nichiren  Dołączył: 18 Lis 2006
Niedawno obejrzałem Man from Earth, jak dla mnie super. Po przeczytaniu opisu filmu spodziewałem się czegoś zupełnie innego (gatunek opisany jako s-f, człowiek oczekuje cudów niewidów, efektów specjalnych, a tu...?) ;). Akcja(?) toczy się w sumie w jednym pomieszczeniu i jest zdominowana przez opowieść bohatera, mimo to film mnie wciągnął niesamowicie... Polecam ale zdaję sobie sprawę, że półtorej godziny gadania (czasem miałem wrażenie że oglądam teatr), nie wszystkim będzie się podobał.
 
PawelK  Dołączył: 03 Maj 2007
alkos napisał/a:
PawelK napisał/a:
Moim skromnym zdaniem najlepsza czarna komedia jaka widzialem, naprawde genialna.


Jabłka Adama? Czarna komedia? Czy to ten sam film co przed chwila obejrzałem!? O neonaziscie i szarlotce :shock: :shock: :shock: :?:

Zaśmiałem się ze 3 razy może. No i film dobry, może nawet bardzo, ale bez histerii.


Nie no spoko kazdy chyba ma prawo do swojego wlasnego zdania rajt?

Nie wiem czemu ale jakos agresywnie mi Twoj post zabrzmial...
 

wkt  Dołączył: 03 Lip 2007
i jeszcze wczoraj kupiłem kryminalnych na DVD. Świetny serial polecam.

 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
PawelK napisał/a:
Nie no spoko kazdy chyba ma prawo do swojego wlasnego zdania rajt?
Nie wiem czemu ale jakos agresywnie mi Twoj post zabrzmial...


Nie mial tak zabrzmiec - po prostu przeczytalem dwie rekomendacje i sie zawiodlem ;-)
 
jpserwis  Dołączył: 12 Wrz 2006
Ostatnio byłem w kinie na "Sztuczki" i polecam. A dziś na TVN o 22.55 jest "Blow" i również polecam.
 
PawelK  Dołączył: 03 Maj 2007
alkos napisał/a:
PawelK napisał/a:
Nie no spoko kazdy chyba ma prawo do swojego wlasnego zdania rajt?
Nie wiem czemu ale jakos agresywnie mi Twoj post zabrzmial...


Nie mial tak zabrzmiec - po prostu przeczytalem dwie rekomendacje i sie zawiodlem ;-)


Heh no tak to jest z netem ze czasem mozna sie zle zrozumiec ;-)

Dla mnie postac pastora byle rewelka glownie to zawazylo na calosci, no ale wiadomo nie kazdy tak samo na wszystko patrzy.

Tak z ciekawosci napisz alkosie jaka jest Twoja najlepsiejsza komedia.

Pozdro

PK
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
PawelK napisał/a:
Tak z ciekawosci napisz alkosie jaka jest Twoja najlepsiejsza komedia.


Chyba nie gustuję tak naprawdę. Chyba że monty python się liczy ;-)

Ale na "Zgon na pogrzebie" się uśmiałem zdrowo ;-)
 

Stachu  Dołączył: 27 Kwi 2007
Na TVN właśnie leci "Truman Show". Kiedyś oglądałem i pamiętam, że mi się podobał. Teraz idę sprawdzić, czy dobrze pamiętam ;-) .
 

djack  Dołączył: 22 Kwi 2006
Michał K napisał/a:
Obcy - 8 pasażer Nostromo 5/10
9/10. Dałbym 10, ale obcy jest jeszcze taki trochę nie bardzo w porównaniu z następnymi częściami (mam na myśli wyłącznie Alieny, a nie AvP).
Michał K napisał/a:
w kinach Obcy vs. Predator 2...po obejrzeniu 1cz musze obejrzeć 2
Jak przeczytałem na forum miłośników Obcego recenzje z pokazu przedpremierowego to się mocno zniechęciłem.
http://board.g4sa.net/vie...dc8bf16e562a72e

Na początku grudnia byłem na "Beowulfie". To nie jest zły film, ale miałem trochę mieszane uczucia. Mimo wszystko wolę patrzeć na żywego Stellana Skarsgarda w "Beowulfie i Grendelu" niz na rysunkowego Raya Winstone'a w "Beowulfie". Chociaż obu można zobaczyć w "Królu Arturze", według mnie najlepszej ekranizacji mitu arturiańskiego.
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Był ktoś na "Miłości w czasach zarazy"?

Ostatnio byliśmy z Michem na "Resident evil 3".
Jeśli komuś podobała się 1 i 2 [a mi się podobała], to polecam. Trzyma poziom.

Jeśli ktoś nie gustuje w takich filmach, to ten go nie zaskoczy - klasyka :-)
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
mygosia napisał/a:
Był ktoś na "Miłości w czasach zarazy"?


Nie pójdę, czytałem druzgocące recenzje. Nie chce sobie ranić miłości do książki :-)
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
mygosia, byłem na "Miłości w czasach zarazy" - bardzo ładne zdjęcia.

"Kontrolerów" również rekomenduję, wróciłem dzisiaj z Budapesztu i rzeczywiście: tamtejsze metro ma ciekawy, lekko upiorny, klimat.
Z okazji budapeszteńskiego koncertu Woodego Allena polecam jego filmy, czyli "Tajemnicę morderstwa na Manhattanie" oraz niesamowitego "Zeliga".

Pozdrawiam,
Kytutr
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Ja po "Jablkach Adama" mialem dosc dziwny nastroj. Film jest bardzo dobry w mojej ocenie, *****.

Niech sie nie przyznaje ten, kto nie widzial Rekonstrukcji. Dla mnie ******. KONIECZNIE!
 

Michał K  Dołączył: 22 Lut 2007
Kytutr napisał/a:
Budapesztu i rzeczywiście: tamtejsze metro ma ciekawy, lekko upiorny, klimat.

zgadzam się :-) byłem 2 lata temu w wakacje z kolonią

co do ,,Miłość w czasach zarazy" byłem z klasą w kinie...na nic innego nie mogliśmy :evil:
nie ma co,gościu był...
cytat z filmu napisał/a:
,,jak jego ojciec,ruchał wszystko co sie ruszało"
:-P
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Kytutr napisał/a:
byłem na "Miłości w czasach zarazy" - bardzo ładne zdjęcia.


A czytałeś książkę? Jak się mają do siebie?
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
Michał K napisał/a:
Kytutr napisał/a:
Budapesztu i rzeczywiście: tamtejsze metro ma ciekawy, lekko upiorny, klimat.

zgadzam się :-) byłem 2 lata temu w wakacje z kolonią


Upiorny? Nie zauważyłem. Kiedyś pobierałem nauki w Budapeszcie i za akademika do szkoły dzień w dzień jeździłem metrem (zresztą nie tylko do szkoły). I metro tamtejsze bardzo polubiłem (zresztą w ogóle lubię metro, berlińskie zwłaszcza). I ten "teszik pridazny" coby się ode dzrwi odsunąć ;-)

A z komedii to już kiedyś polecałem jedną, ale mogę to zrobić raz jeszcze. "Mysz, któa ryknęła" Jacka Arnolda z Peterem Selersem w rolach głównych. Kupa niczym nieskrępowanego śmiechu i dobrej zabawy :mrgreen:
Żeby było zabawniej, film ten pierwszy raz w życiu obejrzałem całkiem przypadkiem - leciał "w pakiecie" na DKFie dołączony do "Mechanicznej pomarańczy" Kubricka (8/10).

I przy okazji - może ktoś kojarzy taki film, bo tytułu nijak nie pamiętam :-/ Francuski (jeśli mnie pamięć nie myli). Z 1988, może 1989 albo 1987 roku? Pamiętam, że puszczali na "Konfrontacjach" (to takie w PRLu były przeglądy, gdzie lepsze filmy ze świata można było obejrzeć). Film ten mi utkwił głęboko w pamięci, bo podczas jego trwania 95% (albo i więcej zapełnionej do ostatniego miejsca sali kinowej po prostu wyszło! Twardy byłem i obejrzałem do końca, choć to chyba jeden z najgłupszych obrazów jakie widziałem. Niestety, z fabuły też niewiele pamiętam, tylko tyle, że kolesie z fiutami na wierzchu biegali po mieście. Albo po parlamencie.
 
PawelK  Dołączył: 03 Maj 2007
alkos napisał/a:
Ale na "Zgon na pogrzebie" się uśmiałem zdrowo ;-)


Bylem z moja luba i sie ubawilismy konkretnie, choc byly momenty, ze tylko mysmy sie smiali hehe ;-)

Co do filmu Kontorlerzy to dla mnie to byl dobry film bardzo dobrze tworzyl atmosfere. Tez mialem okazje po pobejrzeniu byc w Budapeszcie i przez tydzien dobry jedzilismy metrem i musze przyznac, ze jest to ciekawe doswiadczenie ale ani razu nie widzialem tam kontrolerow ;-) Upiornie to bym nie powiedzial, klimatycznie napewno ale jakos nie obawialem sie tam niczego nic a nic.

Dan, Rekonstrukcja piekny film, wogole kino skandynawskie to dla mnie chyba najlepsiejsze jest. No ale wiadomo to troszke zbyt ogolne stwierdzienie. Ale duzo jest tytulow ktore mozna polecic...

Pozdro

PK
 

fanmario  Dołączył: 22 Paź 2007
POLSKIE KINO:
Każdy oglądam przynajmniej raz w roku.( Bez kolejności)..

Nic śmiesznego
Nie ma mocnych
Rejs
i inny temat:

Ziemia obiecana (wszystko jedno jaki montaż)

Tekst wszech czasów (dla starszych):

07.... Borewicz wpada do pokoju, facet z babką w łóżku ... i wali do zaspanego stającego w obronie honoru kobiety:

" ... masz tu zameldowanie?"
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
mygosia napisał/a:
Był ktoś na "Miłości w czasach zarazy"?
Kiedys mialem wydanie tej ksiazki z roza na okladce - idealny prezent na walentynki. Zawsze mnie rozbawial dysonans miedzy ta okladka, a sama ksiazka. Zastanawialem sie czy wydawca byl tak cyniczny, czy raczej zoreientowany na rynek. W kazdym razie slyszalem, to ten film to jest taki, jakby z ksiazki wzieli tylko ta okladke.

dz.
 
PawelK  Dołączył: 03 Maj 2007
Mialem isc na Milosc w czasach zarazy ale chyba jednak zaopatrze sie w ksiazke ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach