opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Markus napisał/a:
Cytat
Markus, co to jest aparat bez obiektywu?
W kurtce mam 2 kieszenie , w drugiej zmieści się obiektyw ;-)
i czym zamierzasz robić zdjęcia - obiektywem czy aparatem?
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Markus napisał/a:
Ciekawym co zastąpi K-70?
GRIIIx to trochę chyba na siłę wypuszczone aby podtrzymać zainteresowanie marką?
Dzięki za ten wstęp, bo nie skojarzyłem z jaka narracją mam do czynienia :-) GR to aparat o matrycy APS-C, który mieści się w kieszeni spodni, koszuli, bluzy, nerce. Bezlusterkowce pod tym względem nie mają startu :-)
 

Kuba Nowak  Dołączył: 12 Maj 2010
Enzo napisał/a:
Wspaniały K-70. Otwiera oczy niedowiarkom i drwi z najnowszych wynalazków. Jak niegdyś Nikon D40, Panasonic z wizjerem i Samsungi NX.


Ja tam jestem zadowolony. Używam go chętniej niż K-3. Ostatnio do jaskini biorę K-70 + 11-18 i dzięki temu całość mieści mi się do mniejszej skrzynki.
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
No pewnie, K-70 to najlepsze co Pentax wypuścił ostatnio w przyjaznej cenie. Jak widzę obiektyw 16-50 plm za 6900 PLN to mnie skręca :evil:
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
"I skręciło by do końca biednych ludzi, gdyby wreszcie się basista nie obudził
Bo miewamy często głupie sny, ale potem się budzimy i"
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Ja mam mokre sny o tym, gdzie jeszcze mogę zmieścić GRa.

Ciekawe kiedy aparacik trafi między parawany. Bo póki co to chyba wyrób demonstracyjny dla ambasadorów i patoinfluencerów.

Choć w sumie i bez tego można robić filmiki. Widziałem recenzję GRIIIx na podstawie posiadanego GRIII.

Ciekaw jestem czy ta wersja zyska psychofanów.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
jorge.martinez, w tym nowym chyba niewiele się zmienia, poza ogniskową?

Jak już spłacę te wszystkie graty do roboty, to se kupię takiego jednego, albo i dwa.
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Szurnęli soft i tyle.

Tu nie ma co liczyć na rewolucje rok po roku patrząc na historię wypustów co 2-3 lata z dość ewolucyjnymi zmianami (40mm to duża zmiana zrównoważona brakiem zmiany pozostałych parametrów).
 

Mertz  Dołączył: 24 Kwi 2006
Dwie sprawy:
- co do AF'a - nie wiem, jaki jest aktualnie punkt odniesienia, ale w GR (I) też było coś nie tak w słabszym świetle (bardzo mocno "nie tak"), co jednak naprawili szybko i skutecznie jedną z pierwszych aktualizacji softu - więc może i tym razem pozbierają info i poprawią.

- kto wie, co było powodem zniknięcia (już wcześniej) trybu TAv? W pomieszczeniach to w zasadzie na tym jechałem.

Pozdrawiam Wszystkich, bo dawno mnie tu nie było, a login i hasło ciągle działaj :)
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Mertz napisał/a:
Pozdrawiam Wszystkich, bo dawno mnie tu nie było, a login i hasło ciągle działaj :)
Witojcie!

Mertz napisał/a:
kto wie, co było powodem zniknięcia (już wcześniej) trybu TAv? W pomieszczeniach to w zasadzie na tym jechałem.
A to nie zniknęło tylko z kółka na górze i tkwi gdzieś w menu? Mnie akurat ten tryb w GRII denerwuje, bo wolałbym sensowny tryb Av z autoISO jak w K-5 (chyba że nie umiem tego podobnie skonfigurować), a nie dość dziwnie naświetlającego TAv. Ale przez prawie 3 lata używania GRII zrobiłem ewolucję od Av, poprzez TAv, poprzez M, aż przeprosiłem się TAv w zmiennych ale relatywnie dobrych warunkach świetlnych.
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
a to nie działa właśnie tak tryb P z auto ISO?

ja ciągle korzystam z Av (i zwykle auto ISO) - a jak nie mogę uzyskać tego co chce to blisko jest M :-)
 

Mertz  Dołączył: 24 Kwi 2006
Rivelv napisał/a:
a to nie działa właśnie tak tryb P z auto ISO?


No nie - w trybie P nie za bardzo masz wpływ na cokolwiek - w ramach nakreślonych skrajnych parametrów naświetlania. W TAv ograniczasz tą niepewność w zasadzie tylko do ISO (jak masz w Auto), bo czas i przysłonę już wybrałeś na sztywno. Przy czym - jak wspomniał kol. Jorge - to bardziej w stabilnych warunkach oświetleniowych.
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
To bardziej jak M z auto ISO.
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
dziwne te tryby - mam wrażenie, że za skomplikowane dla mnie zostanę przy Av i M
a w GRze i tak najbardziej podoba mi się to kółko trybów :-)
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Rivelv napisał/a:
Av
Ja w GRII mam problem z tym trybem (chyba że poprawili w sofcie albo w GRII, ale nie umiem tego menu). Bo w K-5 sobie ustawiałem autoISO plus priorytet szybkich czasów, a czego bym nie ustawiał, to GR uparcie wszystko chce pstrykać na 1/60 w niskim ISO w trudniejszych warunkach, zamiast lecieć np 1/250 i podbić ISO.

Ja gdyby się dało to bym wsystko fotografował w ustawieniach f/8.0 1/250 :-)

Są GRowcy, którzy otwarcie mówią, że dają pełen automat i "martwią się tylko o kadry", czyli jak z biodra wsadzić przechodnim aparat do nosa.
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
jorge.martinez, troche mój GR (III) faktycznie w auto łatwiej skraca czas niż podbija ISO - ale zdaje mi się że gdzieś widziałem ustawienie priorytetu tylko nie mam kiedy pogrzebac w menu :-)
 

irek83  Dołączył: 10 Paź 2014
W GRiii w zasadzie nie ma ograniczeń z ustawieniami pod siebie, w trybie snap na 1.5m mam ustawione 1/125s, auto iso up to 25600 a przysłonę ustawiam jak mi potrzeba
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
Nowy firmware: https://www.ricoh-imaging...tal/gr3x_s.html

Ktoś już kupił ten aparat?
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Niezmiernie mało jest recenzji na netach, więc podejrzewam, że świat przyjął to jako ciekawostkę. GRkowcy mają swoje 28mm i na tym pracują. Jak ktoś chcicał GR to ma GRIII albo coś podobnego od Fuji czy Sony. Pytanie czy to w ogóle jest dostępne.
 

Kuba Nowak  Dołączył: 12 Maj 2010
jorge.martinez, mówisz i masz:
https://www.optyczne.pl/4...oh_GR_IIIx.html

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach