incosgnitos  Dołączył: 21 Sty 2008
axolotl napisał/a:
monit benq
pochwalisz się jakie bieńku wybrałeś?
 

axolotl  Dołączył: 01 Lis 2011
Pewnie. Żadna tajemnica.

Właśnie patrzę na 2506q. Przyznam ze szczeka opadła jak odpaliłem zdjęcie przerobione na szybko w edytorze iphone. Widać każdy szczegół. Dosłownie każdy.

Troche denerwuje fakt ze można tylko po usbc podpiąć. Wolałbym po DisplayPort.

Teraz tylko zabawa z konfiguracja wszystkiego.

MacBook zaleca rozdzialke 2k ale można i wlaczyc 4K tylko wtedy lupę potrzeba. :-)
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
A nie można 4k i zeskalować interfejs? (O tym pisałem)
 

axolotl  Dołączył: 01 Lis 2011
opiszon napisał/a:
A nie można 4k i zeskalować interfejs? (O tym pisałem)


Wiesz co muszę to wszystko posprawdzać na spokojnie. W każdym razie na szybko zainstalowałem SwitchResX a tam to juz cuda można robić.

https://youtu.be/4_aZDzuokdY

Priorytet dla mnie na chwile obecna to ogarnąć czerń. Na retinie jest o wiele lepiej. Zapewne kwestia ustawień.
 

axolotl  Dołączył: 01 Lis 2011
No dobra. Trochę protestowałem.

Mnogość rozdzielczości łącznie z Hidpi do fullhd w ustawieniach systemowych.
Niestety wtedy mamy tylko 30Hz i jest to baaardzo denerwujące.
Można pobawić się SwitchResX i tam już wybrać rozdzielczości z większym odświeżaniem.
Przyznam bez bicia, ze nie korzystam z takich rozdzielczości.

I teraz klucz programu. Czerń jest czarna ale niestety umywa się do rekiny w MacBooku air m1.
Jest to na tyle frustrujace, ze myślałem nawet nad zwrotem monitora.
Po głębszym zastanowieniu stwierdziłem, ze jednak go zostawię.
Matryca jest równomiernie podświetlona.
Większe pole robocze i dodatkowy ekran . Coś za coś.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Sprawdź poprawność wyświetlacza z wydrukiem - bo przecież o to chodzi. I w zależności od tego, który będzie bliżej prawdy, traktuj ów monitor jako wzorcowy. Głębokość czerni to nie wszystko - ważniejsza jest zgodność kolorystyczna i odcięcie czerni i bieli.
 

axolotl  Dołączył: 01 Lis 2011
W zasadzie pełna racja.
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
No i mam. W koncu sie doigralem. Moj laptop pada. Dogorywa. No nie chce wspolpracowac.
Przyszlo zastanowienie i sie zastanawiam czy szukac cos pod windowsem czy sprobowac maca.
Zasadniczo mysle czy sprobowac macbooka air (pewnie najtanszy z mozliwych) czy laptopa pod windowsa.
Zasadniczo poza ogladaniem filmow albo bajek to jedynie jakas obrobka zdjec jest wymagajaca dla sprzetu.
Pytanie czy cos polecicie? Znaczy jesli mam wybrac maca to wiem ale czy w podobnym budzecie znajde cos konkretnego pod windowsa?
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Co prawda nie sprawdzałem, ale podejrzewam, że w stosunku ceny do wydajności sprzęty będą zbliżone. Mac zyskuje na kulturze pracy oraz tym, że wydajność nie spada po odpięciu od zasilania. Nie wiem, jak wygląda u Ciebie kwestia oprogramowania - czy tylko pod Windę, czy uniwersalne.
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
Michu napisał/a:
...Nie wiem, jak wygląda u Ciebie kwestia oprogramowania - czy tylko pod Windę, czy uniwersalne.

w domowym uzytku raczej znajde odpowiedniki tego co uzywam :-)
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Rivelv napisał/a:
Zasadniczo poza ogladaniem filmow albo bajek to jedynie jakas obrobka zdjec jest wymagajaca dla sprzetu.
Planujesz podpinać to pod dodatkowy monitor? Z jednej strony Air prawdopodobnie będzie miał lepszy ekran (w zbliżonej cenie), z drugiej przy oglądaniu filmów, jak i obróbce zdjęć warto mieć większą powierzchnię ekranu. (Air jest 13", 15" ma już zdecydowanie wyższą cenę). Ma też ekran o proporcjach 4/3, co o ile do pracy jest OKO, o tyle do filmów już jakby mniej. lapki pod Windę w większości są panoramiczne.
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
mam dodatkowy monitor więc to nie zrobi mi różnicy najwyżej do maca pewnie będę musiał dokupić jakąś przejściówkę czy inną przystawkę. chociaż jak patrzę na nowe laptopy to też portów raczej niewiele
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Podczas wyboru skupiłbym się na okolicznościach - jak często będzie pracował na baterii, ile portów potrzebujesz, jak bardzo mobilny ma być, jaka wielkość ekranu Cię satysfakcjonuje... Twoje wymagania nie są jakoś wygórowane, więc podejrzewam, że cokolwiek wybierzesz, będziesz zadowolony.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach