Jakaranda  Dołączyła: 28 Maj 2013
bbartłomiej - dziękuję :-D
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
Żadna tajemnica. NIkon z5 - dokładnie. System Nikona mam chyba od 6 lat. Może 5. Nie pamiętam już przesiadki.
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
Znajomy ma Z6 od premiery. Tak ostrej i gumowej matrycy nie widziałem nigdy...
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
M.K napisał/a:
NIkon z5 - dokładnie.

Elegancko. Dobra cena, plus stabilizacja. Ciekaw jestem Twoich wrażeń z użytkowania.
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
 

Rafi  Dołączył: 25 Mar 2007
RPM napisał/a:
"Próbowałem" odszumiać zdjęcia samolotów z pokazów. Topaz był tak agresywny, że linie podziału paneli z prostych zamieniły się w zygzaki. Do moich zastosowań zero przydatności...

Jak dla mnie, ten przykładowy plik "rozłożył" Topaz na łopatki. Choć z drugiej strony program mało znam i nie wszystkie opcje/ustawienia przetestowałem - także z uwagi na to, że trial (raczej nie widzę powodu do zakupu) zainstalowany na starawym lapku - tym bardziej długo trzeba było czekać na wyniki po zmianach opcji (aż tyle cierpliwości nie miałem - nawet dla testów).
Teraz piszę ze stacjonarki i przez to z pamięci, ale w wersji odszumiania automatycznie wybranej przez program po "analizie" obrazka (czyli chyba DeNoiseAI) nie tylko NIC nie zostało odszumione(sic!), ale dodatkowe pojawiły się mocne artefakty na obrazie :shock:
Po ręcznym wybraniu opcji AIClear (tę właśnie, nieco potem zmienioną jeszcze - pokazałem w porównaniu) nastąpiło faktycznie "clear", ale okupione ogromną utratą szczegółów na psim ubranku (zanik "prążków", całkowity brak faktury - niemal "czysty" kolor został). Tak więc trudno uznać efekty za zadowalające...
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
ON1 w połowie czerwca zaprezentuje oprogramowanie, które "ma na celu zapewnienie lepszych wyników niż jakakolwiek inna aplikacja do redukcji szumów dostępna obecnie na rynku". Ciekaw jestem porównania z Deepprime. ON1 na swojej stronie oferuje challenge NoNoise. Może ktoś z posiadaczy oprogramowania DXO sprawdzi/porówna i zamieści na forum wrażenia?
Artykułem o ON1 przeczytałem tutaj.
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
Wrzuciłem tam moje "benchmarkowe" zdjęcie zrobione przypadkiem. Gościło na forum w Raw Challenge.
https://www.flickr.com/ph...57672772217628/

Sam jestem ciekaw efektów. Jak ogarnęli odszumianie, zostanie im tylko dopieścić wyostrzanie i dla mnie to super soft. Wciąż go używam do szybkich edycji i katalogowania. Cięższe edycje robię w DXO PL 4.
 
slwk2020  Dołączył: 22 Paź 2020
Jestem amatorem i próbuję trochę działać w DxO OpticsPro 11 Essential, korzystając z automatyki programu. Jednak dla wielu fotek efekt jest niezbyt zadowalający - np. jeżeli uda się lepiej wyciągnąć cienie, to kolorystyka staje się jakaś "wyblakła", a na razie nie potrafię sobie jeszcze dobrze radzić z suwakami.
Gdzie mogę znaleźć i pobrać najchętniej darmowe presety do DXO, bo w wersji Essential, co prawda jest sporo opcji, ale większość jest dla mnie nie przydatna. Chodzi mi głównie o rozwiązania dotyczące krajobrazu i fotografii miejskiej (w tym architektury). Nie wykluczam również ewentualnego zakupu płatnych rozwiązań w interesującym mnie tematach.
A może ktoś z Kolegów pomoże mi i zasili początkującego użytkownika DXO swoimi presetami.
Pozdrawiam.
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
Dxo filmpack się kłania. Ale to nie jest darmowe rozwiązanie. Z darmowych przez krótki czas było kiedyś NIK soft, ale nie wiem czy jeszcze gdzieś jest do pobrania w sieci za free, bowiem NIK kupił Dxo i wpiął do swojego programu bezczelnie, ale jednak ratując temu zacnemu softowi tyłek zniszczony bez sensu przez google. (Ależ nakręciłem spiralę zła! )
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Stawiał bym raczej na:
https://shop.dxo.com/en/nik-collection-4.html

Ciekawe, że nie ma odnośnika na stronie głównej DXO.
Filmpak to presety oparte na kliszach. Nikt daje spore możliwości tworzenia własnych wizji, zapisywania i wykorzystywania.
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
Owszem, ale tu musisz zapłacić.
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Bezpłatną wersję NIK można pobrać stąd
https://rebrand.ly/nikcollection_windows
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
slwk2020, jeżeli użytkujesz DxO 11, a uda Ci się zainstalować NIK, to kapitalny zestaw narzędzi dla amatora. Od kilku lat korzystam z tego zestawu. NIK nadaje nowego wymiaru zdjęciom, a możliwości jest co niemiara. Do tego łatwy i intuicyjny w obsłudze.
Zmuszony byłem do zakupu nowego lapka i miałem nadzieję, że uda mi się jakoś przerzucić oprogramowanie. Niestety, 11 działała 30 dni jako trial, za to NIK hula. Czeka mnie zakup nowego PL4 (inaczej nie da rady) i mam nadzieję, że zabangla ze starym NIK - bo to tylko zewnętrzna wtyczka. Jeżeli tak będzie, zaoszczędzę na NIK, bo stary ma wszystko, czego mi trzeba. Jest tylko jedno ale. Gdybym miał informację, że nowy NIK działa zdecydowanie szybciej (niestety nie ma wersji trial), będę się zastanawiał nad wydaniem tych 140 E.
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
Nie można zainstalować DXO na nowym komputerze? Przypisany do płyty głównej czy co?
 

mr.ra66it  Dołączył: 03 Wrz 2011
White napisał/a:
Nie można zainstalować DXO na nowym komputerze? Przypisany do płyty głównej czy co?

Można, tylko liczba komputerów jest ograniczona bodaj do 2-ch lub 3-ch zależnie od posiadanej wersji.
https://support.dxo.com/hc/en-us/articles/360047916532-On-how-many-computers-can-I-install-and-activate-DxO-PhotoLab-

Nieużywaną aktywację można podobno zwolnić.
https://support.dxo.com/hc/en-us/articles/360047915872-If-I-uninstall-the-DxO-software-from-my-current-computer-will-that-automatically-release-the-activation-for-use-on-my-new-computer-
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
Dziwna polityka :-/
 
slwk2020  Dołączył: 22 Paź 2020
M.K, powalos, rychu,
Pobrałem Nik Collection z linka
rychu napisał/a:
jeżeli użytkujesz DxO 11, a uda Ci się zainstalować NIK, to kapitalny zestaw narzędzi dla amatora
, tylko nie wiem jak go pożenić z DXO, bo z automatu zainstalował się w programach Google, jako odrębnie uruchamialne programy.
Pozdrawiam.
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
slwk2020, zaznaczasz plik lub serię plików (ilość zależna od możliwości komputera, u mnie do tej pory przy 8 GB RAM było to max 10, konwersja trochę trwa), po prawej na dole masz przycisk "wyślij do", wybierasz "aplikację", w oknie dialogowym wybierasz z listy - musisz ręcznie wskazać plik docelowy "exe" (lokalizacja w katalogu ProgramFiles/Google) konkretnej aplikacji: Viveza, Silwer, Color itd dla każdej osobno. Za drugim razem program pamięta i wybierasz tylko jakiego podprogramu chcesz użyć. W tym samym oknie dialogowym ustawiasz też jaki ma być plik wyjściowy: tiff lub jpg. Nie martw się o plik oryginalny. DxO tworzy kopię i na niej pracujesz, oryginał pozostaje bez zmian.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach