Yeti  Dołączył: 04 Lip 2007
SilverFast SE do Microtek FilmScan 3600
Mam fabryczne oprogramowanie SilverFast SE (płyta CD) do skanera Microtek FS 3600. Co prawda wyciągnięty z szafy po ok. 8 latach "leżakowania", ale po włączeniu do sieci elegancko włącza się i jak każdy skaner wykonuje swoje początkowe ruchy, komputer "pika" jak przy podłączeniu każdego nowego urządzenia USB i na tym koniec. Oczywiście nie jest "widziany"., to normalne, nie ma sterownika. Oprogramowanie SilverFast zainstalowało się bezproblemowo, ale przy próbie uruchomienia wyskakuje komunikat - "podłącz urządzenia" - czyli niestety skaner nie jest dalej widziany. To Win XP, bo do wyższych wersji nie ma SilverFasta, jak z innymi programami to nie wiem. Próby szukania w necie drivera Win XP do tego Microteka nic nie dały, coś gdzieś znalazłem, ale z kolei nie daje się zainstalować.
Może ktoś z Was miał taki problem i go rozwiązał, bo ja już nie daję rady...
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
VueScan ma wbudowane sterowniki do tego skanera https://www.hamrick.com/v...cal-information
 
Wlodek-SQ7NNI  Dołączył: 24 Sty 2023
Witam, Silverfast stosuje taką metodę, iż dodaje program do konkretnego skanera i z innym nie będzie działać, natomiast Vuescan stosuje bardziej przyjazne dla kupującego restrykcje, można jak pamiętam do czterech urządzeń podłączyć, jeszcze jedno, Vuescan jest dużo łatwiejszy do opanowania oraz jest po polsku, chociaż ostatnia wersja SF już posiada nasz język.
 

Yeti  Dołączył: 04 Lip 2007
Po wielu godzinach grzebania w necie i przeróżnych próbach, zainstalowałem zarówno Vuescan jak i Cyberview, które miały sterowniki tego Microteka. Silverfast ruszył, nie pokazuje już "podłącz urządzenie", ale każe wpisać nr programu (po co skoro go wpisywałem przy instalacji?),. OK, ja go mam legalnie kupionego na moje dane.. Po wpisaniu numeru każe wpisać nazwisko i imię - robię to, a on każe nadal wpisać imię i nazwisko, żadne kombinacje nie pomagają. Trochę mnie to już wkurza, tym bardziej że skaner na Cyberview ruszył i nawet całkiem dobrze działa (na Vuescan nie chce), tyle że ten program jest jednym z najuboższych jakie widziałem. Mam przynajmniej pewność że skaner jest całkiem sprawny.
Napisałem reklamacje do Lasersoft Image na takie działanie ich legalnego oprogramowania, czekam na odpowiedź.
 
Wlodek-SQ7NNI  Dołączył: 24 Sty 2023
Tak jak napisałem wcześniej - ich program jest przypisany do jednego konkretnego sprzętu - żadnego innego. Już przy zakupie wybierasz wersję do jakiego skanera jest program.
 

Yeti  Dołączył: 04 Lip 2007
Wlodek-SQ7NNI napisał/a:
Tak jak napisałem wcześniej - ich program jest przypisany do jednego konkretnego sprzętu - żadnego innego. Już przy zakupie wybierasz wersję do jakiego skanera jest program.

Nie czytałeś uważnie mojego pierwszego postu. Właśnie zakupiłem w Lasersoft Silverfasta dedykowanego konkretnie do mojego modelu skanera.
73
 
Wlodek-SQ7NNI  Dołączył: 24 Sty 2023
A co ja napisałem, ale napisz jaką masz wersję tego SF. Wersja ostatnia do wersji 8.8 oprócz samego programu SF, trzeba zainstalować sterownik danego skanera, od wersji 9.0 SF posiada własny sterownik do skanera i nie instaluje się innego, jeszcze jedno trzeba koniecznie - powtarzam koniecznie - wyłączyć sterownik VIA w usługach systemu windows.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach