Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
arekzg, przyjrzyj się temu co oferuje 70mai.
Ja w tej chwili uderzałbym w coś od nich jak to:
https://www.ceneo.pl/73064483
Z tego co na szybko ostatnio widziałem, bardzo pozytywne opinie.
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Od dwóch lat męczę Navitela R600. Duży kąt widzenia, świetny obraz nocny. Po ok. półtora roku nawalił wyświetlacz - poziome linie, zapis działa. W trakcie kolizji parkingowej nie zadziałał czujnik czuwania - brak sprawcy. Dodatkowy plus za gabaryty.
 

mh2012  Dołączył: 05 Wrz 2012
Ja wstawiłem R400 (chyba) bo był w odpowiedniej dla mnie cenie i z akceptowalnym obrazem. Kabelek z prądem mam poprowadzony z zapalniczki, przez słupek (pod plastikiem) i pod podsufitką. Samo urządzenie jest na tyle małe, że za lusterkiem wstecznym prawie go nie widać. I nie przeszkadza w nocy wyświetlany obraz.
Jak wybierałem to patrzyłem na youtube na wstawiane tam filmiki z nagraniami z różnych wideorejestratorów i po kolei "odpadały" te za tanie i te noname'y.
Ostatnio zaczęło mnie zastanawiać, że na karcie tylko połowa pojemności jest przeznaczona na filmiki. Resztę coś (system?) zajmuje na zdjęcia, nagrania z trybu postojowego czy na inne (niewykorzystywane przeze mnie) bzdurki - tworząc cały system katalogów pięknie ponazywanych (i pustych). Przy mojej pojemności karty (chyba 16GB) oznacza to, że mniej więcej po czterech godzinach jazdy rejestrator zaczyna nagrywać na pierwszych filmikach.
 

marfalc  Dołączył: 08 Sty 2010
Zastanawiam się nad dwoma viofo , a129-g a a119-g V3. W a129 kusi że na razie mogę zakupić tylko z przednią kamerką a w przyszłości dokupić tylną . Chyba że doradzicie coś innego.
 

Marooned  Dołączył: 14 Paź 2006
marfalc, w grudniu kupiłem sobie A129 z dwoma kamerkami, a rodzicom dwa A119. Sporo szperałem, oglądałem filmy, czytałem recenzje, pytałem znajomych, wynik prawie zawsze był ten sam. Chyba nadal lider w rankingu jakość do ceny.

Jak chcesz mieć tryb postojowy, to wtedy warto wziąć dodatkowy moduł zasilania, no ale jak auto stoi kilka dni, to nie ma sensu, bo jednak jakiś prąd to ciągnie, więc ja odpuściłem i kończę nagrywanie po wyłączeniu auta.

Wszystkie trzy brałem z AliExpress (A119 z oficjalnego sklepu, A129 z innego, bo mieli taniej). Dokupiłem też filtr polaryzacyjny.
 

marfalc  Dołączył: 08 Sty 2010
Trybu parkingowego na razie nie biorę pod uwagę bo auto jeszcze na gwarancji i nie chcę stracić gwarancji.

[ Dodano: 2020-05-19, 05:54 ]
Zastanawiałem się nad tym z AliExpressu ale boję się jak mi doliczą te wszystkie podatki to wyjdzie na to samo pod względem ceny . Z polskiej dystrybucji będę miał też menu po polsku ( może da się wygrać polskie menu po zakupie z chin ?) .
 

Marooned  Dołączył: 14 Paź 2006
Mi nic nie doliczali, ale jak tryb parkingowy w rejestratorze może wg Ciebie wpłynąć na gwarancję auta? Tego fragmentu nie zrozumiałem.
I chyba też mam menu po polsku (ale musiałbym sprawdzić, nie pamiętam, użyłem go raz i więcej do niego nie zaglądałem).
 

marfalc  Dołączył: 08 Sty 2010
Z tego co doczytałem trzeba się podłączyć do akumulatora . Słyszałem że niektórzy tracili z tego powodu gwarancję.
 

Marooned  Dołączył: 14 Paź 2006
A jak podłączysz lodówkę turystyczną albo ładowarkę do telefonu to też tracisz gwarancję? ;-)
Są dwie opcje:
1) wpinasz się dołączoną ładowarką w gniazdo zapalniczki
a) jeśli gniazdo ma odcinane zasilanie przy wyłączeniu zapłonu - nagrywanie kończy się wraz z wyjęciem kluczyka ze stacyjki
b) jeśli gniazdo ma podtrzymane zasilanie przy wyłączeniu zapłonu - możesz (nie musisz) włączyć tryb parkingowy (ma kilka typów, jak wolne nagrywanie, poklatkowo etc) - uwaga taka sama jak niżej, ma sens przy częstej jeździe
2) wpinasz się dodatkowym modułem zasilania w skrzynkę bezpiecznikową by mieć tryb parkingowy (jak wspomniałem, ma sens przy częstym jeżdżeniu by nie rozładować akumulatora)

Punkt 1) nie ma prawa wpływać na gwarancję. Punkt 2) nie powinien, ale tu nie wiem, co jest dozwolone - najprościej zadzwonić do gwarancjodawcy™ i zapytać.
 

marfalc  Dołączył: 08 Sty 2010
Punkt 1 nic mi nie daje , mam odcinany prąd do gniazdka 12V . W punkcie 2 trzeba podłączyć się do instalacji elektrycznej a może spowodować utratę gwarancji . Przyznam się że nie pytałem się serwisu . Jak założy to serwis to wątpię czy stracę gwarancję.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
marfalc napisał/a:
W punkcie 2 trzeba podłączyć się do instalacji elektrycznej

Może być konieczne zatwierdzenie dodatkowego urządzenia w komputerze pojazdu.
 

marfalc  Dołączył: 08 Sty 2010
Zamierzam kupić w Polsce , wiem że trochę przepłacę ale trzeba pomagać w takich czasach polskim przedsiębiorcom.

[ Dodano: 2020-05-20, 15:16 ]
Zakup dokonany , przy dobrych układach w piątek powinienem go mieć w domu.
 
Mirek  Dołączył: 12 Cze 2006
marfalc Zakup dokonany
I jaki rejestrator kupiłeś? Też A129? Jakie wrażenia?
 

marfalc  Dołączył: 08 Sty 2010
A 129 g Duo
W zeszłym roku miałem awarię , po wysyłce na swój koszt do serwisu viofo i wymianie obiektywu na gwarancji miałem go po paru dniach w domu . W pracy nawet nie wiedzieli że nie miałem kamerki w samochodzie. Od tej pory nic się nie działo . Za jakość obrazu 6+.
Każdemu będę ją polecał.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach