Pietras  Dołączył: 30 Kwi 2007
Jaki statyw i głowica ?
Czy używał ktoś z was statywu lub głowicy firmy Gitzo ? Jak się ich produkty mają do Manfrotto pod względem jakości i wytrzymałości ?

Czy głowicę kupować 3-Way tz na "osiach" czy kulową ? głównie używał bym do zdjęć przedmiotów a te statywy za 150zł itp są troszkę że tak to nazwę irytujące w użytkowaniu.
 
Grizley  Dołączył: 30 Sie 2007
tu jest troszkę o tym
statyw
 

Pietras  Dołączył: 30 Kwi 2007
Przeglądałem te wątki i nie tylko, ale nie znalazłem nic co by mi odpowiadało na pytanie :roll:

Statyw Velbon-a sprawdzałem i myślałem że mnie coś trafi jak w czasie przestawiania głowicy ta się przycinała, poza tym po zaczepieniu supertele statyw poprostu się telepał jak galareta :shock:
 
tomek969  Dołączył: 21 Paź 2007
Gitzo chyba w niczym nie ustępuje Manfrotto,niektórzy twierdzą że są najlepsze.
 
mati77  Dołączył: 09 Lip 2007
jak chcesz gitzo to pomysl nad tym modelem http://www.fotopolis.pl/index.php?n=6491
za jedyne 9k pln ;-)
osobiscie uzywam manfrotto 055xpro plus glowica 808rc4 .polecam. porządny sprzet za 1k.
 

Cześ  Dołączył: 15 Lut 2007
Pietras napisał/a:
Statyw Velbon-a sprawdzałem i myślałem że mnie coś trafi jak w czasie przestawiania głowicy ta się przycinała, poza tym po zaczepieniu supertele statyw poprostu się telepał jak galaret

a jaki model sprawdzałeś?
 

Pietras  Dołączył: 30 Kwi 2007
Nie pamiętam dokładnie numeru ale to chyba był sherpa 250... albo 200. Zapięty był Tamron 300mm, wystarczyło dotknąć aparatu i pozamiatane :-) Już lepiej mi się robiło nim fotki z ręki niż na statywie.

mati77 uważam że do 3k zł można mieć wystarczający zestaw... A z tego co widzę to 90th anniversary jest bardziej dla ludzi którzy nie mają co robić z kasą ;-)
 

Cześ  Dołączył: 15 Lut 2007
Pietras, ja osobiście używam Slika Pro 700DX i jestem zadowolony. Statyw jest bardzo stabilny i polecam go z czystym sumieniem tyle, że to już spora "kobyła" i nosić go ciężko.

Sherpy, które sprawdzałeś są dość małe i rzeczywiście nie należą do najstabilniejszych. Sprawdź sobie Sherpę 600. Wielu klientów go u mnie kupuje i bardzo sobie chwalą.
 

Pietras  Dołączył: 30 Kwi 2007
Przyznam że ciężar raczej mnie nie odstrasza, postaram się jutro poszukać w Krakowie tych statywów i obmacać :roll:
 

Cześ  Dołączył: 15 Lut 2007
Jeśli ciężar Cię nie odstrasza to pomyśl o tym Sliku. Jakość wykonania więcej niż dobra, stabilność bardzo dobra a cena niewygórowana. Naprawdę polecam!
 

Szumak  Dołączył: 18 Cze 2007
Cześ, skusiłbyś się na porównanie Silka PRO 330DX z Sherpa 600, bo cenowo i wydaje mi się, że jakociowo są do siebie zbliżone a polecano mi oba. Pewnie początkiem roku będę musiał się na któryś zdecydować.
 

Cześ  Dołączył: 15 Lut 2007
Jakościowo oba są bardzo dobre.
Sherpa jest wyższy i ma głowicę olejową oraz w komplecie pokrowiec.
Slik ma głowicę 3D i pasek do noszenia.
Szczerze mówiąc to sam miałbym kłopot z wyborem :-?

Rzuciłem hasło w firmie i głosowanie wyglądało tak:
Slik - 2 osoby
Sherpa - 3 osoby

ja się wstrzymałem od głosu ;-)
 

Matey3000  Dołączył: 14 Paź 2007
Troche dziwne ze nikt nie glosowal na Manfrotto.
Mam slik 88 jest stabilny/jak na swoja wage/ i krotki po zlozeniu, no i nie wazy duzo.
Ale
Kupilem 055 XPro z glowica 804RC2 za rownowartosc 450pln /Ebay.co.uk/. Jest rewelacyjny!
Ktos kupil bo fajny i jak przyszlo do uzywania to sie okazalo ze troche wazy i duzy jakis.
Waga to stabilnosc, a jak ide focic to mnie grzeje, ze jak wielblad wygladam-slowa mojego Slonka.
Nie wiem ile kosztuje przesylka do Polski, ale mysle ze nie ma tragedii.
 

Cześ  Dołączył: 15 Lut 2007
Matey3000 napisał/a:
Waga to stabilnosc, a jak ide focic to mnie grzeje, ze jak wielblad wygladam

Tu sie zgadzam w 100%. Dlatego ja wybrałem Slika Pro 700DX, a to naprawdę wielkie bydlę!
 

Matey3000  Dołączył: 14 Paź 2007
No niezle to Twoje bydle, tylko do makro by sie przydalo kolumne w poziom zalozyc. W Manfrotto w serii Pro tak sie da, a to sie czasem przydaje.
 

Cześ  Dołączył: 15 Lut 2007
Matey3000, do makro to go rozkładam do poziomu i śmigam ;-)
 

Matey3000  Dołączył: 14 Paź 2007
No tak ale jak chcesz wyjsc z miedzy nog, to ta opcja jest naprawde dobra.
Zdiecia 6 i 7.
http://cgi.ebay.co.uk/NEW...1QQcmdZViewItem
 

Cześ  Dołączył: 15 Lut 2007
To rozwiązanie ma na pewno swoje zalety.
 

Ijon  Dołączył: 27 Paź 2006
Matey3000 napisał/a:
Nie wiem ile kosztuje przesylka do Polski, ale mysle ze nie ma tragedii.
Jest tragedia, tanio jest jako Airmail Small Packet - tyle że tak można do 2 kg. Powyżej 2 kg trzeba wysyłać kurierem co kosztuje do kilkudziesięciu funtów.
 

Szumak  Dołączył: 18 Cze 2007
Matey3000 napisał/a:
Waga to stabilnosc, a jak ide focic to mnie grzeje, ze jak wielblad wygladam-slowa mojego Slonka.

Ale to jest pojęcie względne :) jeśli idziesz dosyć długo w dopowiednio trudnym terenie to przychodzi taki moment, że zaczynasz się zastanawiać co by tu rzucić w krzaki :mrgreen:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach