jgrabowski  Dołączył: 25 Gru 2007
360FGZ - dwie wersje?
Witam,

W trakcie poszukiwań lampy do k10d natknąłem się na dwa zdjęcia lampy 360fgz. Linki poniżej:
* http://tinyurl.com/2lj6dw
* http://tinyurl.com/335kuw
W związku z tym mam pytanie, czy te dwie lampy czymś się różnią? Jeśli tak, to która jest lepsza/gorsza, nowsza/starsza itp. Dzięki z góry za odpowiedź.

Pozdrawiam.
 

Canin  Dołączył: 19 Kwi 2006
A czym się niby mają różnić? Jeśli chodzi o to co widać za szybką to prawdopodobnie mają różne ustawienia zooma stąd widoczna różnica.
 
jgrabowski  Dołączył: 25 Gru 2007
Canin napisał/a:
A czym się niby mają różnić? Jeśli chodzi o to co widać za szybką to prawdopodobnie mają różne ustawienia zooma stąd widoczna różnica.

Faktycznie. To chyba przez padające światło wyglądało jakby ta z Agito była bardziej zabudowana czarnym plastikiem. Dzięki za wskazówkę:-)
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
Pentax 360 FGZ jest w jednej wersji
 

Hakro  Dołączył: 25 Gru 2007
Z tego co widzę, to różnica polega tutaj na nałożonym dyfuzorze - przyjrzyj się ;)
 
siwyyy77  Dołączył: 24 Lip 2007
Hakro napisał/a:
Z tego co widzę, to różnica polega tutaj na nałożonym dyfuzorze - przyjrzyj się ;)


Tu nie ma nakładki szerokokątnej, jest ona mniejsza niż rozpraszacz lampy... co widać nawet na zdjęciach... nie jest wysunięta/opuszcziona ;-)
Różnice wyjaśnił Canin
 

hamster  Dołączył: 11 Paź 2006
potwierdzam, zoom wewnątrz jest w różnej pozycji, do tego oświetlenie do tych zdjęć też się kompletnie różni
 

dżejpi  Dołączył: 04 Paź 2007
Opili już się, cyco????
Ja tam widzę różnicę - ;-)




- w cenie :mrgreen: :evilsmile: :-B

Świątecznie
 

dyptam  Dołączył: 14 Kwi 2007
piotr_luk napisał/a:
Pentax 360 FGZ jest w jednej wersji
ale może mieć kilku producentów jak FGZ 540 - Japonia lub Chiny... I niestety ja mam chińska... :cry:
 
siwyyy77  Dołączył: 24 Lip 2007
dyptam napisał/a:
piotr_luk napisał/a:
Pentax 360 FGZ jest w jednej wersji
ale może mieć kilku producentów jak FGZ 540 - Japonia lub Chiny... I niestety ja mam chińska... :cry:


Przesadzasz... też mam chińską i działa OK ;-)
 

thrackan  Dołączył: 08 Lut 2007
Dyptam, a czy da się sprawdzić kraj produkcji przy zakupie? Jakiś nadruk na opakowaniu, może w jakimś konkretnym miejscu na samej lampie występuje?
 

Hakro  Dołączył: 25 Gru 2007
siwyyy77 napisał/a:
Tu nie ma nakładki szerokokątnej


a to? :->
widać nawet samą różnicę w fakturze tych dwóch plastików :->
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
thrackan napisał/a:
jakimś konkretnym miejscu na samej lampie występuje?
Oczywiście, że wystepuje.
 

dyptam  Dołączył: 14 Kwi 2007
thrackan napisał/a:
Jakiś nadruk na opakowaniu, może w jakimś konkretnym miejscu na samej lampie występuje?
na lampie widnieje napis Made in China lub Made in Japan, w te chińskie trzeba czasem trzepnąć aby zadziałała (było już o tym na forum ) :-|
 

Lenin  Dołączył: 08 Lut 2007
Hakro napisał/a:

widać nawet samą różnicę w fakturze tych dwóch plastików :->


Ja tu widzę tą samą lampę w różnych ujęciach i różnym oświetleniu (reflektora).

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach