szpajchel  Dołączył: 20 Kwi 2006
Coś mi właśnie świta, że słynną krakowską gołoledź im. Tajstera :evil: (kilkanaście lat temu) pokonałem w Dacii 1310 zaopatrzonej albo w wielosezonówki Semperit, albo w dębickie Frigo.
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
W Daci 1310 miałem Nokian. Wszystkomające. Raz udało mi się wpaść w poślizg. Góry, śniegi, szutry. To se ne vrati. Z resztą po co? :mrgreen:
 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
opiszon napisał/a:
Ale aktualne problemy skłaniają mnie ku temu żeby kupić nowe auto

W sumie też chciałem odkopać wątek zakupowo-samochodowy.
Naszej C3 do pełnioletności idzie.
A najgorsze, że tydzień temu zmarło się mojemu mechanikowi. Szkoda chłopa.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Arti, to musimy iść do innego wątku ;-)
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Eee. Nie zmieniam na razie auta.
Cewka zapłonowa padła a nie wtryski.
Za darmo mi zrobili w serwisie xD
 

szpajchel  Dołączył: 20 Kwi 2006
opiszon, uff. Zostanie na :-B
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Duuuużo :-B
 

marfalc  Dołączył: 08 Sty 2010
https://www.oponeo.pl/dan...185-65-r15-88-t
Moje nowe zimówki , mnie udało się je dostać za 268 zł.
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
Nie przewidujesz lata w tym roku? Ponoć w przyszłym tygodniu ma już być ciepło. ;-)
 
arekzg  Dołączył: 30 Wrz 2015
Jak w marcu. Niech już ten klimat przestanie się ocieplać, bo jeszcze w czerwcu będziemy odśnieżać.
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
To, co było w kwietniu mamy teraz, to jest ponoć klimat standardowy dla naszej strefy właśnie.
 
zloty_2000  Dołączył: 27 Wrz 2010
Meteorolodzy przewidują, że już w połowie maja (a najpóźniej pod koniec) będzie tak ciepło, że będziemy mogli w klapkach po śniegu chodzić. :mrgreen:
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
Na nową zimę zamówiłem Bridgestone Blizzak LM005 (w rozmiarze 225/60 R18). Z pierwszym śniegiem w "czeskich obszarach wysokogórskich" zdam relację z jazdy. Niestety, w tym rozmiarze nie było zimowych opon Dębica Frigo HP2, które się u mnie wcześniej już sprawdziły :-(
 
zloty_2000  Dołączył: 27 Wrz 2010
Kytutr napisał/a:
Na nową zimę zamówiłem Bridgestone Blizzak LM005 (w rozmiarze 225/60 R18). Z pierwszym śniegiem w "czeskich obszarach wysokogórskich" zdam relację z jazdy. Niestety, w tym rozmiarze nie było zimowych opon Dębica Frigo HP2, które się u mnie wcześniej już sprawdziły :-(


A możesz napisać coś więcej jak jeździło Ci się na Dębicy HP2? Bo ten rok mam ostatni na Fuldę Kristall Control HP2 i pewnie początkiem lata będę rozglądał się za zimową oponą i właśnie myślałem o Dębicy, ewentualnie czy masz jakieś porównania wcześniejsza Dębica do innych marek/modeli zimówek?
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
zloty_2000 napisał/a:
A możesz napisać coś więcej jak jeździło Ci się na Dębicy HP2? Bo ten rok mam ostatni na Fuldę Kristall Control HP2 i pewnie początkiem lata będę rozglądał się za zimową oponą i właśnie myślałem o Dębicy, ewentualnie czy masz jakieś porównania wcześniejsza Dębica do innych marek/modeli zimówek?
Bardzo dobrze mi się jeździło. Na zaśnieżonych górskich drogach pięknie dawały radę. Jeździłem na nich w naprawdę różnych warunkach i ani razu mnie nie zawiodła. Jednego razu jak złapałem poślizg na oblodzonej drodze (przy prędkości 40-50 km/h, która była zbyt duża jak na panujące warunki), to udało mi się z tego wyjść "ogromną ręką" bez wjechania na krawężnik.

Podsumuję tak: Dębica Frigo HP2 to o wiele lepsza opona niż Dębica Frigo 2.
 
zloty_2000  Dołączył: 27 Wrz 2010
Dzięki Ci.
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
Pojechałem pozmieniać opony. Podjeżdżam do wulkanizatora - pusto. Tzn. wulkanizatorzy są, klientów nie ma - dwa stanowiska puste. Wjeżdżam, zmieniają, a ja pytam, czy wszyscy już zmienili, a ja taki spóźniony (to częste), czy jeszcze nikt nie zmienia, czy o co chodzi. A oni:
- Nie wiemy. Chyba zimy nie będzie. Normalnie, to tu powinna stać o tej porze kolejka samochodów...
To co z tą zimą, bo jestem bardzo zainteresowany?
 
zloty_2000  Dołączył: 27 Wrz 2010
PiotrR napisał/a:
Pojechałem pozmieniać opony. Podjeżdżam do wulkanizatora - pusto. Tzn. wulkanizatorzy są, klientów nie ma - dwa stanowiska puste. Wjeżdżam, zmieniają, a ja pytam, czy wszyscy już zmienili, a ja taki spóźniony (to częste), czy jeszcze nikt nie zmienia, czy o co chodzi. A oni:
- Nie wiemy. Chyba zimy nie będzie. Normalnie, to tu powinna stać o tej porze kolejka samochodów...
To co z tą zimą, bo jestem bardzo zainteresowany?


Poczekaj do pierwszych płatków śniegu... wtedy będzie pod wulkanizacją jak w Lidlu na promocji Witchena :mrgreen: . Już od lat widzę, że gros osób zmienia opony dopiero jak widzi pierwszy śnieg. A w tym roku wyjątkowo było, że 1 listopada była piękna pogoda a nie jak zawsze zimno, mokro i paskudnie więc ludzie nie wymienili opon.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Mam w garażu kompletne koła. Jutro będę zmieniał.
 

greentrek  Dołączył: 14 Sie 2012
Przed połową listopada Rudy ma coroczne przeglądy serwisowe, więc przy okazji przerzucają koła. A ponieważ jeszcze cały czas w terenie, więc Zielony nadal na ATkach, ale z homologacją całoroczną. Jak sypnie śniegiem to godzina pracy z podnośnikiem i kluczem, i już.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach