Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Stokrotka, gratuluję!
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Gratulacje!
Ciekawe czy Spinner zasiadał w komisji...
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Brawo !!!! Stokrotka.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Brawo!
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
Stokrotka napisał/a:
A ja się pochwalę!....


:-) i bardzo dobrze :-) chwal się :-) Gratulacje
 

Iza  Dołączyła: 01 Paź 2007
Stokrotka, pięknie. Zdjęcie bardzo ciekawe :-D
 

potraff  Dołączył: 22 Maj 2016
Brawo!
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Stokrotka napisał/a:
A ja się pochwalę!
O tak! Bardzo ładne! :-D
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Rozmyślam ostatnio po co mi te aparaty i fotografowanie. Niby nie w centrum - a jednak potrzebne. I tu wpada gość na YT i tak rozkminia:
Photography is NOT your hobby. It's an excuse. https://youtu.be/nJdWAXh2uG0
Może i Was zaciekawi?
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Metadane zdjęć z *ist DS podają manufacture_date 2004:11:07. Za rok okrągła rocznica. Może jakoś uczcić historycznego Pentaksa z 6-megapikselowym CCD, drugą po *ist D seryjną lustrzankę tej marki? Jakiś projekt w stylu J.A. czy coś... :idea:

(Hmm... cyfrowy J.A. na bazie niskorozdzielczej matrycy z konwersją do B&W... wizjer świetnie daje radę z M28/2.8... pomiar światła jest OK... myślę, myślę...)

Ktoś jeszcze ma na chodzie taki sprzęt?
 
korneli_z  Dołączył: 30 Sty 2017
A może by taki projekt rozszerzyć o wszystkie lustrzanki Pentaxa z 6mp matryca CCD? Bo nie mam ist D ale mam K100D a nawet ostatnio go włączyłem i działa :)
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Za bardzo egalitarny byłby wówczas ten projekt. Pamiętajmy, że ograniczenia wpływają pozytywnie na kreatywność. Dlatego zdjęcia tylko z Istów, ale w wersjach z gripem po drugiej stronie, dla osób leworęcznych.
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Cytat
myślę, myślę...
I mało co wymyśliłem, a tu już dyskusja nad regulaminem i preambułą :-)

p.s. W każdym razie oldtimer ogarnia bez problemu. *ist DS + M28/2.8. Dawno temu powinni zrobić Monochroma.
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Tymczasem na YT, 6-tygodniowe wyzwanie na kanale e6vlogs
https://youtu.be/wb3uRkNogTA?feature=shared
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
korneli_z napisał/a:
A może by taki projekt rozszerzyć o wszystkie lustrzanki Pentaxa z 6mp matryca CCD?
Popatrzyłem trochę na aparaty z początków cyfrowej fali i postawiłbym limit <= 10MPix bez określania typu matrycy oraz marki aparatu. Załapią się lustrzanki z CCD, pierwsze Canony, jakieś GR-Digital, kompakty Fujifilm i zwykłe, popularne dziś (podobno) "digicamy".

To może nawet z 2..3 osoby dołączą do zabawy przy takim szerokim spektrum :mrgreen:
 
radek_m  Dołączył: 21 Lis 2007
Ciekawe czy moje k10 dalej żyje. Odłożony 2 lata temu do pudełka i schowany. Kit do niego w szufladzie, więc .... jest szansa na dołączenie
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
K10D - legenda CCD.
Podłącz go do prądu i ożyw! ;-)
 

szpajchel  Dołączył: 20 Kwi 2006
Ja w moim K10D jeszcze nie zdążyłem zaktualizować firmware'u. Może nie muszę, skoro działa i ja jestem zadowolony?
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
*ist DS po aktualizacji do najnowszej wersji stał się innym aparatem niż w dniu premiery. Nawet dodatek do instrukcji wydali. Ale to chyba nieczęsta sytuacja ;-)
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Dodajmy, że ta aktualizacja miała miejsce w październiku 2023.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach