Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Rivelv napisał/a:
jednak plastyka jakaś inna w tych szkłach
Przykro mi to pisać, ale jesteś strasznie zacofany. Najnowsze badania naukowe naszych kolegów z zaprzyjaźnionego forum wykazują, że bezlusterkowce dają spłaski obrazek i to jest obecny, modny, trend do dyskusji. Plastyka jest już passé.
 
adi24-78  Dołączył: 11 Lis 2010
Ale jest trochę obiektywów z napędem DC to tez szybki af
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Michu napisał/a:
bezlusterkowce dają spłaski obrazek i to jest obecny, modny, trend do dyskusji. Plastyka jest już passé.
czy do już jest coś jak audiofilizm?
 
adi24-78  Dołączył: 11 Lis 2010
Fajnie by było jak by nowy k-90 miał matryce z k-3 Mark III i af choć frochę uboższy bo wiadomo ze tego Af nie dadzą do budżetowca
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
Michu, ja wiem że jestem zacofany - ale wiem co mi się podoba :-)
 

FraZa  Dołączył: 25 Kwi 2006
Nie wiem o co chodzi, ale jak kiedyś sprzedawałem jakiś sprzęt Pentaxa to po wystawieniu, zwykle na allegro, momentalnie znajdował się kupiec za sensowną cenę.
Teraz od jakiegoś czasu sprzedaję i dopiero ok 1/3 sprzętu poszło, wystawiam na giełdzie Pentaxa na fb, allegro, olx w niskich cenach.
Czyżby tak małe było już zainteresowanie Pentaxem? Czy to ogólny trend kryzysowo-covidowo-inflacyjny?
 
soyer76  Dołączył: 22 Lis 2014
FraZa napisał/a:
Nie wiem o co chodzi, ale jak kiedyś sprzedawałem jakiś sprzęt Pentaxa to po wystawieniu, zwykle na allegro, momentalnie znajdował się kupiec za sensowną cenę.
Teraz od jakiegoś czasu sprzedaję i dopiero ok 1/3 sprzętu poszło, wystawiam na giełdzie Pentaxa na fb, allegro, olx w niskich cenach.
Czyżby tak małe było już zainteresowanie Pentaxem? Czy to ogólny trend kryzysowo-covidowo-inflacyjny?


Ja sprzedawałem ok. miesiąca (kwiecień/maj 2021) i ruszyło jako tako dopiero po rozbiciu zestawu. Niewiele tego było bo body, 2 szkła i lampa ale praktycznie wszystko poszło na FB. Tylko 50 1.8 na olx. Dzięki rozbiciu zestawu udało się uzyskac 150zł więcej niż za całość.
 

FraZa  Dołączył: 25 Kwi 2006
soyer76 napisał/a:
FraZa napisał/a:
Nie wiem o co chodzi, ale jak kiedyś sprzedawałem jakiś sprzęt Pentaxa to po wystawieniu, zwykle na allegro, momentalnie znajdował się kupiec za sensowną cenę.
Teraz od jakiegoś czasu sprzedaję i dopiero ok 1/3 sprzętu poszło, wystawiam na giełdzie Pentaxa na fb, allegro, olx w niskich cenach.
Czyżby tak małe było już zainteresowanie Pentaxem? Czy to ogólny trend kryzysowo-covidowo-inflacyjny?


Ja sprzedawałem ok. miesiąca (kwiecień/maj 2021) i ruszyło jako tako dopiero po rozbiciu zestawu. Niewiele tego było bo body, 2 szkła i lampa ale praktycznie wszystko poszło na FB. Tylko 50 1.8 na olx. Dzięki rozbiciu zestawu udało się uzyskac 150zł więcej niż za całość.


Ja wystawiłem w grudniu, przed świętami, myślałem że pod choinkę będzie zainteresowanie, to zawsze był najlepszy moment. Poszły 3 sprzęty, do dziś zostało jeszcze 6. Wystawiałem w rozbiciu. Teraz ponownie wystawiłem , zobaczymy czy będzie zainteresowanie
 

Kuba Nowak  Dołączył: 12 Maj 2010
Sprzedasz, to zapomnisz o temacie Pentax'a ;-)
 

FraZa  Dołączył: 25 Kwi 2006
Kuba Nowak napisał/a:
Sprzedasz, to zapomnisz o temacie Pentax'a ;-)


Nigdy! To mój pierwszy i jedyny system do tej pory, niestety względy zawodowe zdecydowały o zmianie, i tak za długo czekałem na bardziej reporterskie body, bezlusterkowców nie widać - wystarczyłoby 24 mln z dobrym af, serią ok 10 kl/s i resztą pentaxowską i mogli by zawalczyć o rynek
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
FraZa - jak wystawiłem DFA 24-70 . Irixa 15 i Gripa do K-1 to w dawa dni wszystko poszło. K-1 jednak zostaje i dziś zakupiłem do niego szkiełko, którego jeszcze nie miałem okazji przetestować ;-)
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
foto napisał/a:
jak wystawiłem DFA 24-70 . Irixa 15 i Gripa do K-1 to w dawa dni wszystko poszło

a hasło do giełdy podasz ? :lol: :lol: :lol:
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
foto napisał/a:
jak wystawiłem DFA 24-70 . Irixa 15 i Gripa do K-1 to w dawa dni wszystko poszło

Widocznie dałeś takie ceny, żeby sprzedać a nie sprzedawać.
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
powalos - wystawiłem tylko na FB Pentaxa Polska
 

FraZa  Dołączył: 25 Kwi 2006
A może ktoś zajrzeć na giełdę i zobaczyć czy dałem dobre ceny? Wydaje mi się że poniżej połowy ceny nowych to nie jest wysoko
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
plwk napisał/a:
foto napisał/a:
jak wystawiłem DFA 24-70 . Irixa 15 i Gripa do K-1 to w dawa dni wszystko poszło

Widocznie dałeś takie ceny, żeby sprzedać a nie sprzedawać.


Ceny obniżyłem o 30-33% w stosunku do cen zakupu
 

modrzew  Dołączył: 07 Gru 2008
soyer76 napisał/a:
ruszyło jako tako dopiero po rozbiciu zestawu. Niewiele tego było bo body, 2 szkła i lampa ale praktycznie wszystko poszło na FB. Tylko 50 1.8 na olx. Dzięki rozbiciu zestawu udało się uzyskac 150zł więcej niż za całość.

Oczywista oczywistość :-) Rzadko kiedy ktokolwiek chce dokładnie taki zestaw jak Ty chcesz sprzedać, więc potem takie oferty leżą i kwiczą. To się tylko wydaje, że "o, szybciej sprzedam i mniej kłopotu bo całość na raz", tylko guzik z tego potem jest. I praktycznei zawsze też dostaniesz więcej za graty sprzedawane osobno.

FraZa napisał/a:
Nie wiem o co chodzi, ale jak kiedyś sprzedawałem jakiś sprzęt Pentaxa to po wystawieniu, zwykle na allegro, momentalnie znajdował się kupiec za sensowną cenę.
Teraz od jakiegoś czasu sprzedaję i dopiero ok 1/3 sprzętu poszło, wystawiam na giełdzie Pentaxa na fb, allegro, olx w niskich cenach.
Czyżby tak małe było już zainteresowanie Pentaxem? Czy to ogólny trend kryzysowo-covidowo-inflacyjny?

Z jednej strony ludziki narzekają, że mało sprzętu, że mała dostęność, że nie ma nowych rzeczy albo są za drogie. A z drugiej strony jak już coś jest to najlepiej jakby było za bezcen ;-) No niby normalna rzecz, jeden chce drogo sprzedać, drugi tanio kupić.
Ja najszybciej sprzedałem szkła wystawione w granicach 700-1500zł. Przy gratach w okolicach 2000zł już było kręcenie nosem i "januszowanie" (panie, za tyle to nie pójdzie, 50% i biere) i trochę się zeszło zanim znalazł się zdecydowany amator, który wie za co płaci.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Jeżeli chodzi o całe zestawy to pójdą szybko jak są tanie ;-)

Kiedyś kupiłem z alaski zestaw ist ds2 + af360 + 18-55 + 50-200 + da 14 + dużo filtrów.
Był ja tyle tani że po sprzedaży wszystkiego oprócz da 14 wyszedłem na zero (zakup + przesyłka + cło + vat)

No ale nikt tak u nas nisko nie wycenia zestawów. Tylko sumuje cenę pojedynczych elementów i za tyle wystawia.
A tak się nie da sprzedac.
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
 
josio  Dołączył: 20 Lut 2012
Czyli nie będzie następcy k-70?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach