plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Generalnie z każdym nowym softem poprawiało się działanie AF.
 
slwk2020  Dołączył: 22 Paź 2020
plwk,
Dzięki. Ja to wszystko wiem, pytałem tylko akagi66, jak u niego przebiegła aktualizacja, bo miał to robić w takiej samej puszce jak moja - pozdrawiam.
powalos, - dziękuję za zainteresowanie tematem i podpowiedź.
pszczołowaty, - nie boję się aktualizacji i z tego co wiem Pentax ma bardzo dobre softy i słyszałem tylko o pojedynczych przypadkach zawieszek podczas aktualizacji, ale skoro soft jest oryginalny i dedykowany dla konkretnej puszki, więc może poprawiać działania których się nie wymienia w wykazie zmian, a zostały wykryte przez producenta i nie zaszkodzi je wprowadzić. Aktualizację zrobię po świętach i ogłoszę wyniki - pozdrawiam.
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
slwk2020, Trudny temat na święta ;)
A serio, nie było raczej problemów z aktualizacją, która Cię interesuje, na forum...
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
slwk2020, mam też K5IIs i aktualizowałem zawsze. Nigdy nie było problemów.
 
slwk2020  Dołączył: 22 Paź 2020
powalos napisał/a:
slwk2020, mam też K5IIs i aktualizowałem zawsze. Nigdy nie było problemów.

Generalnie o to mi chodziło. A gdybyś mógł sprawdzić swoją wersję softu? Ja się doszukałem wersji 1.07 jako ostatniej ale...?
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Tak to ostatnia wersja. Znaczy się 1.07
 
slwk2020  Dołączył: 22 Paź 2020
powalos napisał/a:
Tak to ostatnia wersja. Znaczy się 1.07

OK - dzięki.
 
slwk2020  Dołączył: 22 Paź 2020
powalos,
Dzisiaj przeprowadziłem aktualizacje w obydwu moich puszkach. Zacząłem od K20D, później K5IIs. Wszystko poszło bez problemu. Czy zauważę różnicę z nowym softem, nie wiem. Może po prostu w najmniej spodziewanym momencie zostanę w jakiś sposób mile zaskoczony. Testerzy z portalu na O napisali (dotyczy K5IIs): "Zaktualizowane oprogramowanie sprzętowe powstało w celu zapewnienia kompatybilności z telekonwerterem HD Pentax DA AF Rear Converter 1.4x AW. Ponadto, poprawia ono ogólną wydajność pracy aparatów."
Telekonwertera się jeszcze nie dorobiłem, ale poprawa ogólnej wydajności pracy aparatów jest OK :roll:
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Po aktualizacji softu powinno się zresetować puszki. Jeśli masz ustawioną korekcję obiektywów też ją trzeba wyzerować i poustawiać od nowa.
 
slwk2020  Dołączył: 22 Paź 2020
plwk napisał/a:
Po aktualizacji softu powinno się zresetować puszki. Jeśli masz ustawioną korekcję obiektywów też ją trzeba wyzerować i poustawiać od nowa.

O tym nie wiedziałem, ale to ma sens, bo pożeni ustawienia z nowym softem - Dzięki.
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
slwk2020, no to się cieszę, że wszystko poszło dobrze. I zrób tak jak prawi plwk, bo może się okazać, że teraz wszystkie obiektywy będą trafiać w punkt. Producent nigdy nie podaje wszystkich poprawek w sofcie.
 
slwk2020  Dołączył: 22 Paź 2020
powalos napisał/a:
slwk2020, no to się cieszę, że wszystko poszło dobrze. I zrób tak jak prawi plwk, bo może się okazać, że teraz wszystkie obiektywy będą trafiać w punkt. Producent nigdy nie podaje wszystkich poprawek w sofcie.

Zarówno w K20D jak i K5IIs, nie miałem przed aktualizacją problemów z ostrzeniem w przypadku wszystkich moich obiektywów (nawet S17-50). Pixele na matrycach również nie sprawiały mi przykrych niespodzianek, więc z moimi egzemplarzami puszek nie jest tak źle - może dlatego, że mają przebiegi poniżej 5k klapnięć i zawsze były poszanowane - żadnych upadków, uderzeń itp.
 
allthatshewants  Dołączył: 05 Cze 2017
na stronie Ricoh'a pojawiła się informacja o możliwości zaktualizowania oprogramowania w K1 (mk II), K3II, K3III, oraz w KP i K70, co ma na celu poprawę działania z nowym DA*16-50mm. W przypadku K3III zmiana dotyczy także elektronicznej migawki.

http://www.ricoh-imaging....ad_digital.html
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
allthatshewants, dziękuję za powiadomienie. Moja K-1 już nakarmiona nowym 1.55 :mrgreen: :-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach