Paffcio  Dołączył: 29 Maj 2006
foto napisał/a:
Nie wiem co oni tam zrobili ale w zaciemnionym pokoju ostrzy w punkt za każdym razem.

Jak to co zrobili, w końcu dodali ostrzenie w punkt za każdym razem.
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Żeby nie było tylko różowo to mam wrażenie że moje idealnie skalibrowane Tamrony przestały trafiać idealnie w punkt z nowym firmware.Chyba konieczny reset wszystkich ustawień albo ponowna kalibracja? Muszę to jeszcze dokładnie sprawdzić...
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Markus napisał/a:
Żeby nie było tylko różowo to mam wrażenie że moje idealnie skalibrowane Tamrony przestały trafiać idealnie w punkt z nowym firmware.Chyba konieczny reset wszystkich ustawień albo ponowna kalibracja?

To normalne, że po wgraniu nowego firmware trzeba zrobić reset aparatu, wyzerować korekcje AF i ustawić od nowa.
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
plwk napisał/a:
Markus napisał/a:
Żeby nie było tylko różowo to mam wrażenie że moje idealnie skalibrowane Tamrony przestały trafiać idealnie w punkt z nowym firmware.Chyba konieczny reset wszystkich ustawień albo ponowna kalibracja?

To normalne, że po wgraniu nowego firmware trzeba zrobić reset aparatu, wyzerować korekcje AF i ustawić od nowa.
Nie wiem czy coś to zmieni bo korekcję miałem ustawione na 0 w korpusie a wszystko wcześniej skorygował serwis Tamrona. W każdym razie dam znać czy reset pomógł...
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Po instalacji nowego firmware ustawienia korekcji obiektywów są prawdopodobnie zerowane automatycznie.
U mnie tak się stało. Dodatkowo w dwóch miejscach w menu można wykonać reset do ustawień fabrycznych.
Pierwszy reset przywraca ustawienia główne, dodatkowy w innym miejscu menu pozwala na reset funkcji niestandardowych (ustawienia korekcji AF itp.)

Każdy użytkownik który miał wcześniej wprowadzone jakiekolwiek korekty AF będzie więc musiał wykonać je na nowo , muszę jeszcze sprawdzić czy obiektywy skorygowane w serwisie też ich będą wymagać?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Markus napisał/a:
Po instalacji nowego firmware ustawienia korekcji obiektywów są prawdopodobnie zerowane automatycznie.

Nie tego instalacja firmware nie rusza. Po prostu poprawione działanie AF może powodować, że korekty nie będą już potrzebne, lub będą mniejsze.
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
plwk napisał/a:
Nie tego instalacja firmware nie rusza. Po prostu poprawione działanie AF może powodować, że korekty nie będą już potrzebne, lub będą mniejsze.


U mnie chyba jednak ruszyła?
Sigma 17-70 miała korektę -5 po instalacji nowego firmware w menu korekta wynosiła 0.
Musiałem ponownie ustawić aby AF działał tak jak wcześniej...
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Miałem w K-1, dla Sigmy 24-60 korekcję +5, wgranie nowego firmware tego nie zmieniło. Korekcja +3 dla F 50/1.7 też pozostała niezmieniona.
Nigdy, w żadnym body wgranie nowego firmware nie zresetowało u mnie korekcji AF dla obiektywu.
 
Paffcio  Dołączył: 29 Maj 2006
Wgrałem nowy firmware do KP. Efekty: da20-40 działa IMHO zdecydowanie lepiej, da*11-18 dostał FF, musiałem dla niego ustawić korekcję w menu.
Czary.

Reszta szkieł bez zmian.
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
DFA 24-70 chodzi szybciej i pewniej :-D
 

Asik  Dołączyła: 30 Maj 2019
Dzień dobry :)
W lipcu wgrałam aktualizację oprogramowania (v.1.14) do K-70 i mam problem z autofocusem - czasami ustawi ostrość we wskazanym punkcie a czasami nie. Czy to możliwe aby było to efektem aktualizacji? Sprzęt nie uległ żadnemu uszkodzeniu mechanicznemu. Może ktoś z forumowiczów spotkał się z takim problemem.
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Z jakim obiektywem ten problem? Ja mam najnowsze firmware K-70 i nie zauważyłem żadnych zmian.
 

Asik  Dołączyła: 30 Maj 2019
Sprawdzałam z 18-135 i 55-300 PLM
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Asik napisał/a:
czasami ustawi ostrość we wskazanym punkcie a czasami nie.

Może masz paprocha na czujniku AF. Sprawdź jak aparat działa w trybie LV.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach