Paffcio  Dołączył: 29 Maj 2006
opiszon napisał/a:
10 tys...
Hmmm to szacowana ilość sprzedanych licencji na filtr ND to będzie ile? 42 sztuki?
Temu tak wysoka cena, bo się koszty developmentu nie zwrócą nawet.


To jest 10 tys. nowych, trzeba do tego doliczyć jeszcze starych posiadaczy K-1. Podejrzewam, że z 1000-2000 sprzedadzą. Ale to i tak kiepski biznes. Dlatego zastanawiam się, że chyba byłoby lepiej, gdyby firma w geście dobrej woli dała taki firmware za free. Przy skali całego biznesu koszt minimalny, a przynajmniej zbudowałoby to przeświadczenie, że Ricoh/Pentax dba o swoich klientów.

 

Kuba Nowak  Dołączył: 12 Maj 2010
Mi takie działania przypominają słodzenie herbaty za pomocą rotacji płynu w szklance.
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Paffcio napisał/a:
zbudowałoby to przeświadczenie, że Ricoh/Pentax dba o swoich klientów
W Tobie i w opiszonie jako pierwszych :lol:
 
Paffcio  Dołączył: 29 Maj 2006
Ryszard napisał/a:
Paffcio napisał/a:
zbudowałoby to przeświadczenie, że Ricoh/Pentax dba o swoich klientów
W Tobie i w opiszonie jako pierwszych :lol:


Ja jestem już stracony. Ale jest cała rzesza fanów swego czasu podniecających się limitowaną zaślepką na gniazdo lampy błyskowej wydaną na 100 lecie firmy. Jest grupa wiernych fanów w USA z pentaxforums, jest też wielu indywidualnych użytkowników, którym firma mogłaby "zrobić dobrze" przynajmniej w taki sposób.

Naprawdę życzę Pentaxowi jak najlepiej nawet teraz, kiedy stoję już z boku. I martwi mnie fakt, że marka, której sprzętu używałem przez ćwierć wieku tak teraz dołuje. Mówią, że niby to tylko sprzęt, a to jednak kawałek mojego fotograficznego życia.
 
korneli_z  Dołączył: 30 Sty 2017
Paffcio napisał/a:
Ale jest cała rzesza fanów swego czasu podniecających się limitowaną zaślepką na gniazdo lampy błyskowej wydaną na 100 lecie firmy


hehe, to chyba o mnie :-P ale mina sprzedawcy w FotoPlus jak kupowałem zaślepkę była bezcenna :-P

 
Paffcio  Dołączył: 29 Maj 2006
O kurczę, szok :shock: :shock: :shock:
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
:-B :-B
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Ciekawe jakie są statystyki sprzedaży pasków i zaślepek.
Bo z aparatów to wiemy że firma się nie utrzymuje (tak, wiem, mają zysk).
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Pięć "setek" koło siebie, ładnie ;-)
Mnie za pentaksową biżuterię wystarczy DA 21/3.2 :-)

p.s. Założyłem wczoraj ND-GRAD do Jednego Aparatu. To jedyna opcja dla ME-Super, software'owej nie ma i nie będzie ;-) Zestaw Cokin, adapter, holder, dwa filtry. Było trochę grzebania, ale zabawa spoko. W sumie, trochę o to grzebanie chodzi, w moim przypadku. Ciekawe, jakie będą efekty, bo dopiero zdobywam doświadczenie ;-)

 
krzyc sur  Dołączył: 10 Paź 2018
Zrobiłem na szybko (brak czasu) pierwsze testy tego symulatora połówkowego i efekty są nie złe....można ustawić od 0 do -5EV, jest full regulacja poziom/pion i obrót do tego można regulować stopień twardości/miękkości, pech chciał że niebo było bez chmur więc trochę ciężko pokazać...tu -4EV. Pytanie po co to komu jak można na kompie...nożna, ale może być przydatne na wyjeździe. w górach etc, mamy praktycznie na miejscu efekt bez otwierania kompa. Działa normalnie w RAWach, może coś ciekawszego porobię w weekend.

ND simulator test 03 by krzyc sur, on Flickr
ND simulator test 01 by krzyc sur, on Flickr
BW 00765 by krzyc sur, on Flickr
 
jersey  Dołączył: 03 Cze 2020
opiszon napisał/a:
Ciekawe jakie są statystyki sprzedaży pasków i zaślepek.
Bo z aparatów to wiemy że firma się nie utrzymuje (tak, wiem, mają zysk).


Zysk ma cały dział foto. Czyli GRIII, WG i Theta też tam jest wliczana. Większość tego co sprzedają R&D zwróciło już lata temu, K-1 już nie jest produkowane bo skąd sensor to tylko koszt magazynowania zostaje.

Sprzedaż mizerna, ale jeżeli mają wystarczająco dużą marżę to może się opłacać.

Problemem jest raczej kolejna generacja bo zostaje pytanie ile potrwa zwrot opracowania K-1 Mk III, K-3 Mk IV. I czy w ogóle toto kiedykolwiek opracują. GRIV to się pewnie zwróci, jak powstanie to miłośnicy GRek, zwłaszcza z Japonii, rozszarpią całą dostawę w trymiga.

krzyc sur napisał/a:
Pytanie po co to komu jak można na kompie


Jak ktoś robi JPEGi i nie chce nosić filtrów fizycznych to mu się przyda. Ja bym sobie kupił gdybym miał na czym aktywować, ale moje K-3/3 od 4 miesięcy w serwisie i końca nie widać, części im się skończyły albo co?[/quote]
 
krzyc sur  Dołączył: 10 Paź 2018
jersey napisał/a:
opiszon napisał/a:
Ciekawe jakie są statystyki sprzedaży pasków i zaślepek.
Bo z aparatów to wiemy że firma się nie utrzymuje (tak, wiem, mają zysk).


Zysk ma cały dział foto. Czyli GRIII, WG i Theta też tam jest wliczana. Większość tego co sprzedają R&D zwróciło już lata temu, K-1 już nie jest produkowane bo skąd sensor to tylko koszt magazynowania zostaje.

Sprzedaż mizerna, ale jeżeli mają wystarczająco dużą marżę to może się opłacać.

Problemem jest raczej kolejna generacja bo zostaje pytanie ile potrwa zwrot opracowania K-1 Mk III, K-3 Mk IV. I czy w ogóle toto kiedykolwiek opracują. GRIV to się pewnie zwróci, jak powstanie to miłośnicy GRek, zwłaszcza z Japonii, rozszarpią całą dostawę w trymiga.

krzyc sur napisał/a:
Pytanie po co to komu jak można na kompie


Jak ktoś robi JPEGi i nie chce nosić filtrów fizycznych to mu się przyda. Ja bym sobie kupił gdybym miał na czym aktywować, ale moje K-3/3 od 4 miesięcy w serwisie i końca nie widać, części im się skończyły albo co?
[/quote]

W sumie napisałem że jest to dobre rozwiązanie (ktoś tam pisał wcześniej że to bez sensu bo jest Photoshop)jak nie chcemy nosić ze sobą laptopa/kompa i holderów/filtrów…mam np. na Iriixa 11 holder NISI a same filtry to wielkie płaty szkła 150x180…jeden już zbiłem , zobaczę jak się pogoda poprawi, jedyne co zauważyłem to że aparat trochę prześwietla jasne partie i trzeba obniżyć trochę pole działania filtra..po za tym jest ok.
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
krzyc sur napisał/a:
można ustawić od 0 do -5EV, jest full regulacja poziom/pion i obrót do tego można regulować stopień twardości/miękkości
Regulacja spoko, praktyczny zakres IMHO. Przejście wygląda na płynne, choć bardzo szybkie - no ale -4EV to nie jest mało. W sumie podoba mi się. Dzięki, że pokazałeś :-)
krzyc sur napisał/a:
np. na Iriixa 11 holder NISI a same filtry to wielkie płaty szkła 150x180…
Właśnie, właśnie, a ten patent pójdzie nawet z fiszem. Ciekawe, jak by to wyszło - w kadrze wszystko krzywe, a filtr prosto... :mrgreen:


Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach