Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
ME-Super mchem mi porośnie... Trzeba się ruszyć. Czy jest w planach JA 9.0?
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
Ja się zastanawiam czy brać udział w 9.0. Podoba mi się (Bronica dawno tyle nie strzelała), chociaż czuć tu marazm w wątkach. Raczej wszyscy rzutem na taśmę kończą rolki - w tym ja. Liczyłem na większy zastrzyk adrenaliny i "rywalizację". A to jednak trzeba sobie samemu, spokojnie wymyślić projekt i konsekwentnie realizować. Slow and steady wins the race :-)
 

JacekK  Dołączył: 08 Wrz 2008
Nie dokończę tej edycji. "Czernkowe" godziny," całe "Laboratorium przyszłości" i inne bzdury spowodowały, że przestałem praktycznie fotografować z wyjątkiem fotografowania tych którzy fotografują czyli cyrku w szkole. Chociaż... pewnie by powstał z tego niezły "patoreportaż"
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Zapraszam do oglądania prac z październikowego wydania tegorocznej zabawy.

bbartlomiej, przewiduję jeszcze co najmniej 2 edycje. Więc zapraszam :-)
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
jorge.martinez, musisz w moim wątku wykasować jednego posta. Wstawiłeś dwukrotnie fotkę październikową tylko jedna z opisem z września. ;-)
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Szukałem w Chrome wyjątków w ustawieniach bezpieczeństwa, żeby wyświetlało zdjęcia załączone bez HTTPS - że względu na JA właśnie. No i kibel, nie potrafię znaleźć i nie widzę Waszych zdjęć. Pomożecie, ktoś, coś?
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Pogrzebałem i wygrzebałem. Mam!
Apetyt rośnie na JA 9.0 ;-)
 
Mirek  Dołączył: 12 Cze 2006
Ryszard napisał/a:
Pogrzebałem i wygrzebałem. Mam!

To co zrobiłeś? Mam ten sam problem.
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Na pasku adresu klikasz kłódkę - wyskoczy okienko z informacjami o bezpiecznym połączeniu, certyfikacie itp. Tutaj znajdziesz także "Uprawnienia dla tej witryny" - trzeba wejść, odszukać opcję wyświetlania niezabezpieczonej zawartości i zezwolić na takową. I wtedy zdjęcia, które jorge linkuje z lokalizacji bez https magicznie się pojawią.
Istotne: jest to robione lokalnie, dla witryny pentax.org.pl, a więc dla innych lokalizacji pozostają bieżące, bardziej restrykcyjne ustawienia.
A wcześniej nie mogłem tego znaleźć, bo szukałem w ustawieniach zabezpieczeń całej przeglądarki. Być może przytrafił Ci się ten sam błąd. Trick polega na tym, żeby zrobić to dla konkretnej witryny.
 
Mirek  Dołączył: 12 Cze 2006
Bierze i działa :mrgreen:
Dzięki :-B
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
Ostatnia klatka listopada strzelona. Wywołam w tygodniu i prześlę. :evilsmile:
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Niestety, ja w listopadzie zrobiłem chyba sześć klatek tak więc odpadam w przedbiegach. Nie wiem jak będzie w grudniu. Postaram się aby było lepiej. Nie wszystko mogę zwalić na pogodę, bo jak wiadomo B&W potrzebuje światła a raczej światłocienia a z tym było ostatnio słabo. Co dziwne przy takiej ponurej aurze całkiem znośnie wychodzą kolorki z cyfranki.
Oczywiście część winy ponosi własne lenistwo. Nawet gdybym nie dołączył się w grudniu to i tak "nie odpadnę" z zabawy.
Obiecuję, że będę działał również w następnej edycji ale zmienię chyba format na "120" 6x6. Tylko muszę przemyśleć sprzęt. Z pewnością nie będzie to P645N. Może jakiś mieszkowiec mieszczący się w kieszeni lub TLR ?
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
Żona niedawno zażyczyła sobie Yashicę MAT 124G - może z nią dołącze w kolejnej edycji. Mimo słabiutkiej matówki całkiem fajnie się nią robi.
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
Jednak dopiero wywołałem, rano będę skanował i prześlę.
 

Rrrodrigo  Dołączył: 07 Lis 2006
Listopadowe wyślę dziś z wieczora
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
Ja jestem w trakcie. A słuchajcie, bo dziwna sprawa.
Zauważyłem ok rok temu, że często mam jakby ubytki w emulsji na Ilfordzie HP5+. Zawsze kupuję ze sklepów, nowe, z długimi terminami. Na początku zwalałem to na swoje niedbalstwo, ale to chyba nie to.
Na skanie negatywu miewam dosyć często białe kropki, a dziś nawet widzę białe jakby włosy. Gdyby to był paproch, albo prawdziwy włos, to powinno to być czarne, bo nie przepuszcza światła skanera. Zdarzają Wam się takie ubytki? Naprawdę jakość materiałów poleciała na łeb na szyję? Skoro tak, to nie będę sobie zawracał głowy HP5+ tylko przejdę na tańsze Kentmere 400 - wypuścili właśnie na średni format. Jak jest u Was?

No może Kentmere jeszcze nie jest tańszy, ale pewnie zaraz się pojawi :-)
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
bbartlomiej, a nie są to "syfki" ze szyby skanera ?
Miałem coś podobnego na skanach różnych filmów. Rozebrałem Minoltę Dual, oczyściłem co się dało i problem zniknął. Co zaś do jakości negatywów to ogólnie przestrzega się przed Fomą 200 i to szczególnie w rozmiarze "120". Chociaż na korex coraz częściej pojawiają się skargi na nowe negatywy i to tych renomowanych producentów..
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
powalos, mogłyby, ale wtedy na skanie negatywu byłyby czarne, prawda? Tu na skanie mam białe plamki, czyli negatyw musiał być przeźroczysty w tym miejscu. Dziwne.
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
bbartlomiej, dopisałem wyżej co nieco. ;-)
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
Thx, tylko mi się to kupy nie trzyma. Żaden syf w skanerze nie zrobi białej plamy na pozytywowym skanie negatywu. Do czarnych plamek nie mam pretensji, bo to moje niewydmuchane zabrudzenia. Czy to ja już się zakręciłem? Bardziej skłaniam do spadku jakości.

Groszki na negatywie (też to miałem) wynikają z tego: https://www.ilfordphoto.c...-120-roll-film/
Te uszkodzenia emulsji, które widzę - nie mam pojęcia.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach