potraff  Dołączył: 22 Maj 2016
Bo go ostatnio oglądałem. Fajnie było do niego powrócić ;-)
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Na Netfliksa wpadło Bohemian Rhapsody, to se obejrzałem. Nie wiem dlaczego czepiano się tak tego filmu? Fakt, że laurka, ale przynajmniej nie ogrywa do porzygu tych wszystkich schematów o gwiazdach co to się w narkotykach zatracili. Dla mnie się podoba, jak mówią na wschodzie. No dobra - spec od castingu za dobór bębniarza powinien wylecieć.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Enzo napisał/a:
Na Netfliksa wpadło Bohemian Rhapsody, to se obejrzałem. Nie wiem dlaczego czepiano się tak tego filmu? Fakt, że laurka, ale przynajmniej nie ogrywa do porzygu tych wszystkich schematów o gwiazdach co to się w narkotykach zatracili. Dla mnie się podoba, jak mówią na wschodzie. No dobra - spec od castingu za dobór bębniarza powinien wylecieć.


Znakomity...

Moja córka dziś była na seansie Psiego Patrolu (pierwszy raz w kinie), ja właśnie skończyłem Bohemian Rhapsody (dzięki ci Netflixie) i oboje jesteśmy zadowoleni...

Nawet kot mi się położył właśnie na brzuchu (czyli idealnie).
 
M.W  Dołączył: 20 Sie 2008
Cytat


We wrześniu 2021 r. przypada setna rocznica urodzin Stanisława Lema, jednego z najpoczytniejszych pisarzy science-fiction, którego twórczość zaliczana jest do kanonu światowej literatury. Sejm RP docenił znaczące miejsce jego pisarstwa w literaturze XX wieku i ustanowił rok 2021 rokiem Stanisława Lema.
Na kanale art.tv dostępny jest film o Stanisławie Lemie :
https://www.arte.tv/pl/vi.../stanislaw-lem/
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Na HBO wleciał "Tenet". To było tak: siedziało kilku ludzi z branży, pili ostro i nagle jeden wstał i powiedział - Ale Bonda biegającego tyłem to nikt nie zrobi! I wtedy Nolan poprosił o potrzymanie piwa. Jedynym co ten film spaja jest świetna muzyka - czapki z głów. Zdjęcia też nienajgorsze, gdyby nie to, że przy tak dobranej palecie barw w kilku ujęciach nie widać było głównego bohatera... Miałem nadzieję, że "Interstellar" był wypadkiem przy pracy, ale chyba to jednak nowa norma Pana Christophera Nolana. Szkoda.
 

fuen  Dołączył: 13 Lis 2012
Tenet oglądałem w kinie, no nie powiem - zdjęcia robią wrażenie, muzyka też i pan wampir bawiący się rolą. Za to John David Washington kontynuuje pewne dzieło - jest tak samo drewniany, jak w Beckecett.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Ja wczoraj oglądałem Pomoc na HBO
Całkiem dobra i poruszająca pozycja w sam raz przed IV falą...

https://www.filmweb.pl/film/Pomoc-2021-850612
 

Tomek B.  Dołączył: 07 Sty 2012
To ja trochę "autoreklamy". Na TTV - co niedziela o 22 (i player.pl) ruszyła trzecia seria "Down the Road. Zespół w trasie" w którym wśród Bohaterów (określenie stacji ;-) )jest Agnieszka - moja córka.
https://player.pl/programy-online/down-the-road-odcinki,24483/odcinek-1,S03E01,217099
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Gratulujemy z Elą. :-D
 

Tomek B.  Dołączył: 07 Sty 2012
:-B
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
Brawo dla córki i dla ojca. :-) :-B
 

koralik  Dołączyła: 16 Sty 2009
Tomek B., super :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 
Charli1902  Dołączył: 19 Maj 2008
"Dwie stodoły" - dwie polski. Zgadzam się z tym przekazem. "Wesele".
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Ostatni pojedynek to chyba najlepszy film Ridleya Scotta od czasu Gladiatora. Znakomite zdjęcia Dariusza Wolskiego, fascynująco pokazane średniowiecze no i hipnotyzująca Jodie Comer. Jeżeli ktoś wytrzyma ponad 150 minut nieśpiesznej narracji będzie zachwycony.
 

szpajchel  Dołączył: 20 Kwi 2006
Odniosłem wrażenie, że Nie czas umierać, to jakaś obelga.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Teściowie. Polskie kino ma się znakomicie! Rewelacyjna praca kamery (i nie chodzi mi tylko o chyba najdłuższy w polskim filmie mastershot otwierający film), cieszący oczy color grading no i przede wszystkim kwartet znakomity aktorów: Kuna, Ostaszewska, Dorocinski, Woronowicz, którzy dostali świetne dialogi. Samo się ogląda.
 

fuen  Dołączył: 13 Lis 2012
Michu napisał/a:
Ostatni pojedynek

Pierwszy Pojedynek tegoż reżysera, obejrzałem dla przypomnienia, na kilku płaszczyznach ten film się mocno zestarzał, ale historia opowiedziana przez Conrada ma się świetnie, wciąż lubię.

Nie czas umierać - najbrzydszy, ale nie najgorszy Bond z Craigiem, poza sceną w skandynawskim lesie nic mnie nie urzekło, w wymiarze ludzkim to trochę kino jednego aktora - Craiga, bolał antagonista bez głębszego motywu, bolała zmarginalizowana Naomi Harris, którą bardzo lubię.
 

cotti  Dołączyła: 20 Kwi 2006
Michu napisał/a:
Teściowie. Polskie kino ma się znakomicie! Rewelacyjna praca kamery (i nie chodzi mi tylko o chyba najdłuższy w polskim filmie mastershot otwierający film), cieszący oczy color grading no i przede wszystkim kwartet znakomity aktorów: Kuna, Ostaszewska, Dorocinski, Woronowicz, którzy dostali świetne dialogi. Samo się ogląda.


Zgadzam się :) i oglądałam ten film z takim poczuciem - jak to się świetnie nadaje do przeniesienia na deski teatru... a potem doczytałam, że najpierw było przedstawienie teatralne, które odniosło sukces - i postanowiono nakręcić film.
Fajne rozkminki dla tubylców - gdzie oni to kręcili, że po wyjściu z sali weselnej widać Pałac Kultury :D
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
cotti napisał/a:
Fajne rozkminki dla tubylców - gdzie oni to kręcili, że po wyjściu z sali weselnej widać Pałac Kultury :D
To mnie właśnie w sztuce filmowej denerwuje najbardziej - filmowcy, którzy z kilku miejscówek komponują jedną, a potem rozczarowanko, że takie miejsce nie istnieje. Pod tym względem na pierwszym miejscu jest taki stary film "Nad rzeką, której nie ma" (ale przynajmniej już w tytule o tym ostrzegali).

I tutaj offtopowe pytanie: jaka miejscówka filmowa zrobiła na was największe wrażenie?
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Kytutr napisał/a:
I tutaj offtopowe pytanie: jaka miejscówka filmowa zrobiła na was największe wrażenie?
Interstelar i planeta w pobliżu czarnej dziury.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach