dan  Dołączył: 11 Sie 2006
rOTTEN, butelke do zamrazarki wpakowales? :-)
 

rOTTEN  Dołączył: 27 Mar 2007
Zmienilem na troche wieksze :)

dan - nie, to zamierzam zrobic jutro ;)
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
rOTTEN napisał/a:
Zmienilem na troche wieksze :)

Bardzo ladnie Ci to wyszlo, swietnie dobrana konwencja do przedmiotu :-)
 

rOTTEN  Dołączył: 27 Mar 2007
A dzieki dzieki :)

Ktos juz mi wytknal niedorobke w tle :) ale jak sam powiedzial "w photoshopie 3 sekundy" :)
 

Grzegorz  Dołączył: 01 Sie 2006
Witam,
To ja moze pochwale sie co mozna wycisnac z 68Ws zarowki blyskowej + Metz 36-C2 + Pentax 201SA na wlasnorecznej roboty stole bezcieniowym z dwoch szyb i materialu dyfuzyjnego pomiedzy nimi. Zdjecia robione w RAW i wolane w RawTherapee, praktycznie brak pozniejszej obroki w Gimpie. Glownie packshoty ale jak widac mozna i portret wycisnac a jesli nie zalezy nam na idealnie bialym przepalonym tle za cala sylwetka to i osobe w calosci o odpowiednio duzym pomieszczeniu mozna spokojnie doswietlac dla przykladu na f5,6 ISO 400 i czasach 1/100. Wszystkie wymienione lampy wyposazone w softboxy, parasolki i dyfuzory.



Pozdrawiam
 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
No to pochwalcie się, jak Wam się te nowe lampki spisują. Warte to coś? O wynikach nie wspomne nawet....

[ Dodano: 2007-11-16, 10:12 ]
No co jest? Napiszcie cos o tych lampkach? Jak to się sprawdza w praniu, rozpadły się już, czy jeszcze nie?
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Arti, a co tu pisac... Do pakszotow sprawdzaja sie niezle. Przydalyby sie wieksze softoboxy, bo mam 50x70. Jakas forma skupienia swiatla tez by sie przydala.

Z ludzmi robilem na razie jedna sesje i wyszlo tak se. Przede wszystkim dlatego, ze to byl moj pierwszy raz a towarzystwo bylo kompletnie niezdyscyplinowane i podpite.

Tu ja oswietlony tymi lampkami:
http://manufactura.home.p...p=144320#144320

Grzegorz, nie podobaja mi sie te Twoje zdjecia. Sa plaskie i martwe :roll:
 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
Grzegorz, a mnie zastanawia, czy Ty naprawdę uważasz, że te fotki są tak dobre, że nawet wielkości znaczka pocztowego trzeba koniecznie zabezpieczać wzorkiem na całej fotce, bo ktoś na pewno ukradnie? Dla mnie za małe a ten znaczek mnie tak przeszkadza, że trudno czsem fotke obejrzeć....
 

rOTTEN  Dołączył: 27 Mar 2007
Moze niedlugo sie czyms "pochwale"
Lampka ma sie dobrze bo prawie wcale nie uzywana
Po wyjsciu z pracy mam dosc blyskania i wciskania spustu :/
Jak znajde chwile wytchnienia polaczonego z natchnieniem to sie zabiore do roboty :)

Pozdrawiam

rOTTEN
 

Grzegorz  Dołączył: 01 Sie 2006
Arti napisał/a:
Grzegorz, a mnie zastanawia, czy Ty naprawdę uważasz, że te fotki są tak dobre, że nawet wielkości znaczka pocztowego trzeba koniecznie zabezpieczać wzorkiem na całej fotce, bo ktoś na pewno ukradnie? Dla mnie za małe a ten znaczek mnie tak przeszkadza, że trudno czsem fotke obejrzeć....


Ja tych zdjec nie zabezpieczalem. Przelinkowalem pare zdjec z mojego folio na www.dreamstime.com - tam wszystkie zdjecia sa z automatu markowane. Nie chcialo mi sie robic osobnej galerii tylko na te okazje.

dan napisał/a:
Twoje zdjecia. Sa plaskie i martwe

Zgadzam sie w 100%. Takie mialy byc zeby je wogole przyjeli w miejscu z jakiego je tu linkowalem. Zdjecia tej dziewczyny mam tez w aranzacji bardziej artysycznej z gra swiatel i cieni jednakze takie zycie ze "szuka" zostaje w szufladzie a prostota idzie na sprzedaz. Jak zawsze popyt ksztaltuje podaz.

Pozdrawiam
Grzegorz

 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Grzegorz napisał/a:
Zdjecia tej dziewczyny mam tez w aranzacji bardziej artysycznej z gra swiatel i cieni jednakze takie zycie ze "szuka" zostaje w szufladzie a prostota idzie na sprzedaz. Jak zawsze popyt ksztaltuje podaz.


?!?

Nam sie przeciez w koncu mozesz sztuką z szuflandii pochwalic ...
 

Grzegorz  Dołączył: 01 Sie 2006
Wiem, wiem. Alle watek byl o oswietleniu w tzw mini studiu. Na naszym forum mozna tylko zalaczac zdjecia umieszczone gdzies na sieci a ja swoja strone mam we flashu i z tamtad nie da rady podlinkowac a moje folio w agencji stockowej skad linkowalem zdjecia zawiera takie a nie inne zdjecia. Pare starych zdjec mozna obejrzec na stronie www.grzegorz_szlowieniec.republika.pl . Z tym ze tylko zdjecia tej dziewczyny co powyzej sa wykonane opisanym przeze mnie zestawem oswietleniowym, reszta to byla dopiero prowizorka taka ze szkoda pisac :oops:

PS. Poprawilem literowke w linku do agencji z ktorej linkowalem zdjecia powyzej (wczesniejszy post).
 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
Grzegorz napisał/a:
Ja tych zdjec nie zabezpieczalem.

No bo już się bałem....
Czekam na te z szufady. Możesz przecież wrzucić gdzieś na sieć, na jakiegoś imageschacka i linkować. Nie daj się prosić...
 

Grendel  Dołączył: 31 Gru 2006
rOTTEN napisał/a:

Zastanawiam sie nad tymi oprawkami.Mozna kupic 2 typy:

1."Ze sznureczkami" - moim zdaniem wyjatkowa tandeta,wyglada jak samorobka

http://www.allegro.pl/ite...lek_3miast.html

2."Plastikowa"

http://www.allegro.pl/ite...t_warszawa.html


No i rzeczywiście. Kupiłem tę pierwszą, podwójną ze sznureczkami. Jedna oprawka pękła już w czasie transportu, w drugiej gwint i styki po prostu przekręciły się przy próbie wkręcenia żarówki błyskowej, tak był miękki i cienki metal z którego to było zrobione. Parę miesięcy temu kupiłem po 4zł oprawki "remontowe" (takie z kostkami do przykręcenia w miejsce lamp podsufitowych) i sprawują się na tym miejscu o niebo lepiej. Plastik z którego wykonano oprawki z pierwszej aukcji sprawia wrażenie przegrzanego - kruszy się jakby miał 20 lat... Pęka w rękach... Ze względu na dobro swojej punktacji na allegro odstąpiłem od op... gościa publicznie, ale już więcej tego badziewia nie kupię. Wolę samoróbki rodem z Liroya & Praktikera... Trochę jeżdżenia i roboty, ale przynajmniej mi się to w rękach nie rozwali...
 
Grizley  Dołączył: 30 Sie 2007
Grendel, to dlaczego takie badziewia kupiłęś
zobacz na te Oprawka 1
Oprawka 2 są solidne , mocowanie na statyw i bez jakiegoś
dennego sznureczka.
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Grizley, ale te sa pojedyncze. No i gwint tez maja slabo wyprofilowany.
 
Grizley  Dołączył: 30 Sie 2007
dan, wiem ze są pojedyncze ale można kupić dwie to
i tak cena wyjdzie ta sam co za podwójny, który proponował Grendel, a tak pozatym to mam akurat 3 sztuki tych oprawek i jakoś się trzymają .
 

DarekK  Dołączył: 05 Lut 2008
Witam,
Mam pytanie do praktyków.
Jestem na etapie budowy własnego mini studia, fotografia portretowa i packshoty. Pomieszczenie 2,4 x 4 m i 2,2 m wysokości. Oświetlenie podstawowe 2 x CY200K i 1 x CY400K lub CY500K (przez softboxy).
Jaki kolor pomieszczenia jest praktyczniejszy (podłoga, ściany i sufit). Czarny - marzenie Grzegorza, czy jasny zdjęcia z podręczników przedstawiające przykładowe mini studia?

pozdrawiam,
Darek

[ Dodano: 2008-06-16, 10:27 ]
Ponowię pytanie, jak wyżej.

Może być jasny (bez problemu), ewentualnie czy w tak małym pomieszczeniu należy tłumić wszelkie możliwe refleksy ( i tu problem co później zrobić z tak pomalowanym pokojem)? Niestety nie mam możliwości sprawdzenia.
W pierwszej kolejności malowanie, następnie zakup wyposażenia.

pozdrawiam,
Darek
 
krawiec
[Usunięty]
zagłebiłem się w cały powyższy wątek i doszedłem do własnych wniosków...a co ważne wprowadziłem wszystko w plan działania...zakupiłem tło produkcji bardzo wschodniej...zaopatrzylem się w zarówki jarzeniowe i skonstrułowałem do nich kartonową obudowe wyłożoną od wewnatrz folią aluminiową...ustawilem modela...załozylem M 50/1.7...najogolniej to nie znecałem sie nad modelem i samym kombinowaniem swiatel...przyjdzie na to czas :lol: poniżej prezentuje fotki ... glownie trzaskalem na f2.8





[ Dodano: 2008-12-01, 22:12 ]
sa już tematy o lampach pierścieniowych,ale raczej do fotografii macro...pytanie czy ktoś z Was bawił sie w tworzenie podobnej konstrukcji http://www.ozi.webas.pl/kolo/ no i z jakim efektem ?
 

BAN gucio-59  Dołączył: 24 Lut 2007
No cóż i zaryzykuję przywrócenie tematu, chętnie zrobiłbym sobie takie "STUDIO" bo mnie coś korci do robienia studyjnych fotek, ale z żywym modelem. Może Ci co już to robili pomogą, w końcu majcie doświadczenie... plissss...Mam troszkę kasy na wydanie... Nie piję od kilkunastu lat, papierosy rzuciłem tyż, została fajka i Żona... :lol:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach