ffilip776  Dołączył: 21 Cze 2018
A wiesz może jak szybko pobierze się fota wielkości +/- 5/7 Mb? Mowie głównie o takich wielkościach.
 

Samp  Dołączył: 23 Kwi 2006
ffilip776 napisał/a:
A wiesz może jak szybko pobierze się fota wielkości +/- 5/7 Mb? Mowie głównie o takich wielkościach.


Zbadam to wieczorem. Ale jak wspomniałem, największym problemem jest nieprzewidywalność... Czasami udaje się połączyć i pociągnie kilkanaście zdjęć, czasami ma problemy z jednym.

https://apps.apple.com/us/app/image-sync/id959773524#see-all/reviews
 
ffilip776  Dołączył: 21 Cze 2018
Mam jeszcze pytanie w sprawie wspomnianego wyżej czytnika kart SD. Czy mogę go podłączyć do telefonu (USB Typu C) i zgrać w ten sposób zdjęcia?
 
josio  Dołączył: 20 Lut 2012
ffilip776 napisał/a:
Mam jeszcze pytanie w sprawie wspomnianego wyżej czytnika kart SD. Czy mogę go podłączyć do telefonu (USB Typu C) i zgrać w ten sposób zdjęcia?


Możesz tylko że np mój telefon nie obsługiwał systemu plików z karty - była potrzebna zewnętrzna aplikacja (płatna) - Microsoft exFAT/NTFS for USB na tej aplikacji już śmigało.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Czytnik musi być w standardzie USB OTG.
 
adi24-78  Dołączył: 11 Lis 2010
U mnie aplikacja z KP i K-3 III łączy się bez problemu
Załadowanie podglądu zdjęć zajmuje jakieś pół minuty w zależności od ilości zdjęć na karcie
przesył jpeg 10 Mb zajmuje jakieś pół minutki
przesył rawa 30 Mb zajmuje ponad minutkę
 

Samp  Dołączył: 23 Kwi 2006
17 sekund połączenie się appki z telefonem (iPhone 13 Mini) i wczytanie zdjęć. Po kliknięciu pobierania przez 3 min. nic się nie działo (Transferring: 0.0%), anulowałem, kliknąłem ponownie, 2:30 min. to samo... wyłączyłem włączyłem appkę ponownie – 19 sekund wczytanie miniaturek, pobieranie... tym razem wytrzymałem aż 6 min. (Transferring: 0.0%), poddałem się, rozłączyłem. Połączyłem aparat z iPadem, ale ten nie chciał wczytać miniaturek, trwało to 3 minuty, resetowałem appkę dwa razy, jak się wczytały, próba pobrania trwała 4 min., anulowałem, zresetowałem appkę, jeszcze raz próba pobrania przez 3 min., zazwyczaj odnoszę sukces w kilka minut, ale dzisiaj nie. Dzisiaj nie zgram tego zdjęcia.
 
adi24-78  Dołączył: 11 Lis 2010
Na Androidzie nie ma takich problemów wczoraj próbowałem na dwóch telefonach i było ok
Chyba ze w KP jest jakiś nowszy moduł wifi
 
lowpass  Dołączył: 07 Lut 2022
powalos napisał/a:
ffilip776, mam K-1 (I) i powiem, ze w porównaniu do K-5IIs AF jest dużo szybszy a w wersji K-1II ponoć jeszcze szybszy. Co do Wi-Fi się nie wypowiem, bo nie korzystam. Ja jako podstawowy obiektyw używam Tamrona 28-75/2.8 kupionego z drugiej ręki. Jest to pierwsza wersja tego szkła. Później Tamron zrezygnował z bagnetu "K" w kolejnych wersjach tego obiektywu. A szkoda, bo obiektyw jest chwalony


a jak się pracuje z rawami z k-1? W pentax lubię to że rawy są elastyczne, jak się boję prześwietleń niedoświetlam a potem podciągam do góry, cały czas wygląda to dobrze. np. z rawami z Sony to się nie udaje, zaczynają wyglądać nienaturalnie. Oglądałem trochę sampli z k-1 i mnie nie zachwyciły, ale może oglądałem te nieodpowiednie, źle obrobione albo naświetlone, albo ktoś miał pecha do światła. Jak ktoś zna jakieś ciekawe przykłady uzycia k-1 do krajobrazu lub reportażu, proszę o linki.
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Bardziej elastycznych RAW-ów nie spotkałem. Poszukaj przykładów w wątku o RAW Challenge
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
W cieniach pociągniesz 10 EV, w światłach odzyskasz do 1EV.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach