył: 28 Lip 2010
Wydaje mi się że można poczekać na BF. A jeśli nie będzie zniżki na BF to powinna być zniżka albo na Święta albo na wiosnę. Ja się czaję na zniżkę na czarny piątek.
 

Jakaranda  Dołączyła: 28 Maj 2013
Dziękuję. Jak zwykle byłam nieuważna :oops: Robienie kilku rzeczy jednocześnie nie wychodzi mi na zdrowie. Też będę czekać na lepsze(tańsze) czasy.
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
Jakaranda, ale obecna promocja startowa jest cały czas - 30%. Ja po prostu ryzykuję z BF i licze na 50% :D za 2tyg.
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
Dziś już nie ma obniżki startowej 30% na stronie DxO. Liczę, że to przygotowania do Black Friday :evilsmile:
 

zuka68  Dołączył: 31 Maj 2010
bbartlomiej napisał/a:

3 Elite do 4 Elite już 70 EUR

U mnie pokazuje aktualizację do 4 za 89EUR, a więc cena wzrosła i jak nic znowu opuszczą na BF :-)
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
PL4 po zastosowaniu funkcji DeepPRIME nie eksportuje plików do NIk Collection.
 

mr.ra66it  Dołączył: 03 Wrz 2011
rychu napisał/a:
PL4 po zastosowaniu funkcji DeepPRIME nie eksportuje plików do NIk Collection.

Specjalnie uruchomiłem eksport do Nik Collection. Wpierw zobaczyłem okienko wyboru modułu (wybrałem Color Efex Pro), rozpoczęło się przetwarzanie RAW-a (z włączoną redukcją szumów DeepPRIME), zobaczyłem go w Color Efex Pro jako plik z nazwą uzupełnioną o _Nik.tif, zaaplikowałem Tonal contrast i wróciłem do PL4.
Wniosek - jednak działa.
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
mr.ra66it, hmmm, może to wina sprzętu? Sama funkcja eksportu się włącza, dochodzi do 15% i stop. Spróbuję z plikami z innej puchy jak zdążę przed wygaśnięciem triala.
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
rychu, wyłącz akcelerację sprzętową w ustawieniach i OpenCL i spróbuj jeszcze raz.
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
Jest i black friday na dxo.com. Ceny "up to" 50% mniej. PL 4 Elite kosztuje 120 EUR. Polecam zainstalować Operę i użyć ich wbudowanego VPN z lokalizacją z USA (Americas), żeby jednak mieć cenę 120 USD a nie EUR (na start było 150 USD). 80zł w kieszeni.
Przydatny link: https://www.randomlists.com/new-york-addresses
 
newt  Dołączył: 03 Wrz 2018
W zeszłym roku było 50% bez "up to"... Rok temu za upgrade do DXO3 dałem 45 EUR. Teraz za upgrade DXO 3 Elite do najnowszej wersji chcą60 EUR. A taka cena była w zasadzie cały czas.
Co do metody bbartlomieja to polecam adres z Alaski, Delaware albo Montana - nie maja podatku od sprzedaży i potrafi być jeszcze taniej ;)
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
newt, thx, dobrze wiedzieć na przyszłość, ale akurat sklep DxO nie dodał żadnego podatku. Sprzedaż nie jest w USA tylko Francji. Geolokalizacji używają jedynie do podawania cen w USD lub EUR.
 
Raiven  Dołączył: 20 Wrz 2011
Zdążyłem kupić na ostatniej prostej :). Dzięki za info o EURO -> DOLAR, przeprowadziłem się do NY i ponad stówka zaoszczędzona. Chociaż 600 zeta (PhotoLab 4 Elite + ViewPoint 3) to i tak "dużo" jak na moje amatorskie potrzeby, ale odszumianie skusiło ;p. Teraz mam pytanie czy dobrze zrozumiałem i zrobiłem. PhotoLab 4, w przeciwieństwie do Lightroom, standardowo nie obsługuje korekcji obiektywu? Faktycznie wydzielili to jako oddzielny moduł/program/plugin ViewPoint za którego trzeba dodatkowo płacić? Czy coś źle zrozumiałem i mogę starać się o zwrot za to ;p.
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Raiven, obsługuje, powinien automatycznie wykryć parę puszka+obiektyw i ściągnąć sobie profil. Wersja testowa PL4, którą miałem 30 dni, niczym nie różniła sie pod tym względem od 9 i 11, poza nowszą bazą dostępnych profili.
 
Raiven  Dołączył: 20 Wrz 2011
Okej, więc co takie wprowadza ViewPoint 3 czego nie ma w PhotoLab 4, że poleca się kupowanie obu razem?
 
RPM  Dołączył: 28 Lip 2010
Raiven napisał/a:
PhotoLab 4, w przeciwieństwie do Lightroom, standardowo nie obsługuje korekcji obiektywu?


Chyba nadpłaciłeś. Dla par puszka+słoik sa tzw moduły/pakiety do korygowania deformacji, winietowania i miękkości obiektywu w standardzie.

Viewpoint się przydaje do prostowania walących się ścian i innych operacji na perspektywie.
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
Nigdy nie wiadomo, kiedy się może przydać, ale rzeczywiście jak ktoś nie robi mocno architektury, to może być zbędnym wydatkiem.
ViewPoint robi to: https://www.dxo.com/dxo-viewpoint/features/
 
Raiven  Dołączył: 20 Wrz 2011
No to mam 14 dni na zastanowienie się. Gdy kupiłem Sigme 10-20 to spodobała mi się nowa szeroka perspektywa i przy okazji krótkiego pobytu w Auckland i Sydney natrzaskałem trochę fotek. Ile z nich potrzebuje mocnej korekty, nie wiem, spory czas temu to było i jeszcze nie zająłem się dobrze tymi amatorskimi pstrykami :D.
 
Kocur  Dołączył: 04 Maj 2011
RPM napisał/a:
Dla par puszka+słoik sa tzw moduły/pakiety do korygowania deformacji, winietowania i miękkości obiektywu w standardzie.


Niestety nie wszystkie, zestawu Sigma 50-500 z K-5 nie ma :-( .
Dla innych systemów jest :evil: .

Jeśli patrzeć na podatek to Kalifornia ma 0%, nie wiem jak w innych stanach.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach