ffilip776  Dołączył: 21 Cze 2018
Moduł WiFi do Pentax K5 IIs
Witam forumowiczów!

Z uwagi na rozpoczęcie pracy reporterskiej spotkałem się z pewnym problemem. Otóż z uwagi na tempo pracy, mam bardzo mało czasu na powrót do domu i wrzucenie zdjęć na serwer (o obróbce nie wspominając). Dlatego też, zastanawiałem się, czy istnieje jakaś opcja, żeby zapewnić mojemu aparatowi funkcję WiFi. Czytałem, że istnieją karty SD z taką funkcją, jednak posty na ten temat są dosyć stare. Szukałem też konkretnych modeli wymienianych przez ludzi, jednak nie mogę znaleźć żadnego z nich. Czy karty SD z WiFi nie są już produkowane, czy dalej da się je spokojnie kupić? I, co ważniejsze, czy mogę przy pomocy takiej karty połączyć się jakoś z serwerem FTP w celu bezpośredniego wysłania JPGów?
A jeżeli nie karty, to czy istnieją jakieś adaptery udostępniające taką funkcję?
 

greentrek  Dołączył: 14 Sie 2012
Było coś takiego jak FluCard, jednak zainteresowanie znikome i chyba zniknęło z oferty Pentaxa. Relacja cena do użyteczności i pojemności była dość odjechana. Poza tym funkcjonalność była szczątkowa, chyba tylko zrzut w sieci lokalnej, przy znikomym transferze; żadnego sterowania maszynką itp. Ogólnie niewypał, nie wiem czy ktokolwiek z nas używał.
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
ffilip776, ja w takich sytuacjach używam: telefonu, tabletu lub komputera tym razem zwanego laptopem.
 

akagi66  Dołączył: 16 Lis 2007
miałem z pięć lat temu taką kartę SD , chyba toshiby. Nawet fajnie działało. Tyle, że dosyć wolno. Tym niemniej podczas pobytu za granicą, gdzie ze względu na ograniczenia ilośći bagażu laptopa nie zabrałem - to był dobry pomysł.
 
adi24-78  Dołączył: 11 Lis 2010
Do K-3 i ks-1 była taka karta do obsługi wifi
https://www.ricoh-imaging...-fc1/index.html
 
mihu7  Dołączył: 25 Lis 2013
Cześć, ja używałem tego:
https://recenzator.pl/karta-pamieci-z-wifi-gadzet-czy-rewolucja-test-transcend-wi-fi-sd-card/3/
Działało toto jakoś mizernie, a po jakimś - niezbyt długim po zakupie czasie - nastąpił zgon karty. Nie wiem, czy to nastąpiło po roku, czy dwóch - nie pamiętam...
Pozdrawiam.
 
RPM  Dołączył: 28 Lip 2010
Temat SD + WiFi nie umarł... nawet w mini SD przeewoluował...
 

emigrant  Dołączył: 20 Wrz 2006
RPM, ez Sh@re?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach