rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
nuloop, no gratki za cenę, tylko po co Ci to? Chcesz inwestować w bagnet K, czy przyszedłeś na zakupy by zarobić na naprawie?
Tak, czy inaczej, życzę wszystkiego dobrego.
 
nuloop  Dołączył: 02 Maj 2022
Kupione dla zabawy, kolekcjonersko. A jak uda się ożywić, to może i się pobawię. Mam działającego Chinona CM-4s z fajnym Auto Chinonem 50 mm f.1.9 oraz jakiś teleobiektyw. Stąd zakup tych 2 korpusów, w stanie "nieznanym". W naprawy dla sprzedaży bawić mi się nie chce.
Mogę liczyć na pomoc zaawansowanych w kwestii trybików? Lubię czasem coś naprawić dla zwykłej frajdy :mrgreen:
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
nuloop napisał/a:
Mam działającego Chinona CM-4s

Piękny korpus z wieloma "bajerami, których próżno szukać w podobnych Pentax'ach ME lub A. No i sterowanie czasami w manualu przy pomocy tradycyjnego pokrętła a nie guziczkami. Zakres czasów też nie do pogardzenia i możliwość wielokrotnego naświetlania klatki. Praktycznie bez ograniczeń ilości. Dwa czasy samowyzwalacza itp. Brandowany przez kilka firm.
 
mientusfh  Dołączył: 13 Sty 2022
Kompletnie zmieniając narrację. Jeśli ktoś z was podczas wymiany zębatki w MZ-ce zgubi części, rozwali migawkę, i mało nie wyłamie ośki jednej z zębatek to musze powiedzieć jedno nie martwcie się to się wszystko da naprawić. Te aparaty to wadliwe cuda, myślałem ze moja MZ-7 jest już do kosza a okazało się że wszystko ale to wszystko dało się naprawić w przeciągu 15min. Właśnie wywołałem testowy film potwierdzający pełną sprawność MZ-7.
PS. Broń boże nie naprawiajcie ich gdy dzieci jeszcze nie śpią jeśli macie małe. To przepis na katastrofę.
 
Abaddon79  Dołączył: 14 Lip 2008
mientusfh napisał/a:
Kompletnie zmieniając narrację.

Chcesz jeszcze potrenować?
Mam mz10 w stanie NewOldStock
Tylko wiadomo z martwym lustrem
Zgadajmy się na PW
T.
 
mientusfh  Dołączył: 13 Sty 2022
Abaddon79 napisał/a:
mientusfh napisał/a:
Kompletnie zmieniając narrację.

Chcesz jeszcze potrenować?
Mam mz10 w stanie NewOldStock
Tylko wiadomo z martwym lustrem
Zgadajmy się na PW
T.


I kolejne MZ naprawione. Jeśli ktoś jeszcze potrzebuje pomocy w naprawie zapraszam na priv.
 
Abaddon79  Dołączył: 14 Lip 2008
Dziękuję naprawiony!

Polecam szpital dla MZ'tek
T
 
mientusfh  Dołączył: 13 Sty 2022
Czy ktoś posiada aparat typu MZ w stanie nie do odratowania, z którym chciałby się rozstać by stał się dawcą dla innych możliwych do odratowania MZ-ek. Niestety coraz częściej pojawiają się korpusy z uszkodzonymi mechanizmami zębatkowo-dźwigniowymi opuszczania lustra i dla ich ratunkiem jest już tylko dawca. Jeśli ktoś miałby kandydata proszę o wiadomość na priv.
 
kamil_o  Dołączył: 31 Sty 2023
Odświeżam temat. Czy ktoś może ma jeszcze na zbyciu jeszcze metalowe zębatki, chętnie odkupię ze dwie. Być może znajdzie się chętny do naprawy mz-6? Warszawa - Lublin mogę podjechać.
 
Abaddon79  Dołączył: 14 Lip 2008
mientusfh,
Wołają Cię!
:idea:
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
kamil_o, fajnie, że dołączyłeś, pewnie na chwilę po ratunek. Wypadało by się przywitać, to raz, a dwa, przeczytać choć dwa posty powyżej w wątku, w którym zaistniałeś. Powodzenia w naprawie i radości z użytkowania tego świetnego body.
 
kamil_o  Dołączył: 31 Sty 2023
rychu, Ja tu jestem od kilkunastu lat i forum przeglądałem jeszcze przed kupnem nowej mz-ki, jedynie teraz się zalogowałem :)
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
kamil_o, Dołączył: Wczoraj 16:16
Czyli nic Cię nie tłumaczy :-P
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Zębatki to nie wszystko, zapraszam na PPD.
 
kamil_o  Dołączył: 31 Sty 2023
rychu, Ale mam nadzieję, że nie jestem podejrzewany o lenistwo. Oczywiście wątek poczytałem, pewnie bez tego, nie kojarzył bym, że przyczyną zawieszonego lustra może być zębatka :)
Aparat przebieg max 50 filmów, leżał w szafie bez baterii, padł po odpaleniu. Gadałem z serwisem w Warszawie na Kole, generalnie mogą spróbować ogarnąć ale oni wkładali zakiś zamiennik ale też z plastiku, więc trochę słabo. Wiec jak ktoś ma na zbyciu, super. Ktoś chciałby dodatkowo wymienić, ok wolę dać zarobić forumowiczom. Ostatecznie po prostu postaram się sam zamówić i wymienić\skorzystać z serwisu. Technicznie to nie jest moja działka bardzo, ale jako młokos w końcu naprawiłem zerwaną migawkę w zenicie i patrząc na film raczej czasy trzymał :)
ps. i jak znam życie, to trzeba dodać nieśmiertelną regułkę "to może być to, ale trzeba rozkręcić i zobaczyć" :)
 
kamil_o  Dołączył: 31 Sty 2023
plwk, Czy PPD to znaczy na prive, chyba słaby jestem w internety :)
 
incosgnitos  Dołączył: 21 Sty 2008
kamil_o napisał/a:
plwk, Czy PPD to znaczy na prive, chyba słaby jestem w internety :)

Raczej o to https://pentax.org.pl/viewtopic.php?t=54754
plwk tam naprawi na miejscu :evil: :-B
Kiedyś to PPD znaczyło chyba Polish Pentax Days... obecnie Panie Pentax Działa :)
 
kamil_o  Dołączył: 31 Sty 2023
Dzięki za info i zaproszenie. Widzę że jesteście zgraną paczką, a ja tu bez dzień dobry i w ogóle, bez znajomości podstawowych pojęć :)
 
kamil_o  Dołączył: 31 Sty 2023
No więc dzięki mientusfh kolejny aparat naprawiony, pozdro

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach