Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
M.K napisał/a:
W czym ogarniacie Rawy?

Ja w Lightroomie z przyzwyczajenia. Z D750 jest z kolorem różnie, natomiast z Z50 program Adobe radzi sobie lepiej. Jak już mnie wkurza kombinowanie w LR, to faktycznie program Nikona lepiej ogarnia obrazki.

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
Gdyby nie zwiechy na korektach w ogóle bym nie tęsknił do LR. No i moduł druku mają w LR dopracowany. Co zauważyłem, to jeśli capture widzi w folderze mniej zdjęć to szybciej się one ładują(niby oczywiste, ale tylko niby) i szybciej pracuje sam program.(to już mniej oczywiste) On na początku tworzy sobie jakiś ogólny plik do zawartości folderu. Widać jak wczytuje zdjęcia i jest to pokazywane w górnej części programu. Wkurzające, bo wczytuje zawsze od początku. Z ostatniej roboty podzieliłem pliki na foldery po 100 w każdym wrzuciłem. Jest znacznie lepiej, a zdjęcia są na dysku talerzowym. Gdyby były na ssd byłoby jeszcze lepiej.

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
M.K napisał/a:
Gdyby były na ssd byłoby jeszcze lepiej.
A to jakiś problem? Ceny dysków 256GB SSD nie są jakieś ogromne. U mnie wygląda to tak, że mam dysk SSD na system, talerzowy 6TB na dane i SSD 256GB ma prace bieżące (dlatego nazwałem go Bufor). Wszystkie sesje i pliki nad którymi pracuje znajdują się na nim. Prace po skończeniu są przenoszone na dysk talerzowy. Wymaga to jedynie pewnej dyscypliny w kwestii dbania o porządek, ale raz, że nie rujnuje budżetu, dwa praca idzie sprawnie.

To zupełnie jak ja. Tylko te fotki akurat od razu trafiły na talerz. :)

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Michu napisał/a:
dlatego nazwałem go Bufor

Jak tę cieśninę w Turcji. A nie, czekaj... podobnie.
U mnie też dysk 256 GB jest tylko dla edytowanych zdjęć. Jak się zapełnia, to część wyedytowanych idzie na talerz.

Kupiłem nissina Di866 za 150 zł w stanie bliskim pudełkowemu z kompletem 8 aku(6 enelop biały i 2 varty) i dwoma ładowarkami panasonica. Więc zakup trafiony bardzo, tym bardziej, że lampka działa cudnie na zetkach.

Skocz do: