bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
RAW Challenge 705
Proszę o przyklejenie przez kolorowych.
===============================

Zasady zabawy są tu: https://bakulik.pl/pentax/RC/ W tymże wątku proszę zadawać ewentualne pytania.

RAW do pobrania: https://bakulik.pl/pentax/RC/raw/rc705.dng (10,9 MB) – MD5: 5309E50C66057B99F765965D56F08319

Wyniki obróbki proszę przysyłać na adres: pentaxrawchallenge3 <-at-> gmail ->dot<- com

Czas nadsyłania – dopóki nie pojawią się wyniki. ;-)

Miło będzie, jeśli w treści maila napiszecie, jak pracowaliście nad plikiem.

UWAGA, NOWOŚĆ. Proszę dołączyć plik wygenerowany za domyślnych ustawieniach Waszej wołarki (czyli jeszcze przed ruszeniem suwaczkami). Po prostu import-export sp. z o.o. Proszę też dać znać, jakiego programu używacie. Obrazek proszę przysłać zmniejszony do 900 px.

Wszystkie trzy jotpegi proszę zapakować razem w jedno archiwum.

Pliki proszę nazywać:
– rc705_nick.jpg – duży obrazek (rozmiar oryginalny, max. wielkość 7 MB),
– rc705_nick_900.jpg – mały obrazek (900 px na dłuższym boku, max. wielkość 500 kB),
– rc705_nick_zero.jpg – mały obrazek bez obróbki (900 px na dłuższym boku, max. wielkość 500 kB),
– rc705_nick.zip – załączone archiwum.

Maile proszę tytułować podobnie: rc705_nick.

Bardzo proszę o pilnowanie nazewnictwa plików i tytułów maili. Zgłoszenia niespełniające tego wymogu nie będą przyjmowane.

Miłej zabawy!

===============================
Bardzo proszę o rawy do obróbki.
Można je wysyłać mailem na podany wyżej adres (max. 25 MB) lub wrzucać przez ftp:
serwer: host46.kei.pl
użytkownik: rcuser
hasło: wo2Gaish (ważna wielkość liter)
Proszę o podanie nazwie pliku swojego nicka, dobrze jest wiedzieć, od kogo mam pliki.
Powyższy ftp służy wyłącznie do wrzucania propozycji, a nie do nadsyłania wyników poszczególnych odcinków.
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
Powtórzę się: Bardzo proszę o pilnowanie nazewnictwa plików i tytułów maili. Zgłoszenia niespełniające tego wymogu nie będą przyjmowane.
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
Po kliknieciu na male zdjecie, otworzy sie ono w nowym oknie - w rozmiarze oryginalnym.
Zdjecia dostepne równiez pod adresem
https://bakulik.pl/pentax/RC/rc705.html

Tak wyglada ten plik bez obróbki, czyli jpg wyciagniety z rawa.


Link do spakowanych wszystkich malych plików:
https://bakulik.pl/pentax/RC/zip/rc705.zip

Link do spakowanych wszystkich zerowych plików:
https://bakulik.pl/pentax/RC/zip/rc705_zero.zip

1. Blesso


2. incosgnitos
Obrabiane w RT 5.9


3. kwrom
DxO PhotoLab 4 eksperyment


4. mr.ra66it
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
chyba wersja Blesso najbardziej mi pasuje :-)
próbowałem walczyłem - ale jakos efelty mi sie nie podobały - bo jak już wyciągłem coś z za tych chmur to wszystko miało paskudny niebieski odcień :-)
 

apemantus  Dołączył: 08 Maj 2013
Mnie też wersja Blesso, wydaje się najlepsza. Bardzo podoba mi się góra zdjęcia. Jedynie zieleń na dole jest chyba ciut za "trawiasta" jak na taką pogodę.
 
incosgnitos  Dołączył: 21 Sty 2008
blesso - na małym obrazku wygląda najlepiej, na pełnym ekranie drzewka na pierwszym planie już trochę jesienne mimo zdjęcia robionego 18-go maja o ~9.00 rano ;) takie trochę za bardzo 'golden ałer' jak na tą porę dnia
incosgnitos - chyba najbardziej neutralne, ale jakoś płasko wyszło :evilsmile:
kwroom - takie sokole oko ;), chyba ten mnie się najbardziej podoba, najwięcej szczegółów wyciągnięte...
mr.ra66it - coś nie pykło tutaj...
 

pe72  Dołączył: 13 Paź 2010
Jako sprawca, który popełnił to zdjęcie :-D napiszę, że mam mieszane odczucia co wyników poszczególnych prac. Na marginesie przyznam się, iż nienawidzę tego zdjęcia (podobnie zresztą jak i całej serii którą wtedy wykonałem), co wiąże się z faktem, że aparat w fatalny sposób zarejestrował to co rzeczywiściee działo się na niebie :-D Nijak nie miałem (i do dzisiaj nie mam) pomysłu jak obrobić ten obrazek, żeby odpowiadał temu co wtedy widziałem. To była zresztą przyczyną przesłania zdjęcia do RAW Challenge. Niech inni się pomęczą, może coś z tego wyjdzie. 8-) :mrgreen: Sytuacja na niebie była bardzo dynamiczna. Dosłownie w ciągu kilkudziesięciu sekund następowała zmiana, chmury przelewały się i tu i ówdzie pojawiała się dziura przez którą wylewało się słońce. Ale do rzeczy...
praca blesso:
- nieco za ciepły odcień zdjęcia (pewnie balans bieli), światło słoneczne wlewające się przez dziurę w niebie w rzeczywistości było prawie białe;
- ogólny kontrast zdjęcia najbliżej tego co mi odpowiada, z wyjątkiem drzew na pierwszym planie, które utonęły w czerni;
- w najwyższych światłach zginęły niektóre szczegóły (w dziurze w niebie),
- plus za zieleń drzew i trawy... to był bodajże maj i zieleń roślin była żywa.
praca incosgnitos:
- za słaby ogólny kontrast, chociaż drzewa na pierwszym planie wyszły ok :-D , za płasko
- lepiej w najwyższych światłach niż u blesso
- ogólna kolorystyka bardziej neutralna (pewnie idealanie byłoby coś w pół drogi między tą pracą a pracą blesso)
praca kwroom:
- najlepiej wyciągnięte najwyższe światła (dziura w chmurze)
- ogólnie kontrast nienaturalny, nieco za mocno w cieniach i jakoś tak wszystko się spłaszczyło
praca mr.ra66it :
coś nie poszło
Ogólnie żadna praca mi nie odpowiada, ale mimo wszystko chyba najlepiej jednak blesso, ze zwględu na fajny ogólny kontrast zdjecia, oczywiście z tymi zastrzeżeniami które wskazałem.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach