matb  Dołączył: 02 Lis 2006
samber, po ptokach. Kupiłem Sherpę 750.
 
rogo  Dołączył: 13 Sty 2008
a możecie napisać cos o Silku Pro 500 ?
 

Cześ  Dołączył: 15 Lut 2007
rogo, a co chciałbyś wiedzieć?
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
Jakto co chciałby wiedzieć? Że to jest zajefajny statyw, superstabilny, co wytrzyma obciążenia nieziemskie, że jest wygodny, ergonomiczny, leciutki jak piórko i poręczny no i na dodatek jeszcze bardzo tani. Cześ - możesz mu to powiedzieć? Tak z czystym sumieniem? :evilsmile:
 
marucha  Dołączył: 22 Kwi 2006
a.d.a.m napisał/a:
2. Czym różni się wersja N od R statywu Velbone 600?

Nie wiem... Ja mam "n", dziś byłem w MM i przez przypadek miałem w łapach wersję "r", którą oglądałem tak z 15 minut i nie zauważyłem różnicy.

[ Dodano: 2008-01-22, 18:48 ]
samber napisał/a:
Dokładnie to luzów dostaje na połączeniu ramienia głowicy z pokrętłem mocowania do trójnogu.

Samber, mógłbyś dokładniej to opisać? Jakoś nie łapię...

[ Dodano: 2008-01-22, 18:49 ]
Idę po statyw - może jakoś empirycznie dojdę...
 
siwyyy77  Dołączył: 23 Lip 2007
Cześ napisał/a:
3. Mocowanie nie jest zestandaryzowane. Głowice Velbon nie pasują do Manfrotto i odwrotnie.

Szkoda :-( mam sherpe 200R i myślałem o zakupieiu do niej głowicy kulkowej goldphoto...
 

Cześ  Dołączył: 15 Lut 2007
matb napisał/a:
to jest zajefajny statyw, superstabilny, co wytrzyma obciążenia nieziemskie, że jest wygodny, ergonomiczny, leciutki jak piórko i poręczny no i na dodatek jeszcze bardzo tani. Cześ - możesz mu to powiedzieć? Tak z czystym sumieniem?

hehe! pewnie, że mogę ;-)
rogo, już wszystko na temat tego Slika zostało powiedziane!
 
rogo  Dołączył: 13 Sty 2008
Cześ napisał/a:
Jakościowo oba są bardzo dobre.
Sherpa jest wyższy i ma głowicę olejową oraz w komplecie pokrowiec.
Slik ma głowicę 3D i pasek do noszenia.
Szczerze mówiąc to sam miałbym kłopot z wyborem :-?

Rzuciłem hasło w firmie i głosowanie wyglądało tak:
Slik - 2 osoby
Sherpa - 3 osoby

ja się wstrzymałem od głosu ;-)


co oznacza "głowica olejowa"?
czy ta w Silku Pro nie jest olejowa?
 
samber  Dołączył: 28 Cze 2007
marucha napisał/a:
[ mógłbyś dokładniej to opisać? Jakoś nie łapię...

jeśli masz ten statyw to zrób tak. Zamocuj głowicę odwrotnie tak żeby ramię było obniżone poniżej łączenia rurek. Potem poruszaj głowicą, która niestety się rusza, co bardzo utrudnia, czy wręcz uniemożliwia wyzwalanie spustem korpusu.
 
marucha  Dołączył: 22 Kwi 2006
samber - właśnie to zrobiłem i... nie rusza mi się nic. Poważnie.
 

djack  Dołączył: 22 Kwi 2006
samber napisał/a:
Telepie nim jak w ruskim czołgu.

Dziwne. Też mam Sherpę 600. Zrobiłem tak jak Ty i nic się nie telepie.
 

Dancer  Dołączył: 04 Wrz 2006
Przed sekundą wróciłem do domu z nocnego strzelania na statywie Manfrotto055XProB z głowicą 804RC2
Sprzęt się spisuje idealnie : ) jakoś wykonania niczym Sigma EX :-))) BARDZO polecam!

 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Dancer, trochę OT - jak klikam na Twoją galerię, to mi Errora wywala.
 

Dancer  Dołączył: 04 Wrz 2006
Wszystko się zgdza ; ) w trakcie zmiany ; )

niezastąpiony statyw ; )
 
marucha  Dołączył: 22 Kwi 2006
samber - tak się zastanawiałem, co może być przyczyną Twoich problemów ze statywem. Do głowy przychodzą mi 2 powody:
1. Nieposkręcany statyw - głowica niedokręcona do kolumny
2. Tu będzie opisowo, bo nie wiem jak fachowo nazywać niektóre elementy:
Gdy wyciągniesz kolumnę i wsadzisz palucha w dziurę (ale to zabrzmiało...) to dotykasz śruby czy masz tam przeciętą tuleję i nie dotykasz śruby? Jeżeli dotykasz śruby, to zgubiłeś tuleję i wtedy może się ruszać.
 
samber  Dołączył: 28 Cze 2007
o qrde. Mam nówkę od Czesia, więc wszystko powinno być ok pod względem tulejek itp. i na oko tak jest. Może jestem przewrażliwiony :-/
 
rogo  Dołączył: 13 Sty 2008
no to ja po długim namyśle zostałem posiadaczem Sherpy 600 - końcoey wybór był między Sherpą, a Silkiem
 
kari  Dołączył: 23 Cze 2007
Możecie polecić mi jakiś statyw+głowicę do 400zł? Myślałem o GoldPhoto YH324 & YH410, sugerując się opisem z forum nicon.org.pl, ale może pojawiło się coś ciekawszego?
 

Cześ  Dołączył: 15 Lut 2007
kari, przeczytaj cały ten wątek
 
kari  Dołączył: 23 Cze 2007
Ok, przejrzałem wszystko i doszedłem do następującego wniosku: Velbon Sherpa 600R, lub GoldPhoto – YH324. Na korzyść Sherpa przemawia waga (razem z głowicą 2,3kg) a GF obstawiam, że razem z głowicą będzie mieć około 4kg :/. Poza tym Sharpa ma głowicę olejową i czasami przydała by mi się do kamery. GF jest za to o wiele wyższy (mój wzrost to 183cm), ma kolce i można go bardziej opuścić chyba. Poza tym statywu będę używać głównie w plenerze, czasami długie wędrówki. Heh, to mam problem ;) Może jest gdzieś jakieś porównanie (choć wątpię), lub któryś z forumowiczów miał okazję używać obydwu statywów. A może znajdzie się jeszcze coś innego ;) ?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach