Kuba Nowak  Dołączył: 12 Maj 2010
Najlepiej sprzęt zjutuberować, nie trzeba się znać ani na sprzęcie, ani na fotografii... i do tego podobno sony jest najlepsze :mrgreen:
 

Mechanik  Dołączył: 22 Lip 2014
Toteż ja na przykład robię zdjęcia, ale mało kogo one obchodzą. Takie czasy panie, takie czasy...
 

modrzew  Dołączył: 07 Gru 2008
A na usilne i nawracające objawy wynikające z istnienia produktów fotograficznych Sony polecam standardowo:

:mrgreen:
 

Kuba Nowak  Dołączył: 12 Maj 2010
modrzew napisał/a:
A na usilne i nawracające objawy wynikające z istnienia produktów fotograficznych Sony polecam standardowo

Aleś się uparł. Jeśli Cię to uspokoi, to mam w szafie jakiegoś pomniejszego bezlusterkowca sony, ale odechciało mi się go używać...
Jak pisałem wcześniej jestem za wolnością wyboru i daleki od nawiedzonego misjonarstwa jakiegokolwiek JSS. Amen :-B
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
Wojna systemowa! Yeaaaaaaahhh!


:mrgreen:
 

Mechanik  Dołączył: 22 Lip 2014
Pentax jest ponad tym...
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
Mechanik, nie zawsze było tak różowo, wstążki latały jak sikorki po balkonach, wtedy chyba Samsung rządził ;)
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Chyba w trollerstwie użytkowników
 

Mechanik  Dołączył: 22 Lip 2014
Samsung, samsung... Nie znam gościa :mrgreen:
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
opiszon, to miałem na myśli :)
 
adi24-78  Dołączył: 11 Lis 2010
 
Paffcio  Dołączył: 29 Maj 2006
Ciekawa ankieta, tylko że jakoś na wyniki sprzedażowe Pantaxa to średnio się przekłada... :-P
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Paffcio napisał/a:
jakoś na wyniki sprzedażowe Pantaxa to średnio się przekłada
A masz jakieś aktualne zestawienie wyników sprzedażowych i zysków działów foto poszczególnych firm?
 
Paffcio  Dołączył: 29 Maj 2006
Chodzi mi udział Pentaxa w rynku (ok. 3 %), co jest bezpośrednim wynikiem "głosowania nogami" przez klientów - "kocham Pentaxa, ale idąc po aparat kupuję coś innego".
Taki Rolleiflex też kiedyś był "bardzo uznaną marką". Był.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Paffcio napisał/a:
Chodzi mi udział Pentaxa w rynku (ok. 3 %)

Od "zawsze" był jednocyfrowy, tylko w Japonii był dwucyfrowy.
 
Paffcio  Dołączył: 29 Maj 2006
Te 3% to właśnie w Japonii...
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Jeśli firmie to wystarcza, aby go nadal produkować, to gdzie problem?
 
Paffcio  Dołączył: 29 Maj 2006
Ja zadaję sobie pytanie na jak długo to wystarczy. Bo biorąc pod uwagę ciągły spadek sprzedaży w całej branży może za chwilę okazać się, że został przekroczony próg, poniżej którego opłacalność stoi pod znakiem zapytania.

Ale podobnych dyskusji było już wiele i odpowiedzi na postawione pytanie nie znaleziono.
 

Mechanik  Dołączył: 22 Lip 2014
Moim zdaniem, jedną z możliwych dróg, którą może pójść Pentax, to stanie się drugą Leicą. Ale podkreślam. to tylko jedna z możliwych dróg.
 
Paffcio  Dołączył: 29 Maj 2006
I bardzo bym sobie tego życzył, bo Leicę zawsze chciałem mieć :lol:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach