Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
Pixii - dalmierzowce z bagnetem Leica M
Na Fotopolis przeczytałem o nowym modelu dalmierzowca z bagnetem Leica M: https://www.fotopolis.pl/...ie-obliczeniowa

Ich radykalna koncepcja (brak AF to oczywistość, ale do tego dorzucają w gratisie brak ekranu LCD) zainteresowała mnie na tyle, żeby rozpocząć ten wątek.

W trzeciej odsłonie Pixii stawia na fotografię obliczeniową, jestem ciekaw jak im to wyjdzie.
Tymczasem do poczytania i obejrzenia obrazki pochodzące z drugiej generacji aparatu Pixii: https://www.dearsusan.net...-camera-review/ - efekty nie urywają, ale interpretacja kolorów wydaje się dość przyjemna dla oka.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Fajny projekt, wizualnie bardzo się dla mnie podoba, jednak co do walorów użytkowych, to ja nie mam bladozielonego pojęcia, dla kogo on jest ten aparat. Choć domyślam się, że gdyby kilku Szczecinian zakupiło to francuskie cudo, to by w niedługim czasie przejęli tutejsze forum i jeszcze PPD przemianowali na Polish Pixi Days.
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
Enzo napisał/a:
nie mam bladozielonego pojęcia, dla kogo on jest ten aparat

Dla tych skrajnie po lewej stronie tej krzywej ;)

Model dyfuzji innowacji E.M. Rogersa


BTW ja się identyfikuję z trzecią pozycją od lewej ....
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Ta przepaśč to jest osobliwość na rozkładzie t-Maturzysty
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Czy jest coś po maruderzy, bo jakoś się nie odnajduję na tym wykresie.
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
Michu napisał/a:
Czy jest coś po maruderzy, bo jakoś się nie odnajduję na tym wykresie.
Ci, którzy grymaszą.
 

Generic  Dołączył: 09 Lis 2007
Michu napisał/a:
Czy jest coś po maruderzy, bo jakoś się nie odnajduję na tym wykresie.


Gdzieś tam daleko po prawej jestem ja. Kupujący bardzo późno te innowacje które okażą się niewypałem i wszyscy o nich zapomną.
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Jednym słowem kustosze. Mam coś i z tego typu.
sołtys napisał/a:
Model dyfuzji innowacji E.M. Rogersa
Ciekawe, niemniej odniesienia do wykształcenia, dochodów i konserwatyzmu to jakieś z d... są - albo z czasów pierwszych kolorowych TV :lol:
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Ryszard, ja im więcej zarabiam tym mniej kupuję...

Najważniejsze to mieć priorytety :-P
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Priorytety mam, np. żeby aparat był ładny. Pixii jest bardzo ładny :-D
A możliwość wymiany procka i matrycy - fantastyczna! Pewnie z czasem będzie to coraz trudniejsze do zrealizowania, ale pomysł dobry. Można by nawet rzec "szczytny cel" :-)
Kytutr napisał/a:
W trzeciej odsłonie Pixii stawia na fotografię obliczeniową, jestem ciekaw jak im to wyjdzie.
Temat tyleż modny co śliski ;-) Oczywiście rozmaita obróbka jest faktem i się po prostu dzieje, ale jak wchodzi PR z hasłem "AI" to trzeba być przygotowanym na różne kuglarstwa :mrgreen:
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Ryszard, pewnie się skończy jak z podstawkami do CPU. Co z tego że możesz wymienić CPU jak częściej zmieniają się podstawki niż statystyczny Kowalski zmienia sprzęt :-P
A w końcu trafia na ścianę hardwareową i będą musieli zmienić pinout.

Mówisz fotografia obliczeniowa, myślisz "Pentax podkręca RAWy i histogram nie jest dzwonem"
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Podkręcam RAWy. Jestem dzbanem.
;-) ;-) ;-)
 
Mirek  Dołączył: 12 Cze 2006
opiszon napisał/a:
Najważniejsze to mieć priorytety

Nosz kurcze są - nowy obiektyw, nowy aparat, nowy statyw. Teraz trzeba to wszystko opłacić więc marsz do pracy, a pofotografuję kiedyś :mrgreen:
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
Michu napisał/a:
Czy jest coś po maruderzy, bo jakoś się nie odnajduję na tym wykresie.

Emeryci
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
sołtys napisał/a:
Emeryci

Czyli posiadacze Sony z okolic Torunia. Pasuje!
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
A to ktoś z tego forum nie jest jeszcze w wieku emerytalnym? Najmłodszy z nas - Ejzo - który zawsze wysyłany był po piwo, jak chciało się porozmawiać o poważnych tematach, w zeszłym roku skończył coś koło 65 lat. Przynajmniej na tyle wygląda na zdjęciach grupowych z różnorakich zjazdów klubu seniora pokazywanych na tym forum...
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
Michu napisał/a:
A to ktoś z tego forum nie jest jeszcze w wieku emerytalnym?

Nie no, zgadza się. Tylko chodzi o skalę na wykresie. Ten ostatni piksel po prawej to my. Tak na wszelki wypadek pokolorowałem go na biało, żeby było lepiej widać. Napis też.
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
sołtys napisał/a:
Ten ostatni piksel po prawej to my.
I teraz jednym to wisi, innym schlebia, a jeszcze innym doskwiera brak ciepełka tłumu... Piksel podzielony na trzy. Coś jak RGB bodajże ;-)
 

skaarj  Dołączył: 18 Mar 2016
Pixii śledzę od kilku lat ;) Niestety po bardzo krótkiej przygodzie z Leicą mam coraz więcej wątpliwości - znowu brak ergonomii :mrgreen:
Brak możliwości przetestowania IMHO "trochę" zniechęca. 3200 euro + VAT w ciemno przesuwa mnie raczej z lewej na prawą stronę wykresu :lol:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach