dan  Dołączył: 11 Sie 2006
rOTTEN napisał/a:
Denerwujace prawda ? :)

Szczegolnie kiedy na kuriera czeka sie w pracy i nie mozna sie z nim skontaktowac :evil:

Edit:

Lampy poskladane! :-)

Ponizej efekt pierwszych, dosc nieudolnych prob:

 

Maciek  Dołączył: 20 Kwi 2006
dan, na czym postawiłeś obiekt?
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Cytat
dan, na czym postawiłeś obiekt?

stol bezcieniowy produkcji chinskiej :-)
 

screwdriver  Dołączył: 22 Mar 2007
dan, tym razem nie było dziwnego oddania kolorów i zupełnie innej temperatury od tej deklarowanej przez producenta (lampy światła ciągłego F&V z innego wątku)?
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
screwdriver napisał/a:
dan, tym razem nie było dziwnego oddania kolorów i zupełnie innej temperatury od tej deklarowanej przez producenta (lampy światła ciągłego F&V z innego wątku)?

Nie bylo, kolory w porzadku, mimo, iz zdjecie robilem przy dosc wymieszanym swietle. Dzienne wpadajace przez okno zasloniete zoltymi roletami + blyskowe. Moze byc tylko lepiej pod wzgledem oddania kolorw :-)

[ Dodano: 2007-10-27, 15:53 ]
Aha - komfort pracy nieporownywalny. Lampy skrecone do mnimum, w odleglosci ok. 1 m od przedmiotu a parametry: f/11, 1/180s, ISO100.
 

TLu  Dołączył: 25 Gru 2006
dan napisał/a:
screwdriver napisał/a:
dan, tym razem nie było dziwnego oddania kolorów i zupełnie innej temperatury od tej deklarowanej przez producenta (lampy światła ciągłego F&V z innego wątku)?

Nie bylo, kolory w porzadku, mimo, iz zdjecie robilem przy dosc wymieszanym swietle. Dzienne wpadajace przez okno zasloniete zoltymi roletami + blyskowe. Moze byc tylko lepiej pod wzgledem oddania kolorw :-)

To niemożliwe, nie wydałeś na to studio 20kzł, więc na pewno nie jest dobrze, Sprawdż czy jednak nie ma wpływu koloru rolet, za te pieniądze musi być. ;-)

Poważnie, to nieźle wyszło. Poczekam na zastrzyk kasy i też się we wspomniane zabawki zaopatrzę.
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
TLu napisał/a:
To niemożliwe, nie wydałeś na to studio 20kzł, więc na pewno nie jest dobrze, Sprawdż czy jednak nie ma wpływu koloru rolet, za te pieniądze musi być.

Tak sie zastanawiam, jaka przyslone musialbym uzyc, gdybym kupil proponowane w tym watku lampy o mocy 1000Ws ;-)

A powaznie, to musze sobie wygospodarowac jakies miejsce na studio, i pewnie wtedy przyda mi sie wieksza niz minimalna moc lamp 8-)
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
dan napisał/a:
A powaznie, to musze sobie wygospodarowac jakies miejsce na studio, i pewnie wtedy przyda mi sie wieksza niz minimalna moc lamp


Robiles na 1/4 mocy? No to studio możesz mieć co najwyżej 2x wieksze ;-) :-P
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
alkos napisał/a:
Robiles na 1/4 mocy? No to studio możesz mieć co najwyżej 2x wieksze

Tak tak, ilosc swiatla spada z kwadratem odleglosci... czy jakos tak :-P

;-)
 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
ale mam nadzieje, ze nie jest to jedyny obiekt jaki fociles w tym "studio"? :-P
ja zdecydowanie wole nature ozywiona 8-)
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Arti napisał/a:
ale mam nadzieje, ze nie jest to jedyny obiekt jaki fociles w tym "studio"?
ja zdecydowanie wole nature ozywiona

Jak na razie jedyny. Natury ozywionej w najblizszej przyszlosci raczej nie bedzie.

A w ogole to tylko street daje mi pelna frajde :->
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Wiesz Dan, ale street z softboksem to już nie to samo...
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Michu napisał/a:
Wiesz Dan, ale street z softboksem to już nie to samo...


A wiesz że o tym myślę? Taki softboksik A4 na lampie z boku... :-) Nawet zacząłem konstruować :-D
 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
Michu napisał/a:
Wiesz Dan, ale street z softboksem to już nie to samo...

Kiedys krazyly fotki jakiejs pani fotograf co miala na glowie lampe z parasolka... teraz bedzie dan z softboxem... ;-)
 

rOTTEN  Dołączył: 27 Mar 2007
No to pierwsza niesmiala proba nowej lampki :)



Ale dlaczego to takie male wyszlo to pojecia nie mam :/

 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
rOTTEN, RESPEKT! :-o

Swietny efekt, szkoda tylko, ze odbicie uciales. No i male to zdjatko. Jesli masz cos jeszcze, to wstaw w wiekszej rozdzielczosci :-)
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
hej chłopaki da radę jakoś bez cyfrówki albo bez światłomierza błyskowego obsługiwać takie lampki?:)

bo bym też potrzebował ale ani cyfry ani światł. nie mam , pierwsze za drogie i nie potrzebuje a drugie za drogie ..
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
guerilla napisał/a:
hej chłopaki da radę jakoś bez cyfrówki

Oj ciezko bedzie. No chyba ze masz mega wprawe. Albo jakis material momentalny :-P

guerilla napisał/a:
bez światłomierza błyskowego

Da rade. Ja jeszcze jestem za maly gogus w te klocki, zebym powaznie odczul brak fleszmiarki.
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
mam tak się składa dużo polaroidów. ale 600setek, więc cięzko raczej :_)
no nic,studio poczeka na światłomierz albo cyfrę.
 

rOTTEN  Dołączył: 27 Mar 2007
dan :oops: :)

no zaraz sprobuje zmienic na wieksze,wrzucilem na jakas stronke ktora pomniejsza :/
a odbicie tez bedzie w calosci jak tylko znajde cos co mi wyzej "tlo" przytrzyma :)

guerilla - bez swiatlomierza da sie jak najbardziej co widac na zalaczonych obrazkach :)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach