Łukaszzz  Dołączył: 15 Wrz 2007
LAPTOP Z USA... PROSZĘ O POMOC !!!
Witajcie chciałbym kupić laptopa z USA HP Pavilion nie wiem jeszcze jaki (na oku mam DV9620US 17" z AMD procesorem.)
http://www.amazon.com/Pav...96540552&sr=8-2


Czy ktoś z Was wie gdzie niedrogo kupić taki sprzęt i ile kosztuje wysyłka do PL konkretnie mazowieckie ??

Bardzo bym prosił o pomoc (równiez tych którzy siedza za oceanem może znacie jakieś dobre sklepy gdzię tanio tam można kupić ?? :) )....

Dzięki..
 

Dancer  Dołączył: 05 Wrz 2006
Hmmmmmmmm dużo sprzętu sproadzam z całego świata - ale laptopa wolałem kupić sobie w Vobisie :-]

Dowalą Ci cło + vat - to jest nieuniknione przy takim nowiutkim sprzęcie.
Duża kwota wchodzi w grę............ duże ryzyko.............
Jednak to elektronika......... Ja się spokojnie, że mój HP Pavillon 6625 śmiga ;-) w przypadku awarii... miałbym spory kłopot :-/ a tak... gdziekolwiek jestem w Polsce to wstawiam laptopa do serwisu Vobis i nadal spię spokojnie...... ;-)
 
lipalipski  Dołączył: 28 Mar 2007
Dancer, tylko, że tam znacznie taniej. Ale to by musiał ktoś przywieźć. Na przesyłkę też bym sie nie zdecydował.
 

Dancer  Dołączył: 05 Wrz 2006
Dokładnie tak.
 

Łukaszzz  Dołączył: 15 Wrz 2007
Jaki jest koszt cła i VAT w przypadku towaru z USA przywiezionego przez kogoś ??
Ew. jakie koszty ponosi ta osoba ?
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
M_O_R_I, szukajka na górze strony - bo było!
 

gator  Dołączył: 24 Kwi 2007
M_O_R_I: ja sprowadzilem juz kilka... nascie dell-i ze stanow, tylko i wylacznie kupowane na ebay-u. Przy uzywanym roznica jest zauwazalna, przy nowym po doliczeniu oplat wyjdzie Ci taniej moze 200-300 zl i czy to ma sens ?

Co do oplat to od zadeklarowanej wartosci na paczce + koszty wysylki (jak ktos wysyla mi prywatnie place okolo 40-70$ za wysylke, w sklepie bedzie drozej) + clo + 22 % vat


Pozatym co tu duzo ukrywac, firma ktora proponujesz to dno. Czesto sie psuje a gwarancji u nas nie bedzie. Jak kupowac taki wynalazek to tylko u nas aby miec gwarancje (i to co najmniej 3 lata), jezeli cos ze stanow to tylko dell.
 

Dancer  Dołączył: 05 Wrz 2006
gator napisał/a:
M_O_R_I:Pozatym co tu duzo ukrywac, firma ktora proponujesz to dno. Czesto sie psuje a gwarancji u nas nie bedzie. Jak kupowac taki wynalazek to tylko u nas aby miec gwarancje (i to co najmniej 3 lata), jezeli cos ze stanow to tylko dell.


Głupoty.
 
lipalipski  Dołączył: 28 Mar 2007
gator napisał/a:
Pozatym co tu duzo ukrywac, firma ktora proponujesz to dno. Czesto sie psuje

Gdzieś Ty to wyczytał?
 

Dancer  Dołączył: 05 Wrz 2006
Pewie 8 lat temu w czasopiśmie "Secret Service".
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
lipalipski napisał/a:
Gdzieś Ty to wyczytał?

Jak to gdzie? W Internecie! ;-)
 
lipalipski  Dołączył: 28 Mar 2007
bEEf napisał/a:
Jak to gdzie? W Internecie!

Na forum Della albo Lenovo.
 

Łukaszzz  Dołączył: 15 Wrz 2007
gator napisał/a:
M_O_R_I:Pozatym co tu duzo ukrywac, firma ktora proponujesz to dno. Czesto sie psuje a gwarancji u nas nie bedzie. Jak kupowac taki wynalazek to tylko u nas aby miec gwarancje (i to co najmniej 3 lata), jezeli cos ze stanow to tylko dell.


Nic nie proponuje, pokazuje przykładowy tylko model z netu.
Mam już laptopa HP 10 lat. Nie uwazam żeby to było dno, tym bardziej ze paviliony uchodzą aktualnie za najładniejsze i najbardziej chodliwe laptopy.
Miałem też Della.... nie zaprzeczam nie jest zły również, lecz nie mi podoba się bardziej Pavilion. Sprzętowo niczym nie ustępuje Dellowi, no a jak jeszcze ma procek Core 2 Duo 2,2 to już w ogóle maszyneria :evilsmile: :evilsmile: :evilsmile: :evilsmile:
 
lipalipski  Dołączył: 28 Mar 2007
M_O_R_I napisał/a:
Nie uwazam żeby to było dno, tym bardziej ze paviliony uchodzą aktualnie za najładniejsze i najbardziej chodliwe laptopy.

Było, nie było, to najwyższa seria HP.
 

gator  Dołączył: 24 Kwi 2007
to ze asus, fujitsu, HP, toshiba i cala reszta (nawet IBM/Lenovo) poza dell-em to dno, jest to tylko moje prywatne zdanie. Od kiedy pokazalo sie pentium 75 sciagam laptopy z zagranicy. Sprawne, uszkodzone - poprostu wszystko co czlowiek mogl z laptopem zrobic. W zwiazku z powyzszym od dluzszego czasu zajmuje sie naprawą tego sprzetu, i jest dobrze mi znana technologia jaką poszczegolni producenci stosuja w swoim sprzecie (wyzsze modele dell-a sa budowane identycznie jak zwykly PC, czyli w razie awarii ktoregos z elementow moge go bez problemu wymienic, bez koniecznosci wymiany calej plyty glownej jak jest to w/w markach). I na tej wlasnie podstawie wysuwam swoje wnioski. Ja jezeli komus scigam laptopa i udzielalem na niego gwarancji, to tylko dell, za inne marki nie nastawiam karku.

Przepraszam ze kogos urazilem moim podejsciem do tych marek, ale takie jest moje prywatne zdanie oparte na kilkuletnim doswiadczeniu z tymi markami. Pomijam juz fakt ze czesto ludzie przychodza do mnie ze sprzetem, ktory ulegl uszkodzeniu praktycznie zaraz po zakonczeniu okresu gwarancji. Oczywiscie o niczym to nie swiadczy, ale naprawde widze duzą roznice w awaryjnosci dell-a a pozostałych producentow.

Pozatym prosze zwrocic uwage na to co pisalem juz wczesniej, ze jezeli kupowac hp to tylko u nas aby miec 3 lata gwarancji.

[ Dodano: 2007-12-02, 10:25 ]
M_O_R_I napisał/a:

Mam już laptopa HP 10 lat. Nie uwazam żeby to było dno, tym bardziej ze paviliony uchodzą aktualnie za najładniejsze i najbardziej chodliwe laptopy.
Miałem też Della.... nie zaprzeczam nie jest zły również, lecz nie mi podoba się bardziej Pavilion. Sprzętowo niczym nie ustępuje Dellowi, no a jak jeszcze ma procek Core 2 Duo 2,2 to już w ogóle maszyneria :evilsmile: :evilsmile: :evilsmile: :evilsmile:


ja nigdy nie kupilem laptopa, po wygladzie, ale to oczywiscie kwestia gustu

To ze w kazym laptopie moze byc cpu core 2 duo czy 2GB ramu, to chyba rzadna rewelacja. Problem pojawia sie kiedy laptop ma obslugiwac pamieci taktowane 800 MHz, lub wydajne karty graficzne (gdzie chlodzenie musi byc lepsze niz na cpu). Pozatym rzaden z producentow od wielu lat nie dorownał matrycom dell-a - nawet do dnia dzisiejszego.

Cytat
lipalipski napisał/a:
Jak to gdzie? W Internecie!

Na forum Della albo Lenovo.


Na forum dell-a/lenowo przeczytalem rowniez ze zaden z producentow nie montuje na swoich plytach glownych portu RS232 (COM) oczywiscie poza dell-em, co niestety do dnia dzisiejszego jest barzo powszechnie uzywane (zwlaszcza przez elektronikow itp).
 
lipalipski  Dołączył: 28 Mar 2007
gator, nie sądzę, aby ktokolwiek tutaj miał się obrażać z powodu jakiejkolwiek opinii na temat jakiejkolwiek marki.

Natomiast możliwość wymiany poszczególnych elementów nie przesądza IMHO o awaryjności sprzętu. A jeśli awaria nastąpi w czasie gwarancji to mi wszystko jedno co wymienią. Jeśli po, czyli po 2-3 latach, to sądzę, że taka płyta kosztuje niewiele.

Chociaż może moje podejście do tematu wynika z faktu, że kiedy po okresie gwarancji pada mi laptop, to go po prostu wyrzucam i kupuję nowy. Chociaż mam wciąż działający bez zarzuty około pięcioletni Fujitsu.

U mnie w robocie na ponad 50 osób jest pewnie około 70 laptopów firm od CA do Della :-) w najróżniejszym wieku i ludzie nie uskarżają się zbytnio na awaryjność. Zazwyczaj na baterie i słabą wydajność.

Oczywiście, poza wszystkim warto mieć gwarancję.
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
Prawdę powiedziawszy to moje doświadczenia wskazują, że wcześniej się zestarzeje moralnie laptop, niż gwarancja na niego minie. Jak wywaliłem blaszaka z domu (bo miejsca szkoda), to zanabyłem "poleasingową" Toshibe Portege 300CT. Super sprzęcik - malutki, ważył jakieś 1200g i w ogóle wypas. Tyle, że na 32MB RAMu i Pentium 133mHz (nawet podkęconym na 166) to dziś już pracować by się nie dało :-/ No, ale Win98 i zwyczajowe oprogramowanie działało bez bólu. Po drugiem spadnięciu z biurka, kiedy matryca/ekran z resztą laptopa połączony był już tylko kablem, a i faktem, że nowe wersje oprogramowania, które mi w pracy potrzebne wymagały większych zasobów, przesiadłem się na Della CPx (czy jakoś tak). Trochę już mu klawiatura szwankowała pod koniec naszej wspólnej bytności, ale jego czas się skończył, bo trzeba było RAWy z Pentaxa obrabiać ;-) No i w ogóle się jakiś taki powolny zrobił... Od prawie roku mam Compaq/HP nx7400 i na razie styka. Choć pewnie za rok - dwa trzeba będzie zgodnie z duchem postępu wymienić na coś bardziej nowoczesnego :-/
 

Tymeq  Dołączył: 17 Sie 2007
A ja za to chętnie skorzystam z porad gatora :-D Moje doświadczenia z HP są zdecydowanie mało pozytywne, bo po sprowadzeniu zza Wielkiej Wody dość wysokiego modelu (jak na tamte czasy) rzeczonej firmy padła płyta główna. Koszt naprawy szacowany był w kilku serwisach krakowskich i zazwyczaj kończyło się na propozycji wymiany płyty. Kwota? 60% ceny laptopa :evil: .
Więc komputer zmienił właściciela, a ja stałem się bardzo szczęśliwym posiadaczem ThinkPada T23, który służy mi dzielnie do dziś i złego słowa o nim nie mogę powiedzieć. Niestety potrzebuję znacznie większej mocy obliczeniowej i stąd mój wzrok skierowałem na T60p/T61p ew. Lenovo N200. Tylko nie wiem na ile przejęcie przez Chińczyków tej zacnej marki nie odbiło się na jakości. Zwłaszcza, że dawniej seria T standardowo posiadała 3 lata gwarancji, a teraz zdaje się, że tylko rok :-|
No i stąd pytanie czy faktycznie warto zainteresować się jakimś Latitudem (D630?). Jak przedstawia się serwis w PL, skoro oficjalnie Dell nie jest dystrybuowany w naszej ojczyźnie? No i czy te nowe Delle trzymają poziom poprzedników?
Z góry dziękuję za wszelkie światłe rady ;-)
 

gator  Dołączył: 24 Kwi 2007
Tymeq: po wykupieniu przez chinczykow ibm-a, faktycznie poziom ibm spadl. Obudowy niby dalej tytanowe, ale to juz tytan z pod pekinu. Proponuje poszukac T42 lub T60 - to byl jeszcze ibm.

Co do dell-a to z gwarancją z US jest roznie, gdyz w kazdym stanie jest wydawana inna gwarancja. Mozna kupic laptopa na florydzie, a w NY nam nie uznają gwarancji, gdyz nas odesla do siebie. Spowodowane jest to oczywiscie ceną, i klient kupujac laptopa jest o tym informowany. I to samo jest u nas, tzn zalezy gdzie byl kupiony laptop, wtedy uznaja lub nie.

Co do jakosci dell-a to z modelami wyzszymi jest tak samo jak kiedys - czyli wszystko w jak najlepszym porzadku. Z tymi z dolnej polki jest troche slabiej, gdyz podzespoly sa w ok, ale z wykonaniem (obudowa, materiały) troche gorzej.

Co do wyboru dell-a to napisz dokladnie do czego potrzebujesz wtedy postaram sie cos doradzic (czy do gier, czy glownie do obrobki grafiki i pracy, czy nowy, czy uzywany).
 

BAN gucio-59  Dołączył: 24 Lut 2007
M_O_R_I, Przywiozłem sobie z USA HP laptopa, ale leciał ze mną jako bagaż podręczny tanio kupisz w kraju Vobisie i na pewno inny bo na rynek amerykański są robione inne, ale jestem zadowolony 1,5 roku temu to i cena była lepsza w USA 750 $ był w promocji zaoszczędziłem 200 $

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach