slwk2020  Dołączył: 22 Paź 2020
rychu napisał/a:
po prawej na dole masz przycisk "wyślij do", wybierasz "aplikację", w oknie dialogowym wybierasz z listy

Nie jestem zbyt oblatany w szczegółach windy - w oknie dialogowym nie wyświetla mi się DXO (tylko: Adresat poczty, Dokumenty, Folder skompresowany, Odbiorca faksu, Pulpit utwórz skrót, Urządzenie Bluetooth), więc utknąłem w tym miejscu. Jeżeli możesz mi podpowiedzieć jak rozpracować ten szczegół, będę bardzo wdzięczny.
Pozdrawiam.
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
slwk2020, kliknij PPM na otwarte zdjęcie. W tabelce, która się pojawi, będzie pozycja "Open Output images with"
Szukasz NIK-u w którym chcesz otworzyć i dalej tak jak pisze rychu. Też będzie pamiętać wszystkie Twoje wybory więc warto po kolei wybrać wszystkie z paczki NIK. Później tylko będziesz wybierał co chcesz.
 
slwk2020  Dołączył: 22 Paź 2020
powalos, rychu,
Bardzo dziękuję za pomoc, NIK otwiera się z poziomu DXO. :-B :-B :-B :-B
Jest tylko jeden myk. Zdjęcie trzeba otworzyć i zapisać w DXO, bo po samym otworzeniu opcje NIK są niedostępne.
Pozdrawiam.
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
slwk2020, pisząc "na dole po prawej" miałem w głowie okno DxO :-)
Jeżeli działa to super. Trzeba sobie pomagać, tym bardziej, że ja mam tutaj dług wdzięczności, gdyż cieszę się tym programem dzięki Koledze powalos.
 

Jakaranda  Dołączyła: 29 Maj 2013
A ja otwieram NIK-a i z DxO i z Gimpa :-D , bo nie wszystkie lokalne poprawki mi się udają w DxO, więc korzystam też z Gimpa .
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Jakaranda, bo lokalne poprawki to dopiero w PL4. Bawiłem się w trialu, fajnie to działa. W 11 to praktycznie tylko plamkowanie.
 

Jakaranda  Dołączyła: 29 Maj 2013
rychu - mam PL 5 ale jednak w Gimpie mi wygodniej, chociaż to strata czasu.
 
RPM  Dołączył: 28 Lip 2010
slwk2020 napisał/a:
Gdzie mogę znaleźć i pobrać najchętniej darmowe presety do DXO


Skromne presety są dostępne razem z programem.

Gdy korzystałem z wersji 11 nie zauważyłem problemów o jakich piszesz. Generalnie do DXO nie ma dużo presetów. A bezpłatnych innych niż te z instalką to chyba w ogóle nie widziałem.
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
mr.ra66it napisał/a:
Nieużywaną aktywację można podobno zwolnić.

Wygląda na to, że tak. Ale trzeba podać w formularzu wszystkie dane z faktury i "życiorysu" dotyczące zakupionej wersji, którymi nie dysponuję.
 
slwk2020  Dołączył: 22 Paź 2020
rychu napisał/a:
mr.ra66it napisał/a:
Nieużywaną aktywację można podobno zwolnić.

Wygląda na to, że tak. Ale trzeba podać w formularzu wszystkie dane z faktury i "życiorysu" dotyczące zakupionej wersji, którymi nie dysponuję.

Przy instalacji na nowym komputerze ze starym kluczem, jest podana strona do deaktywacji starego klucza i uzyskania nowego, jednak faktycznie ta strona już nie istnieje i trzeba posłużyć się formularzem kontaktowym. Czy ktoś z Kolegów przeprowadzał taką procedurę i skoro strona do deaktywacji starego kluczanie istnieje czy to w ogóle możliwe.
A może ktoś z Kolegów posiada jeszcze wolny klucz do DXO Essential?
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Mam do "11". Zajrzyj na PW
 

zuka68  Dołączył: 31 Maj 2010
RPM napisał/a:
slwk2020 napisał/a:
Gdzie mogę znaleźć i pobrać najchętniej darmowe presety do DXO


Skromne presety są dostępne razem z programem.

Gdy korzystałem z wersji 11 nie zauważyłem problemów o jakich piszesz. Generalnie do DXO nie ma dużo presetów. A bezpłatnych innych niż te z instalką to chyba w ogóle nie widziałem.


Można samemu je tworzyć. Kiedyś zobaczyłem taki, który mi się spodobał i trochę nieudolnie stworzyłem własny, ale jeszcze będą musiał nad nim popracować :)
 
slwk2020  Dołączył: 22 Paź 2020
zuka68,
W sumie, to właściwie każdą obrobioną fotografię można zapisać jako preset, ale jak ma się gotowca od profesjonalisty, to wystarczy skorzystać i cieszyć się z efektu.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach