jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
A mnie chodzi po głowie ten system. Szczególnie wersja pro3, która przez te rozwiązania projektowe i zamykany ekranik jest marzeniem postanalogowego onanisty.

Miał ktoś z Was do czynienia? Myślę że w zestawie nadałby się ten zgrabny 27mm i może jasna 35-tka plus w rezerwie jakaś 16-stka.

Tylko czy oprócz wyglądu ma to jakąś zauważalną przewagę nad topowym dslr apsc.
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Cytat
jorge.martinez, Tylko czy oprócz wyglądu ma to jakąś zauważalną przewagę nad topowym dslr apsc.

A to musisz poczekać do premiery.
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
rychu, X-Pro3 jest już od ponad rok na rynku, więc nie ma na co czekać.
 

szpajchel  Dołączył: 20 Kwi 2006
To okienko na kartonik z pudełka na film jest fantastyczne!
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Plusem, poza wizjerem, mogą być presety z symulacją filmów. Ale poza tym, jakiś ten system taki se. Mnie odrzuciła ergonomia-to jest ładne, ale zupełnie mi nie leży w ręce.
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Enzo napisał/a:
Mnie odrzuciła ergonomia-to jest ładne, ale zupełnie mi nie leży w ręce.
Za duże, za cieżki, za kanciaste, nie ma gripa?
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Za kanciaste i grip mikry. Do okazjonalnych strzałów tak, do noszenia w ręce niekoniecznie.
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
jorge.martinez, a ja pisałem K3III.
Patrzę na pro1 przez pryzmat użytkownika x30. Jak czytam recenzję nie patrząc na obrazki, to wypisz wymaluj mój maluch.
Opierając się na opiniach, to kiepski, losowy AF, smużenie wizjera i ograniczony zakres wizjera optycznego dyskwalifikują Toto, i do tego cena. Poza tym same zalety jpg z Fuji. Fantastyczne menu Q - wszystko na jednym ekranie.
Ciekawe czy poprawili resetowanie ustawień parametrow i ostrości.
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
rychu, ino że od pro1 minęło trochę czasu.

Pamiętam Fujifilm X100, byłem na prezentacji tegoż, no i kontakt bezpośrendi zmienił podejście o 180 stopni. Myslę jednak, że trochę nad wizjerem od tego czasu poprawcowali.
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
jorge.martinez napisał/a:


zgrabny 27mm i może jasna 35-tka

Mam i je lubię, chociaż 35/1,4 demonem szybkości nie jest, ale obrazek cud i miód :)
Sporo stałek jest do Fuja, również producentów niezależnych np. viltroxy 23, 33, 56, 85, spory rynek wtórny.
 
Mirek  Dołączył: 12 Cze 2006
jorge.martinez napisał/a:
A mnie chodzi po głowie ten system. Szczególnie wersja pro3

Też się kiedyś napalałem na poprzednią wersję. Po wzięciu w ręce trochę mi przeszło. Ale i tak decydująca była cena. Przecież tylko trochę drożej można dorwać Leica'ę. Wprawdzie używaną, ale dla analogowego ortodoksa nie ma nic bardziej zbliżonego. Ostatecznie kupiłem okazyjnie Olka Pen-F i z obiektywem Panaleica 15 mm jest obecnie moim podstawowym cyfrowym zestawem wyjazdowym.
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Mirek napisał/a:
Przecież tylko trochę drożej można dorwać Leica'ę. Wprawdzie używaną, ale dla analogowego ortodoksa nie ma nic bardziej zbliżonego.
Za 10k nie będę miał L z obiektywem L, więc to jednak nie to samo.
 

kerad  Dołączył: 02 Sie 2006
X-Pro to FEDy na sterydach :-P Nie moja bajka. Puszki X-T... to jest to. Stałki fuji to bardzo dobre szkiełka. O 35/1.4 i 56/1.2 złego słowa nie powiem. Z szerszych moim faworytem jest XF 14 mm f/2.8. Wspomniane viltroxy również bardzo fajne szkła. Co mnie drażni - gumowa okleina body, odkręcające się śruby.
Co ważne, dzięki fuji moja przygoda z fotografią zatoczyła koło: jpg -> raw -> jeszcze więcej raw, pef, dng, nef, dodatkowego softu i masa plików oczekujących na obróbkę -> powrót do jpg 8-)
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
kerad napisał/a:
Puszki X-T... to jest to.
Mnie to się nie podoba, przez to że wizjer jest tylko z matrycy. Interesuje mnie X-PRO3, bo ma jednak ten wizjerek optyczny. Ja to szukam takiego aparatu do wszystkiego: prestiż streetowca, wizjer optyczny, aparat codzienny, aparacik do krajobrazu miejskiego (zdaje się, że są redukcje z shiftem i tilt/shiftem), zmienne szkła (patrzyłem poprzednią wersję X100, czyli chyba X100F i już było całkiem miło, ale to jednak stałe szkło, a to mam w GRII, które dodatkowo mogę sobie scropowac do ekwiwalentu 35mm).

Tylko że nikt poważny tym nie fotografuje... No chyba że mu zapłacą ;-) Trudno w internetach znaleźć sensowne zdjęcia z tej puszki, a filmiki z recenzjami na YT, nawet te po długotrwałym użytkowaniu, mnie nie przekonują o tym, że ci ludzie wiedzą o czym mówią.

Więc to może taki marketingowy humbug z tym xpro?
 

Generic  Dołączył: 09 Lis 2007
jorge.martinez napisał/a:
Tylko że nikt poważny tym nie fotografuje...

A czy to jest warunek konieczny, żeby Tobie dobrze się tym fotografowało?
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Po co mi opinie fanbojów lub etatowych testerów?
 

Generic  Dołączył: 09 Lis 2007
No przecież chodziło mi o to, że własne doświadczenie jest ważniejsze od opinii "kogoś poważnego".
Wiem, trudno o własne doświadczenie bez kupowania. A zwykłe wzięcie do ręki na parę minut nie wszystko pokaże. A ja to w ogóle jestem beznadziejny przypadek, bo zawsze ciągnie mnie do rzeczy z góry skazanych na porażkę. I zawsze jakoś sobie wmówię, że nie, przecież będzie fajnie i dobrze i na pewno inaczej niż rozsądek nakazuje o-)

Też mnie X-Pro kręci, więc to chyba nie najlepiej wróży.
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Generic napisał/a:
A ja to w ogóle jestem beznadziejny przypadek, bo zawsze ciągnie mnie do rzeczy z góry skazanych na porażkę. I zawsze jakoś sobie wmówię, że nie, przecież będzie fajnie i dobrze i na pewno inaczej niż rozsądek nakazuje o-)
NIe jest przypadkiem, że spotkaliśmy się na tym forum.
 
M.W  Dołączył: 20 Sie 2008
Cytat
Przecież tylko trochę drożej można dorwać Leica'ę. Wprawdzie używaną, ale dla analogowego ortodoksa nie ma nic bardziej zbliżonego.

Mirek dobrze ci doradził jorge.martinez. Kupujesz i za taką samą cenę sprzedajesz albo jeszcze drożej. Kupisz Fujifilm FinePix X-Pro3 i co dalej :?:

Cytat
Za 10k nie będę miał L z obiektywem L, więc to jednak nie to samo.
Masz dobre szkła firmy Voigtlander albo Zeiss. Używana Leica 28/2.8 Elmarit Leitz Canada kosztuje 3500.00 zł
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
Enzo napisał/a:
presety z symulacją filmów

Można też wgrać do nikona z50/z fc jakby co - provie, velvie czy inne triksy ;) O tu jest ich całkiem sporo: https://nikonpc.com tylko ... mi się zapomniało, że miałem je przetestować :oops:

jorge.martinez, a może z fc nikona? Też ma zamykany ekranik, wygląda analogobiście ... chociaż, no wiem, x-pro3 jednak to to nie jest z wyglądu ;) Ale fotograficznie z fc/z50 duuuuuużo lepszy niż wygląda

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach