bogdanm  Dołączył: 01 Mar 2007
W końcu kwiecień ;)

Na hali tyż piknie
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Gdzieś w Beskidzie Niskim, październik 1980 (slajd ORWO).

 

potraff  Dołączył: 22 Maj 2016
Jesień już niedługo! Juuuuupi!!!!

Tymczasem odwiedziłem po raz pierwszy Góry Kamienne - stoją.

Z widokiem na Wyżynę Unisławską i Góry Wałbrzyskie:


Szczelina Wiatrowa:


Stożek Wielki:


Czerwone Skałki:


Potem nocleg w wiacie. Drugi dzień dopiero idzie do ciemni ;-)
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
W górach, w tamtych stronach, byłem ostatnio we wrześniu 1983-go, chociaż nie bezpośrednio w Górach Kamiennych lecz w Górach Sowich. Natomiast za granicą, w Adrspasko-Teplickich skałach, ostatnio w październiku 2017-go.

 

potraff  Dołączył: 22 Maj 2016
Ja zamiast Korony Gór Polskich robię coś podobnego. Chcę odwiedzić każde pasmo górskie. Brak mi jeszcze odwiedzin w Rudawach, Kaczawskich, Ślęży (mimo, że nie należy stricte do gór) oraz Sanocko-Turczańskich.
Ale Kamienne mi się bardzo spodobały.
plwk napisał/a:
byłem ostatnio we wrześniu 1983-go
ciekawe jak się zmieniły od tego czasu. Musisz podjechać ;-)
 

potraff  Dołączył: 22 Maj 2016
Podlazłem pod Czerwone Skałki:


Andrzejówka w remoncie, otoczona siatkami...
Przełęcz pod Gomulnikiem:


widok z platformy na Gomulniku Małym


i na koniec :-P

 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Jak skałki to skałki. Diabelski Kamień na stoku Jaworzyny Krynickiej. Slajd z października 1980.

 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Góry Izerskie, kwiecień 1983 (slajdy).


 

kwrom  Dołączył: 17 Lis 2009

Góry izerskie 2010r.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Nadal Góry Izerskie, 1-szy maj 1983 (slajd). WOP nie pozwolił nam iść szlakiem na Wysoki Kamień (stan wojenny). Zostaliśmy zmuszeni do maszerowania szosą do Szklarskiej Poręby. Szli za nami dopóki nie minęliśmy ostatniego szlaku wiodącego do naszego planowanego celu. Gdy zniknęli z tyłu skręciliśmy leśnymi dróżkami.

 
Mirek  Dołączył: 12 Cze 2006
To jest niesamowite, jak ładnie te slajdy przetrwały tyle lat. Jak kiedyś się jeszcze oglądało prezentacje na projektorach, to widziałem u różnych znajomych dramatyczny spadek jakości już po roku, dwóch - wyblaknięcia kolorów, zażółcenia itp. Z tego wynika, że chyba mieli nie do końca prawidłowo przeprowadzony proces wywoływania.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Są zażółcenia, na wszystkich jest mocno ściągany żółty i pomarańczowy. Tak jest na wszystkich slajdach ORWO, inne czas potraktował trochę łaskawiej. Również, o ile to możliwe, poprawiam balans bieli.
 

potraff  Dołączył: 22 Maj 2016
plwk napisał/a:
WOP nie pozwolił nam iść szlakiem na Wysoki Kamień (stan wojenny). Zostaliśmy zmuszeni do maszerowania szosą do Szklarskiej Poręby. Szli za nami dopóki nie minęliśmy ostatniego szlaku wiodącego do naszego planowanego celu. Gdy zniknęli z tyłu skręciliśmy leśnymi dróżkami.

I jak się dalej potoczyła przygoda?
Ja jeszcze w Tatrach w 2002gim spotkałem WOPistó. Gdy po 17 ruszałem ku Giewontowi z Kasprowego. To było ostatnie spotkanie z nimi...ale to już zupełnie inne czasy...
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
potraff napisał/a:
I jak się dalej potoczyła przygoda?

Przeszliśmy przez Wysoki Kamień i zeszliśmy do Szklarskiej Poręby. Potem ruszyliśmy w Karkonosze, w których też mieliśmy ciekawe historie, związane z dostępnością szlaków o czym później. Ilustruję również slajdem.

 

JacekK  Dołączył: 08 Wrz 2008
[img][/img]
 

JacekK  Dołączył: 08 Wrz 2008
Góry Izerskie - Wieczorny zamek ... chyba. Teraz szlak zamalowany, obejście dookoła Zwaliska nieciekawe... szkoda

 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
To raczej skałka w drodze na Zwalisko, Wieczorny Zamek to większa grupa skał na szczycie Zwaliska ale mogę się mylić. Ostatecznie minęło kilkadziesiąt lat. :mrgreen:

 

potraff  Dołączył: 22 Maj 2016
plwk napisał/a:
o czym później. Ilustruję również slajdem.

Czekam z (nie)cierpliwością na kolejne części :-D
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
2-go maja 1983 powędrowaliśmy koło Wodospadu Kamieńczyka, Schroniska na Hali Szrenickiej, dalej zielonym szlakiem (na czerwony powyżej schroniska nie wpuszczali) do Schroniska Pod Łabskim Szczytem.





Przy braku światła ze slajdów ORWO trudno jest wyciągnąć kolory inne od żółto-pomarańczowo-brązowych.
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
plwk napisał/a:
2-go maja 1983
Jeszcze kilka lat dzieliło mnie wtedy od pierwszego własnego aparatu, Smieny Symbol. A czym Ty naświetlałeś? Zenit, Kiev, Praktica - czy już Pentax, na bogato? ;-)


Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach