yacek13  Dołączył: 07 Gru 2007
Oświetlenie stałe bardzo tanie
Czy ktoś robił stałe oświetlenie do fotogafowania ludzi w pomieszczeniu za pomocą innych lamp, niż fotograficzne, które jak dla mnie są potwornie drogie - i jaki był efekt?
Jeśli temat był, to sory...
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Cytat
fotograficzne, które jak dla mnie są potwornie drogie

No co ty:

http://www.eltec.alpha.pl/produkty.php?id=42

patrz - żaróki błyskowe... Kupujesz dwie lampki biurkowe, dwie takie zarowki (jedna mocniejsza, druga slabsza) , wyklejasz parasolke prześcieradłem i jedziesz.... ;-) (i zamykasz sie w 120-170pln)
 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
alkos, ale on chce stałe, nie błyskowe, ciekawe czemu.
 

yacek13  Dołączył: 07 Gru 2007
Arti napisał/a:
alkos, ale on chce stałe, nie błyskowe, ciekawe czemu.

Temu, że do potretów potrzebne jest miękkie światło a przy błyskowych lampach to potrzeba jeszcze softboxów, parasolek i innych códów-wianków. No i potrzeba większego pojęcia, niż moje.
 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
Ale to nie jest róznica stałe czy błyskowe, tylko miękkie czy ostre. Stałe też może być i ostre i miękkie. Trzeba rozproszyć.
 

yacek13  Dołączył: 07 Gru 2007
No tak, to wszystko prawcda, tylko wydaje mi się, że jako początkujący przy stałym świetle mam jakąś kontrolę nad tym, co z tego wszystkiego wyjdzie, jak się rozkładają cienie, jak ustawić parametry aparatu itp. A przy błyskowym muszę kombinować jakieś kostki, podpinanie, synchronizację, przedbłyski o czym nie mam bladego pojęcia.
 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
Światło ciągłe nie zastąpi wiedzy i umiejętności. Żadne tego nie zastąpi.
Poza tym do nauki obserwacji swiatła, ustawień itp to jest taka genialna lampa świetnie się do tego nadająca... Słońce. Poważnie i bez podtekstów to piszę. Kawał styropianu do tego zamiast blendy i dajesz.
 

yacek13  Dołączył: 07 Gru 2007
Ja też jestem za taką lampą jak słońce, tylko wiesz, u mnie teraz grudzień i jak przychodzę do dmu to już tylko świeci lampa księżyc i to nie zawsze. Fotografowanie w naturalnym świetle w moim przypadku odpada do wiosny. :cry:
 

webjay  Dołączył: 31 Mar 2007
Chcialbym podpiac sie pod watek i zapytac, czy nie przesadzam....

http://www.funsports.pl/p...products_id=301

dwie sztuki. pokoj ma 6x6 metrow, do glownego celu (kanapa) bedzie ok. 3 metrow... boje sie ze 220W w swietlowkach (pomimo tego, ze te z Ra 98 maja mniej lumenow) beda i tak nieco zbyt mocne, a moze nie? gdyby jeszcze rozproszyc delikatnie to swiatlo - bedzie jak znalazl?

Ew. jakiej alternatywy szukac - zalezy mi przede wszystkim na tym odwzorowaniu barw...

Szukalem tez halogenow SoLux - nie sa drogie cos ok. 8$ za 35W i 14$ za 50W, z tym, ze za duzo pitolenia sie z transformatorem napiecia / oprawkami do tego itd. (sa na 12V).
 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
webjay, przecież za te pieniadze masz całkiem przyzwoite lampki błyskowe? Po co się z tym męczyć?
 

webjay  Dołączył: 31 Mar 2007
bo jestem noobem... a poza tym - mam jeszcze kamere.

ps. z ta kamera to fantastyczne wykrecenie sie od lamp na rzecz oswietlenia ciaglego ;D
 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
webjay napisał/a:
mam jeszcze kamere.

no to jest jakiś argument...
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Wątek zamykam. Ostatnio był podobny temat - o tanim oświetleniu studyjnym. Polecam szukajkę.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach