Kot72  Dołączył: 15 Paź 2014
Nie koniecznie to będzie wina stabilizacji . Kupiłem kiedyś K200D po solidnym upadku . Takim że dolna obudowa była połamana i wykruszona . Stabilizacji nie dało się wyłączyć . Działała cały czas . Takich efektów nie było . Normalne zdjęcia robił .
 
RPM  Dołączył: 28 Lip 2010
A możesz zrobić 2 zdjęcia tego samego, przy dobrym świetle normalnie i do góry nogami - albo żeby było łatwiej w pionie na statywie - raz z prawej strony a raz z lewej strony głowicy? Dla potwierdzenia obserwacji że jest nieostro po 1 stronie.

Do fotki oryginalne dokopiowałem jeszcze raz to samo i obróciłem o 180 stopni. Oglądam trawę i nie widzę istotnej różnicy w jej ostrości na styku obu kadrów.

Przy okazji - to jpg z puszki czy wołane z RAW-a? Podobno w jpg przy opcji auto odszukiwania jest ono robione już od ISO 400.
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
RPM napisał/a:
A możesz zrobić 2 zdjęcia tego samego, przy dobrym świetle normalnie i do góry nogami - albo żeby było łatwiej w pionie na statywie - raz z prawej strony a raz z lewej strony głowicy? Dla potwierdzenia obserwacji że jest nieostro po 1 stronie.
Tak zrobię, tylko muszę znaleźć dobry motyw. Zdaje się, że lasy to nie jest dobry motyw :-)

RPM napisał/a:
Przy okazji - to jpg z puszki czy wołane z RAW-a? Podobno w jpg przy opcji auto odszukiwania jest ono robione już od ISO 400.
Wywoływane z RAWa.
 

TM_Mich  Dołączył: 08 Wrz 2009
Ja sprawdzałem na ścianie z oknami. Jedna strona zawsze wychodziła krzywo i nie było ostrości.
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
Wracając do tematu - dzisiaj wyłączyłem korekcję horyzontu i wydaje mi się, że jest lepiej. Porobię jakieś normalne zdjęcia i zobaczę, czy problem zniknął.
 
Paffcio  Dołączył: 29 Maj 2006
Rzuć okiem na ten wątek. Przypadek? https://www.dpreview.com/forums/thread/4580577

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach